PDA

Zobacz pełną wersję : Usterka w A430



sabikku
21-07-2008, 20:32
Witam, mój pierwszy post ;)

Posiadam Powershota A430 http://www.cyfrografia.pl/powershot430.jpg

Od jakiegoś czasu w mojej cyfrówce przy włączaniu (a dokladniej wysuwaniu obiektywu) słychać dziwny zgrzyt. Natomiast przy wyłączaniu (chowaniu obiektywu) zgrzytu nie słychać, jest cichutko.

Dałem jako reklamację i powiedzieli (po 2 miesiącach sprawdzania) że jest zanieczyszczony piaskiem o_O i naprawa = 200 zl... tyle że gdyby w środku był piasek to by trzeszczał w obie strony, nie tylko przy wysuwaniu...

Dlatego moje pytanie brzmi: Czy ten dziwny zgrzyt jest usterką? Jak tak to czy bardzo poważną?... Chodzi głównie o to że byłem aparatem tym zafascynowany i kupiłem go za prawie że ostatnie pieniądze, a tearaz mi wciskają że go popsułem i muszą naprawić, a mi naprawdę ciężko pod względem finansowym...

Z góry dziękuje za odpowiedź.

pleymo
22-07-2008, 11:36
Nowy na allegro ok 180 zl... jest sens naprawy :> ? zwlaszcza ze dziala i robi fotki prawda? rob nim fotki dalej a jak sie sypnie to kupisz nowy np a470 (duzo lepszy) za ok 300 zl!

ewg
23-07-2008, 00:39
Jeśli przypadłość nie wpływa na fotki, olałbym to.

Założe się, że Twój A430 nawet nie miał nigdy kontaktu z piaskiem! :smile: - Miewam od czasu do czasu styczność z jednym takim A430. Też mu coś tam strzela w obiektywie (od nowości!) a już kilkanaście miesięcy robi świetne fotki, więc... ;-)

a470 (duzo lepszy)
- Dużo gorszy: 29MPix/cm2 vs 23MPix/cm2