PDA

Zobacz pełną wersję : A75 po wymianie matrycy.



darek-td
15-07-2008, 20:32
Witam.
Problem wadliwej matrycy dotknął także i mnie, ale aparat został wysłany na Żytnią i w przeciągu 3 tygodni wrócił jako już działający. Wszystko byłoby OK, ale widzę, że mam teraz inną kolorystykę zdjęć. Są jakby z dominantą różową, coś w tym kolorze. Sprawdziłem ustawienia balansu bieli, a nawet dla pewności wykonałem reset i powrót do ustawień fabrycznych.
Przejrzałem i porównałem stare archiwa zdjęć, i to potwierdziło moje spostrzeżenia - jest inna, różowawa kolorystyka fotografii.
Czy może ktoś miał podobny przypadek w "naprawionym" aparacie ? Jak wyglądała powtórna reklamacja ?

Podaję link do albumu z przykładowymi zdjęciami:

http://picasaweb.google.pl/dariusz.tschech/CanonA75?authkey=qszdVAWGWXA

Pozdrawiam

darek-td
03-10-2008, 03:38
Ciekawe, że nikt nie ma podobnego doświadczenia.
Może zapytam inaczej.
Jakie są wasze spostrzeżenia - tych, których dotknął problem wymiany matrycy - po wymianie w serwisie tego elementu ?
Czy jesteście zadowoleni z usługi i teraz jest już bez problemu, a przynajmniej - jak przed usterką ?
Nie wierzę, że nie ma tu nikogo, kto nie wymieniał matrycy w A75.
Na forum, aż "kipi" od załamanych użytkowników mających różowe zdjęcia.
Pozdrawiam.

banan82
03-10-2008, 11:45
no cos jest na rzeczy bo widac ten rozowy zafarb. dziwne ze chcialo ci sie wymieniac matryce zamiast kupic nowy aparat. A75 to okropnie stary model.....

Pabloq
03-10-2008, 12:54
Witam.

darek-td u mnie po wymianie wszystko było w porządku, no może poza jakimś hotem. Obecnie aparatu tego już nie posiadam więc nic więcej na ten temat nie wiem.

banan82 - a dlaczego nie wykorzystać bezpłatnej wymiany matrycy ?
lepiej taki A75 do kotleta niz niektóre telefony komórkowe.

Pozdrawiam.

Michal_II
03-10-2008, 13:07
Witam,

W kilku A75 wymieniałem matrycę na Żytniej. W tej chwili mam pod ręką dwa, wieczorem będę miał trzeci. W jednym z tych dwóch, istotnie można powiedzieć że jest
zafarb różowy. Zdjęcia zrobione w tych samych warunkach oświetleniowych te same parametry. Będę w poniedziałek na Żytniej to zapytam co jest przyczyną tego. Czy ktoś z forumowiczów ma jaką koncepcję? Inna seria matryc?Z innej fabryki?

Ciosna
03-10-2008, 14:20
Czy ktoś z forumowiczów ma jaką koncepcję? Inna seria matryc?Z innej fabryki?
Matryce do A60/A70/A75 dostarczał koncern Sony. Od zakończenia produkcji tych aparatów minęło już sporo czasu. Na pewno idzie inna seria, czy z innej fabryki, trudno powiedzieć. Ale koncern Sony chyba wciąż ponosi odpowiedzialność za te matryce i raczej on je dostarcza.

O całej akcji dotyczącej wymiany matryc było napisane TUTAJ (http://www.fotopolis.pl/index.php?n=3478)

darek-td
03-10-2008, 23:11
Porównując zdjęcia - kolorystykę- zanim padła matryca, ze zdjęciami obecnymi, w ogóle tego nie można porównywać.
Co do modelu A 75, to nie jest ważne jaki jest stary, ale jakie ma możliwości, a ma całkiem dobre.
Zadałem to pytanie, bo nie mam pojęcia jak serwis podejdzie do tematu. Uszkodzona matryca, to sprawa ewidentnie widoczna, a kolorystyka.... no właśnie.

darek-td
15-10-2008, 08:38
Temat uznaje za zamknięty, nikt nie ma podobnego doświadczenia, album kasuję - pozdrawiam.

Michal_II
15-10-2008, 08:43
Tak jak pisałem wczesniej oddałem jeden z aparatów do serwisu. Uznali widocznie, że rzeczywiście coś jest nie tak, bo ponownie mają wymienić matrycę.