PDA

Zobacz pełną wersję : ff/bf u Nikona :]



yasin
04-06-2005, 02:59
nie zebym byl zlosliwy, ale zdaje sie, ze nasi bracia maja podobne problemy, myslicie, ze u Canona jest podobnie i to wlasnie kosztem szybkosci AF mamy problemy z ff/bf

http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=8962&postdays=0&postorder=asc&start=0

KuchateK
04-06-2005, 03:14
Szpiegujesz? :mrgreen:

Mozna by powiedziec ze jak by tak u Canon'a nieco zwolnic... :)

kavoo
04-06-2005, 09:03
No dobra, ale z czego sie tu cieszyc? :roll:

Polaco
04-06-2005, 10:06
No dobra, ale z czego sie tu cieszyc? :roll:
Ze nnie tylko u nas sa te problemy ;)

pazurek
04-06-2005, 11:24
No coz, o BF/FF pierwszy raz uslyszalem wlasnie w kontekscie jakiejs lustrzanki Nikona. Dopiero pozniej pojawila sie propaganda ze Nikon jest zyleta a Canon zle ostrzy. Podsycana na forach dyskusyjnych urosla w paranoje.

yasin
04-06-2005, 12:40
ja sie nie ciesze bynajmniej, tylko zauwazam, ze byc moze Canon tez powinien dac mozliwosc wyboru - szybki AF i czasami ff/bf, lub wolniej ale zawsze ostro, z tego co wyczytalem to u Nikona na starszym firmware (wolniejszy AF) ostrosc jest zyleta, nawet na zwyklym kicie, a na nowszym firmware (szybszy AF) nawet na szklach za 5k pln jest mydelko, skad ja to znam ...

kavoo
04-06-2005, 13:08
Ze nnie tylko u nas sa te problemy ;)
Acha, czyli jak ja zlamie noge, to sprawiedliwosc nakazywalaby aby wszyscy inni tez zlamali noge? A moze lepiej by bylo, zeby nikt nogi nie zlamal? :roll:

Przestancie trollowac... to, ze na forum Nikona uprawiaja polityke Kalego i ciesza sie z kazdego kiksu Canona wcale nie znaczy, ze my powinnismy sie tak samo zachowywac.

pazurek
04-06-2005, 13:58
oko za oko! ;)

yasin
04-06-2005, 15:10
Przestancie trollowac... to, ze na forum Nikona uprawiaja polityke Kalego i ciesza sie z kazdego kiksu Canona wcale nie znaczy, ze my powinnismy sie tak samo zachowywac.

Zaczynam podejrzewac, ze bylbys pierwszy, ktory by sie cieszyl z ich nieszczescia. Napisze jeszcze raz, bo chyba nie wszyscy zrozumieli. Po przeczytaniu watku na forum Nikona, mysle, ze u nas moze byc podobnie, i zamiast "kalibrowac" body do szkla, czy tez szkla do body, trzeba zaczac nekac Canona o opcjonalny firmware - wolniejszy AF, za to dokladniejszy. Ale to tylko domysly na podstawie tego co wyczytalem tam.

KuchateK
04-06-2005, 16:08
Masz jakis sposob na naciskanie?
Bo ja bardzo chetnie ponaciskam o pare rzeczy ;)

Moze zrobimy jakas blokade w stylu wczesnego Leppera? :mrgreen:

pazurek
04-06-2005, 16:23
Noo to kto umie po japonsku? ;)

yasin
04-06-2005, 16:27
no wczesny Lepper to ciekawa opcja :d ale sama swiadomosc problemu i poruszenie tego na wiekszych forach typu Dprievew moze cos dac w przyszlosci :]

KuchateK
04-06-2005, 18:05
W jednym z wywiadow z jakims szycha z Canon'a pisali ze monitoruja dpreview... Ale jak narazie to tak smiem watpic w to czy uwzgledniaja to co tam pisze...

Vitez
04-06-2005, 20:33
yasin - nie chcemy tu sia zachowywac podobnie jak panowie w zoltych okularach i nie lubimy watkow typu "a Nikon jest be/tez jest be bo cos tam... " . Dlatego zamykam i prosze - nie baw sie w Nikonowca i nie najezdzaj bez powodu, dla zwyklej, dzieciecej radochy, na inne firmy.