PDA

Zobacz pełną wersję : akumulatorki PowerBase



Zielony
07-06-2005, 02:26
Nabyłem ostatnio 'rzekomo' :roll: dobrą ładowarkę z zestawem aku 4x2500mAh firmy PowerBase. Model C-401. Nie orientowałem się w sumie w tej sprawie przed zakupem. Posiada ktoś z was ten model?
Zastanawia mnie to, że czytając teraz forum, dowiaduję się o formowaniu o którym w instrukcji do owej ładowarki nic nie piszą :-?
Zobaczymy co czas pokaże...narazie jestem zadowolony bo w ponad godzinę się ładują i trzymają dosyć sporo. Tak mi się wydaje. Narazie mam 250 fotek a czerwona lapmka jeszcze swieci. Dodam, że w 550EX.
Zastanawiam się nad kupnem drugiego zapasowego zestawu i teraz nie wiem czy dokupić tylko aku jakieś dobre, o których piszecie tzn GP lub Sanyo, czy zakupić nowy dodatkowy zestaw (aku + ładowarka) z wymienionych wyżej firm? Czy mógłbym ładować np. jakieś aku GP 2300-2500mAh w opisywanej ładowarce? Jeśli tak to które polecacie do 550EX?


http://www.master-instruments.com.au/browse/Model/C401.html
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=52889339

Pszczola
07-06-2005, 06:04
Dlaczego 'rzekomo dobra'? Uzywam ladowarki PowerBase C-T3, ktora kupilem wraz z aku tej firmy 4x2300 - zarowno aku jak i ladowarka sa rewelacyjne (a kilka ladowarek szybkich juz mialem). Ładowarka laduje rzeczywiscie rewelacyjnie szybko. Chcialem nawet dokupic wiecej tych aku, ale niestety nigdzie nie moge ich dostac w PL bez ladowarki. Z ladowarka ta uzywam zakupione wczesniej aku Panasonica (2000) - ladowanie rowniez b. szybkie. Ostatnio kupilem troche jakis tanich malych aku paluszkow forever 800 (do roznych pilotow w domu) - jest ok, choc nie mam jeszcze wyrobionego zadania o tej firmie, ale tez piloty nie sa jakos szczegolnie pradozerne. Kupilem tez kilka sztuk aku Profitexxa 2700 na Allegro - ponoc na ogniwach Sony - spisuja sie rewelacyjnie z ta ladowarka i z zasilanym sprzetem. Ladowanie caly czas jest zadziwiajaco szybkie. Ladowarka byla sporo drozsza od tych szybkich, najtanszych (gdzies 2-3x), ale jestem z niej b. zadowolony. Stara ladowarka Panasonica lezy i sie kurzy.

Aku jest jednak lepiej uformowac. Sprawa jest prosta. ladujesz aku na maxa potem rozladowywujesz je w aparacie. lampie itd tak dlugo, az czas ladowania-zasilania sprzetu bedzie beznadziejny. Potem wszystko raz jeszcze powtarzasz z 3-4 razy.

Zielony
07-06-2005, 10:08
Dlaczego 'rzekomo dobra'?
Tak się składa że informacje na jej tamat znalazłem tylko na stronach sprzedawców więc bałem się o jakiś chwyt marketingowy typu szybsze = megasuperfantastyczniejsze... :wink: Opinii użytkowników prawie wcale nie znalazłem :roll:


chcialem nawet dokupic wiecej tych aku, ale niestety nigdzie nie moge ich dostac w PL bez ladowarki Dokładnie :!: Nigdzie nie można 'uraczyć' samych aku :sad:


Aku jest jednak lepiej uformowac. Sprawa jest prosta. ladujesz aku na maxa potem rozladowywujesz je w aparacie. lampie itd tak dlugo, az czas ladowania-zasilania sprzetu bedzie beznadziejny. Potem wszystko raz jeszcze powtarzasz z 3-4 razy
O formowaniu to już powinien producent wspomnieć :twisted: Całe szczęście (albo i nieszczęście) że ładowałem je dopiero dwa razy. Co znaczy na maxa? Tzn jak długo je trzeba ładować? Po osiągnięciu niebieskiego światełka (naładowane) akumulatorki zaczynają się 'ochładzać' a w instrukcji pisze, że: after fully charged the LED will change to BLUE from RED. Then, the charger is going to trickle current.
Jeśli dobrze myśle i 'trickle current' to jest tryba ładowania podtrzymującego, to jak długo je tam 'pognieździć' ?