PDA

Zobacz pełną wersję : winietowanie



lowekrove
20-07-2008, 17:22
W jakim programie mogę uzyskać efekt winietowania?

Buncol
20-07-2008, 17:40
Adobe Lighroom, Photoshop np. z pluginem BW Styler i jeszcze pewnie masa innych

esteper
20-07-2008, 17:58
Adobe Lighroom, Photoshop np. z pluginem BW Styler i jeszcze pewnie masa innych

Np. sam Photoshop
Wystarczy wybrać Filter => Distort => Lens Correction

lowekrove
20-07-2008, 18:51
dziękuję! :heart:

Sempoo
20-07-2008, 20:18
Z tym, że znacznie lepsza kontrola nad winietą jest wtedy, gdy użyjemy warstwy dopasowania levels lub curves i na ich masce dopiero zrobimy winietę filtrem lens correction. Oczywiście warstwy należy ustawić w tryb 'luminosity'.

A to dlatego, że winieta to nie jest ot takie sobie "zwykłe" zaciemnienie obrazu.

tmk
21-07-2008, 00:44
Ok a mogę prosić o dokładniejsze wyjaśnienie?
Robie nową warstwę dopasowania (lewels)
Ustawiam w trym luminosity
klikam na maskę warstwy
a tu Filter -> Distort -> lens Correction niemożliwy do kliknięcia

???

gorniczy
22-07-2008, 14:53
Ok a mogę prosić o dokładniejsze wyjaśnienie?
Robie nową warstwę dopasowania (lewels)
Ustawiam w trym luminosity
klikam na maskę warstwy
a tu Filter -> Distort -> lens Correction niemożliwy do kliknięcia

???

Trochę nie tak, chodziło o to abyś na maskach dla Levelsów wprowadził sobie stosowne zanikanie tych korekt używając odpowiednio do tego gradientu czy miękkich pędzli. Filtra Lens Correction nie da się stosować dla samych masek.
Jeśli chciałbyś maskować (różnicować) winietę tworzoną przez filtr Lens Correction to musiałbyś uprzenio stworzyć z wczytanego zdjęcia Smart Object, a następnie do woli aplikować Lens Correction już jako warstwa (z maską oczywiście) [ smart objects dostępne są w wersji CS3 ]

Pozdr

tmk
22-07-2008, 21:30
chodziło o to abyś na maskach dla Levelsów wprowadził sobie stosowne zanikanie tych korekt używając odpowiednio do tego gradientu czy miękkich pędzli. Filtra Lens Correction nie da się stosować dla samych masek.
I to właśnie zauważyłem. A gradientu na masce w ten sposób używam od dawna.
Chodziło mi o to:

gdy użyjemy warstwy dopasowania levels lub curves i na ich masce dopiero zrobimy winietę filtrem lens correction.
Uprościłoby to znacznie zabawę.