PDA

Zobacz pełną wersję : obudowa podwodna



zabol
06-06-2005, 23:12
http://allegro.pl/show_item.php?item=53155983

testował ktoś już to to??? Wyglada to raczej na opkrowiec na deszcz a nie na obudowe podwodną.

pazurek
06-06-2005, 23:18
Spełnia wymagania przepisów GMDSS, norm SOLAS, posiada certyfikat jakości ISO 9002 oraz oficjalną rekomendację sił zbrojnych NATO!

a co maja do tego sily zbrojne nato? :o

zabol
06-06-2005, 23:27
też sie nad tym zastanawiałem co mają do tego siły NATO. Może to jakaś tajna szpiegowska obudowa wywiadowcza :lol:

McKane
06-06-2005, 23:32
Ale jakby to dzialalo to naprawde nienajgorsze rozwiazanie i do tego nie zabijajace cena.

tpop
06-06-2005, 23:33
kto sie pierwszy odważy? :)

zabol
06-06-2005, 23:37
no właśnie kto sie odważy pierwszy?! Osobiście to sie boje pakować aparat pod wode w takiej ceratce...

McKane
06-06-2005, 23:40
Nie no wiadomo ze od razu by sie nie wlozylo swojego cyfraka ... ja bym ze dwa dni trzymal ten worek w wannie z zenitem w srodku :)

zabol
06-06-2005, 23:49
ale czy to bedzie działało??? Pod wodą wzrasta ciśnienie i moze być tak ze guziki w body zaczną się same wciskać. (np. wszystkie latarki do nurkowania są włączane sówakiem albo pokrętłem żeby uniknąć właśnie takich histori z samoistnym włączaniem sie)

tpop
06-06-2005, 23:57
ale czy to bedzie działało??? Pod wodą wzrasta ciśnienie i moze być tak ze guziki w body zaczną się same wciskać. Przeciez to tylko do 5m. A tam chyba nie ma az takiego cisnienia.

McKane
07-06-2005, 00:07
Przeciez to tylko do 5m. A tam chyba nie ma az takiego cisnienia.

No tez wlasnie to taka zabawka dla amatorow do podgladania ryb na malych glebokosciach (mysle ze w granicach 2-3 m nie wiecej). Nikt normalny przeciez nie bralby tego do glebokiego nurkowania.

zabol
07-06-2005, 00:07
niby to tyko 5m ale np. spust migawki jest stosunkowo czułym guziczkiem. Choć z drugiej strony to ta folia pewnie też stawia jakiś opór wodzie i ciśnieniu. To trzeba by przetestować, może ktoś sie zgłosi na ochotnika ;)

Jac
07-06-2005, 00:27
bardzo przyjemny pokrowiec... przynajmniej tak wyglada... ale troche maly coprawda napisane ze pasuje do eos300D ale nie napisali z jakim obiektywem... raczej szerokiego kata z oslaona sie nie zalozy...

ja widze zastosowanie tego pokrowca do fotografi na granicy wody czyli 1/3 zdjecia jest pod woda a 2/3 nad woda... np. zdjecie kaczki jak plynie wraz z nozkami :-) do nurkowania raczej bym nie zabral

piotr.23
07-06-2005, 00:32
Przeciez to tylko do 5m. A tam chyba nie ma az takiego cisnienia.

Na 5 metrach jest 5 atmosfer.

Co do obudowy, to chyba jedyną sensowną dla amatorów jest Eva Marine (kilkaset zł) -- wyższy model to już pudło za ponad 1,000 pieniędzy amerykańskich. Używałem Eva Marine i jest OK (zdjęcia: http://tinyurl.com/bpz3b)

Pozdr | Piotr

Semtex
07-06-2005, 08:07
Ja miałem coś podobnego co prawda nie na cyfrówkę w chorwacji i bez problemu działało - istotne było tylko dokładne zamknięcie. Kupiłem to w aqua-marine a nie na allegro - ale wygląda podobnie - co oczywiście nie znaczy iż tak samo działa. Zdjęcia wychodziły.

zabol
07-06-2005, 08:56
Semtex a jak było z ciśnieniem i guzkami? Wciskały sie same?

Semtex
07-06-2005, 09:19
nie wszystko było ok - nie jest to proste trafić w guzik przez folię szczególnie że nie jest cieńka ale raczej same się nie wciskały - w srodku jest przecież powietrze które do 5m powoduje iż przynajmniej mój aparat był jak by małym balonikiem. Poniżej 5m prawdopodobnie powietrze było by wypchnięte przez ciśnienie i ....

maku
07-06-2005, 09:52
Na 5 metrach jest 5 atmosfer.
Piotr

No troszeczkę przesadziłeś.
Raczej tylko 0,5.
Warto pamiętać przy tego typu obudowach, że cały sprzęt który w nich jest jest poddany działaniu ciśnienia. Tzn. elektronika, wyświetlacze, matryca, akumulatory. Nie znam się na tym. ele wydaje mi się że co niektórym elementom to się może nie spodobać.

Przy czym przy wykożystaniu takiej obudowy zgodnie z zaleceniami producenta tj. do 5m, raczej nic się nie stanie.

pazurek
07-06-2005, 10:33
Mysle ze taka obudowa jest idealna do robienia zdjec w ciezkich warunkach, np. w miejscach z duzym zapyleniem, albo po prostu w czasie deszczu. Zastanawiam sie tylko jak sie sprawuje ten "ryjek" na obiektyw, co tam sie do niego miesci i czy jak obiektyw jest krotki to na zdjeciach nie ma nieostrych brzegow.

Acha, no i super sprawa, zamiast czyscic aparat, dmuchac gruszka w matryce, wystarczylo by go po prostu wsadzic pod prysznic. ;)

Moris
07-06-2005, 11:17
Jako wędkarz z zamiłowania zastanawiam się nad sprawieniem sobie tej "folijki", przynajmniej nie będę się martwił co z moim 300D jak przez przypadek coś mi chlapnie w obiektyw bądź też wypadnie mi z ręki podczas holu dużej sztuki ;).

Co do włożenia tego do wody raczej poczekam aż ktoś inny się na to odważy. :mrgreen:

Pozdrawiam

tpop
07-06-2005, 12:46
Na 5 metrach jest 5 atmosfer.


No troszeczkę przesadziłeś.
Raczej tylko 0,5.

obaj przesadziliscie :)
"Na samej powierzchni wody ciśnienie wywierane na człowieka wynosi 1 atmosferę. W przybliżeniu, zwiększenie głębokości o 10 metrów powoduje wzrost ciśnienia o jedną atmosferę. Oznacza to, że np. na głębokości 20 metrów na ciało nurka działa ciśnienie 3 atmosfer."

w zwiazku z tym zapomnijmy o samowciskajacych sie guzikach :)

piotr.23
07-06-2005, 13:26
obaj przesadziliscie :)
"Na samej powierzchni wody ciśnienie wywierane na człowieka wynosi 1 atmosferę. W przybliżeniu, zwiększenie głębokości o 10 metrów powoduje wzrost ciśnienia o jedną atmosferę. Oznacza to, że np. na głębokości 20 metrów na ciało nurka działa ciśnienie 3 atmosfer."

w zwiazku z tym zapomnijmy o samowciskajacych sie guzikach :)

No tak, ja przesadziłem: na 10 m jest 1 ata słupa powietrza (które i tak na codzień odczuwamy) plus 1 ata słupa wody. Tak czy owak, na 10 m jest 2x takie ciśnienie jak na powierzchni. Praktyczne znaczenie tego faktu jest takie, że już gdzieś na 2 m obudowa wykonana ze ściśliwego materiału napiera na rękę fotografa (moja obudowa ma rękawicę skierowaną do wnętrza worka), a ręka bywa potrzebna do innych rzeczy pod wodą... i nie można jej łatwo uwolnić. Guziki oczywiście się same nie wciskają, ale worek w który włożyłeś aparat kurczy się, jak balon. Koniec końców, bez aparatu można nurkować gdzieś do 2 m -- i to jest "fun"! Światło już gdzieś poniżej 1 m jest słabe i trzeba używać fleszy (zależy też od tego, gdzie nurkujemy). Jest niebiesko, ciemno i ogólnie mówiąc, trudne warunki. W odróżnieniu od EvaMarine, obudowa o której pisał zabol nie ma szkła przed obiektywem; więc moim zdaniem w ogóle nie nadaje się do focenia. Reasumując: jako osłona przed kurzem i deszczem, obudowa z allegro może ma sens. Do nurkowania w ABC na wakacjach: EvaMarine. Do nurkowania z aparatem to raczej nieściśliwa klatka, powiedzmy coś takiego: http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=productlist&A=details&Q=&sku=76007&is=REG

Pozdr | Piotr

Jurek Plieth
07-06-2005, 13:30
Na samej powierzchni wody ciśnienie wywierane na człowieka wynosi 1 atmosferę. W przybliżeniu, zwiększenie głębokości o 10 metrów powoduje wzrost ciśnienia o jedną atmosferę. Oznacza to, że np. na głębokości 20 metrów na ciało nurka działa ciśnienie 3 atmosfer.
No ładnie :shock:

jadeit
07-06-2005, 16:01
iklelite mają takze w pstryku,
do 20d :( kosztuje tyle co pucha
mają tam tez tabelke z kompatybilnymi szkłami ;)

to chyba cena fotografii podwodnej


pozdrawiam

maku
07-06-2005, 16:04
obaj przesadziliscie :)
"Na samej powierzchni wody ciśnienie wywierane na człowieka wynosi 1 atmosferę. ."

w zwiazku z tym zapomnijmy o samowciskajacych sie guzikach :)

Masz rację. Nie chciałem wdawać się już takie niuanse.
Niemniej jednak ciśnienie na 5m wzrośnie tylko o 0,5atm.
Jeżeli zamknie sie w tym worku razem z aparatem dostatecznie dużo powietrza to do pięciu metrów napewno napierająca obudowa foliowa nie spowoduje samomczynnego wciskania przycisków.

Są też obudowy tego typu które umożliwiają dopompowywanie powietrza do ich wnętrza w czasie zanurzania. Widziałem taką obudowę tego typu przy której producent podawał możliwość używania i na 40m. Mało tego jej gabaryty pozwalały na sstosowanie zewnętrznej lampy błyskowej.

Tyle tylko że w dalszym ciągu nie jestem pewien jak takie ciśnienie działa na akumulatory i całą resztę elektroniki.

Skakun
17-09-2007, 00:33
a co maja do tego sily zbrojne nato? :o

dopiero zauwazylem ten watek i zadziwila mnie troche proba oszukiwania ludzi za pomoca urzycia skrotow specjalistycznych nie majacych zasadniczo nic wspolnego z fotografia podwodna

akurat tak sie sklada ze jestem na codzien zwiazany z tymi skrotami i nie tylko nato jest zadziwiajace
GMDSS jest to system alarmowania w niebezpieczenstwie za pomoca systemow VHF MF/HF oraz Inmarsatow
natomiast SOLAS ma na celu wprowadzanie i kontrolowanie sprzetu odpowiedzialnego za bezpieczenstwo zycia na morzu