PDA

Zobacz pełną wersję : [rasialdo] ...zimny Bałtyk



rasialdo
19-07-2008, 23:40
...to jest praktycznie mój pierwszy "występ" na forum więc witam wszystkich serdecznie.

Staram się śledzić forum w miarę na biężąco, ale do tej pory jakoś brakło mi odwagi (... i trochę też dobrych chęci,) aby coś pokazać. Przeglądając "fotograficzny urobek" z zakończonego właśnie krótkiego wypadu nad kapryśny Bałtyk coś mnie naszło, aby poddać się ostrej krytyce CB. A zatem do dzieła:

1.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img225.imageshack.us/img225/428/cb120080716dd8.jpg)

...oczywiście będę "dźwięczny" za wszelkie refleksje - tylko jak mocno będziecie bić to już więcej nic nigdy nie pokażę ;-)

pzdr,

mattnick
19-07-2008, 23:41
Za mało Bałtyku za dużo nieba...:)

aleks
20-07-2008, 00:44
Albo zmienić tytuł zdjęcia ;) Podoba mi się niebieskość "centralnych" chmur.

qNick
20-07-2008, 08:27
tylko jak mocno będziecie bić to już więcej nic nigdy nie pokażę
To tak nie działa...czasami trzeba dostać kopa żeby się zmobilizować :) Twoje zdjęcie choć bardzo poprawne pod względem obróbki jest tylko tłem. Brakuje w nim istotnego elementu który przyciągałby uwagę. Może to być molo, łódka, postać...itd, i w każdym pejzażu musisz tego szukać.

Pozdrawiam.

Sito1301
20-07-2008, 12:37
aleks ma racje zmień tytuł i będzie idealnie

aleks
20-07-2008, 16:14
aleks ma racje zmień tytuł i będzie idealnie

:mrgreen:

A na poważnie, jak słusznie zauważył qNick, powinno być coś, na czym można oko zahaczyć.

rasialdo
20-07-2008, 23:05
Dziękuję wszystkim za poświęcony czas i cenne uwagi. ...aczkolwiek widzę, że co niektórzy są skorzy do żartów


Albo zmienić tytuł zdjęcia ;) Podoba mi się niebieskość "centralnych" chmur.
oraz

aleks ma racje zmień tytuł i będzie idealnie
... będę twardy - tytuł pozostaje ten sam! (...przynajmniej póki co) ;-)

W kwestii "czegoś co, przyciągałoby uwagę" lub jak kto woli "czegoś do zahaczania oczu" to proponuję kolejną fotę: to samo miejsce i prawie ten sam czas.
2.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img217.imageshack.us/img217/996/cb220080717qf2.jpg)

wojkij
21-07-2008, 03:23
1 Efektowne i w sumie przyjemne w odbiorze

2 Nie mam zdania - chyba dosc ciekawe;)

akustyk
21-07-2008, 08:33
fajne

aleks
21-07-2008, 09:12
No i od razu lepiej!
Gdyby jeszcze tak od burty go ... było by jeszcze bardziej :)

Paenka
21-07-2008, 13:25
jade nad morze i w końcu chciałabym coś konkretnego ustrzelić...
na co mierze światło? Pomiarem segmentowym, punktowym? Na odblaski słońca w morzu? czy na s łonce? Jak to już jest bo sie naczytałam i nasłuchałam tyle, że mam totalny mętlik.

jedrucha
21-07-2008, 13:56
Ostatnie przyjemne. Może kompozycja by zyskała gdybyś ten statek trochę w prawo przesunął tak, by płynął prosto na obserwatora a nie w lewą krawędź kadru. Takie jest moje zdanie.

werek
21-07-2008, 16:17
1. nice - podobaja mi sie kolorki, kompozycyjnie tak bardziej na sciane to zdjecie badz duzy format ogolnie
2. not so nice - mozna bylo dodac troche nasycenia kolorkow bo wydaje mi sie ze ten zachod nie byl taki zimny, na pewno dodaloby uroku temu zdjeciu.

ogolnie to zdjecia maja w sobie cos, ale w 2. jakos nie do konca kompozycja sie uklada, ludka centralnie a odbicia na falach slabna w prawo.

jedrucha
21-07-2008, 19:49
...ludka centralnie a odbicia na falach slabna w prawo.

Mniemam że nie chodziło o małego człowieczka, a słowo łódka?

rasialdo
21-07-2008, 22:59
No i od razu lepiej!
Gdyby jeszcze tak od burty go ... było by jeszcze bardziej :)
...aleks mógłbyś rozwinąć, bo nie do końca złapałem:confused:


jade nad morze i w końcu chciałabym coś konkretnego ustrzelić...
...hmmm, to brzmi dwójznacznie o ile nie trójznacznie ;):-)

na co mierze światło? Pomiarem segmentowym, punktowym? Na odblaski słońca w morzu? czy na s łonce? Jak to już jest bo sie naczytałam i nasłuchałam tyle, że mam totalny mętlik.
...w tym przypadku pomiar segmentowy, górny punkt AF wycelowany w statek, korekta -1EV. Tu uczciwie muszę, się przyznać, że problemem są odblaski na wodzie tworzące swego rodzaju mgiełkę. są szczególnie upier... po lewej stronie na 1/3 wysokości patrząc od dołu (na zmniejszonej fotce tego aż tak nie widać), pewnie przydałby się polar, ale niestety nie miałem go akurat pod ręką :( .



2. not so nice - mozna bylo dodac troche nasycenia kolorkow bo wydaje mi sie ze ten zachod nie byl taki zimny, na pewno dodaloby uroku temu zdjeciu.
...zdjęcie zrobione w pochmurnych, deszczowych i chłodnych okolicznościach. przejaśniło się na wąskim pasie nieba może na 20 minut (ale ciągle padało i wiał dość silny wiatr). tak naprawdę było już po zachodzie - rzekłbym to był dogorywający zachód - stąd też taka tonacja.

aleks
21-07-2008, 23:18
Ok, to się rozwijam:
widziałby mi się profil tego żaglowca, może lekko ukośny, a nie tak uchwycony od przodu.
Ale, to już takie moje fanaberie. Podoba mi się klimat.