PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie do użytkowników A720 is i SX100 is



Wiggly
18-07-2008, 22:04
hello

mam pytanko do użytkowników tych modeli o których napisałem w temacie. Byłem praktycznie zdecydowany na model SX, ale poczytałem trochę i okazało się, że brak wizjera może skutecznie ograniczyć fotografowanie w niektórych przypadkach no i pytanko ... jaka jest jakość tego wizjera w modelu a720 is, czy warto zrezygnować z modelu sx? I czy faktycznie przy dużym nasłonecznieniu nic nie widać w wyświetlaczu SX? Czy w takiej sytuacji regulacja jasności coś pomaga czy nie?

Juriko
19-07-2008, 01:12
Na dobrą sprawę to mówienie że modele Axxx posiadają wizjer, jest określeniem na wyrost, a w zasadzie zgodne z prawdą. ;) One posiadają wizjer, gorzej jest z jego praktycznym wykorzystaniem. W razie potrzeby, skuteczniejsze i praktyczniejsze jest "strzelanie" na oko, niż za pomoca tegoż niby wizjera.To chyba zaprojektował jakiś wizj(er)oner. ;)

darekk1
19-07-2008, 11:01
Wizjer w 720 jest beznadziejny ale to wciąż... wizjer. Zawsze trochę pomoże przy celowaniu. Jeśli nie chcesz rezygnować z SXa to zawsze możesz dokupić do niego jedną z tych tajemniczych osłonek LCD na allegro i podczas dużego nasłonecznienia nią się posiłkować.

dzzd1
19-07-2008, 13:18
Witam
Wizjer optyczny nie jest beznadziejny a jest b. przydatny.
Przydaje się w slońcu a przy wyłączonym wyświetlaczu
pozwala na znaczną oszczędność baterii...
Oczywiście to nie wizjer lustrzanki ...
I przy robieniu zdjęcia z wizjerem fotografujący nie wygląda jak zombie...
P
P

Wiggly
19-07-2008, 16:24
no dobra Panowie, wybór (po burzliwych konsultacjach) padł jednak na A720 is Smile (mam nadzieję, że się nie zawiodę)

a różnicę w cenie chcemy przeznaczyć na jakieś lepsze akcesoria (w szczególności aku + ładowarkę). I w związku z tym mam jeszcze pytanie, którą ładowarkę możecie polecić? czy taka będzie ok: http://www.allegro.pl/item387328343_bc_700_najlepsza_na_swiecie_pomiar_p ojemnosci_.html ? (wyczytałem, że lepiej aku ładować małym prądem, a to ładowara to umożliwia), po drugie, jakie akumulatorki? GP 2700, Sanyo 2700 czy Sanyo Eneloop albo GP recyko? Ta ładowarka jest sprzedawana również w zestawach z aku sanyo.

Co do pozostałych komponentów to wybrałem kartę 2GB sandisk extreme III i torbę case logic tbc3 (agito).

Wiggly
19-07-2008, 21:51
mam jeszcze kilka pytań do użytkowników A720 is i CHDK, mianowicie:

1. Jaką średnią wielkość mają pliki raw + jpg robione w "superfine" ?
2. Ile trwa zapisywanie takiego pliku na kartę ?
3. Jakiej karty używacie ?

muszyk
19-07-2008, 22:44
1. ok 10Mb
2. kilka sekund, czas mniej więcej taki jaki jest potrzebny na naładowanie lampy po silnym błysku,
akumulatorki sanyo 2700, te eneloop są słabsze, niby dłużej trzymają bez rozładowania ale są słabsze

paul997
04-08-2008, 23:02
Witam forumowiczów i podłączę się do tematu. Noszę się z zamiarem zakupu kompaktowego Canona. Na celowniku są dwa modele - właśnie a720 i sx100. Mam do Was prośbę - jakiś dobry argument za sx100 :). 10-krotny zoom to żaden argument, a wygląd - to jak dla mnie jedyny argument za sx100. Bawiłem się dziś obydwoma w sklepie. Założone miałem jakieś baterie Energizer i byłem przerażony, jak powolny jest sx100 w porównaniu do a720 (ładowanie lampy trwa wieczność). Czy założenie dobrych aku pomogło by sx100? Czy raczej, jak ma być szybko, to niestety musi być brzydszy i mniej przyjemny w obsłudze a720?

Mane
05-08-2008, 00:40
Na celowniku są dwa modele - właśnie a720 i sx100. Mam do Was prośbę - jakiś dobry argument za sx100 :).

Argument za nie :) problem z ostroscia na rogach.

barto78
06-08-2008, 05:00
Jesli chodzi o ostrosc na rogach to SX100 IS sprawuje sie bardzo dobrze, przetestowalem pod tym wzgledem bardzo duzo tych aparatow i w klasie kompaktowej Canona pod tym wzgledem to jeden z najlepszych aparatow. Wyglad - rzecz gustu, mi osobiscie sie srednio podoba. Lecz porownujac go do A720IS jest duzo lepszy. Szczegolnie obiektyw ma bardzo dobra stabiliacje obrazu (IS). Jakosc zdjec tez bardzo dobra (zastrzegam ze nie testowalem na zewnatrz) Jedynym mankamentem tego aparatu jaki ja znalzlem jest czas ladowania lampy blyskowej. Jest naprawde dlugi przy pierwszym zdjeciu z lampa, przy kolejnych jest juz krocej. Ja osobiscie wybralbym SX100 IS wlasnie ze wzgledu na jakosc zdjec, bardzo dobry IS i obiektyw.

paul997
06-08-2008, 08:50
Taka odpowiedź mi się podoba :). A cena sx100 jest coraz niższa. Mam jeszcze tylko prośbę - mógłbym dostać kilka zdjęć zrobionych w domu? Troszkę pstrykałem nim u znajomych, ale po zrzuceniu na kompa jakość zdjęć okazała się kiepska (duże szumy w ciemniejszym miejscach, nawet przy ISO 250). ALE: jakość zdjęć ustawiona była na normal, stabilizacja wyłączona (nie wiem, dlaczego, nie wnikałem...). Mogło to być przyczyną (większe ISO i większa kompresja)?

muszyk
10-08-2008, 20:26
jakość, porównując sample na dpreview.com sx100 ma wyraźnie gorsze zdjęcia niż a720 is

barto78
11-08-2008, 23:20
Zdjec nie mam bo robilem je w pracy, ale ostatnio ogladalem SX110IS, jeszcze ich nie ma w sprzedazy. Z tego co widzialem to dolozyli 1mega do matrycy, jest 9MP, wiekszy ekran 3 cale, zoom bez zmian 10x, moze minimalnie mniejszy gabarytowo. Co do wygladu to troche bardzie wyookraglony, ale dalej nie moge powiedziec ze ladny. Niesety nie mialem czasu pstryknac zdjec wiec nie wiem jak sie sprawuje, jak jeszcze bedziemy je mieli to moze koncem tygodnia sie mu przyjze dokladniej. Pewnie dlatego cena SX100IS spada.

slawoj
13-08-2008, 19:06
A czy ten SX110 będzie także zasilany "paluszkami"?

barto78
14-08-2008, 01:25
Tak samo na 2 "paluszki" ;)