PDA

Zobacz pełną wersję : [olszewski] od lewej do prawej - historii przebieg



Olszewski
13-07-2008, 12:04
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.obiektywni.pl/upload/real/59/290614_419566.jpg)
Zabytkowy fragment ul. Nalewki (dziś ul. Bohaterów Getta) wraz z torami tramwajowymi z początku XX wieku

Olszewski
12-08-2008, 16:50
Zero komentarzy? Aż tak źle?

schuvi
12-08-2008, 17:21
Mnie sie podobaja, samo to ze przedstawiaja cos co niedlugo moze calkiem zniknac.
Ale nic sie niemartw, jeszcze jest wczesnie. Jeszcze kilka godzin i prawdziwi wyjadacze, zaczna wlaczac swoje pecety;-)

Olszewski
12-08-2008, 17:27
Mnie sie podobaja, samo to ze przedstawiaja cos co niedlugo moze calkiem zniknac.
Ale nic sie niemartw, jeszcze jest wczesnie. Jeszcze kilka godzin i prawdziwi wyjadacze, zaczna wlaczac swoje pecety;-)

To chyba jest zabytek, więc nie nie zniknie ;) Chociaż przy dzisiejszej administracji...

Temat był założony miesiąc temu ;)

DonBolano
13-08-2008, 12:35
Hmm mam wrazenie, ze jednak takie tory moga swietnie wygladac, ale jako czesc jakiejs wiekszej calosci lub jako tlo.. Nawet ze swoja historia i dobrym ujeciem nie ciesza jakos oka.. Takie moje zdanie..

filippoz
22-08-2008, 00:10
podoba mi się, ale fajniej by było jakby na obu zdjęciach ostrość była na tej samej wysokości, wtedy te 2 zdjęcia by tworzyły super całość, taka moja prywatna opinia :)

BuRton
22-08-2008, 00:28
Jeśli któraś szyna przecinała by kadr z lewej do prawej (bez zakrętu ;) ) było by znacznie lepiej i tytuł by pasował. A tak "Prawy do lewego..." bardziej :) . Prawa fotka bardziej przypadła mi do gustu. Inaczej wykorzystał bym tą krzywiznę.

Olszewski
20-09-2008, 09:18
Hmm mam wrazenie, ze jednak takie tory moga swietnie wygladac, ale jako czesc jakiejs wiekszej calosci lub jako tlo.. Nawet ze swoja historia i dobrym ujeciem nie ciesza jakos oka.. Takie moje zdanie..

Dziękuje ;)


podoba mi się, ale fajniej by było jakby na obu zdjęciach ostrość była na tej samej wysokości, wtedy te 2 zdjęcia by tworzyły super całość, taka moja prywatna opinia :)

Ostrość jest w tym samym miejscu (tak mniej więcej), jednak różnica polega na głębi ostrości.


Jeśli któraś szyna przecinała by kadr z lewej do prawej (bez zakrętu ;) ) było by znacznie lepiej i tytuł by pasował. A tak "Prawy do lewego..." bardziej :) . Prawa fotka bardziej przypadła mi do gustu. Inaczej wykorzystał bym tą krzywiznę.

Tytuł to nie koniecznie to, co widzimy na zdjęciu ;)

esteper
20-09-2008, 10:17
Wiesz jaki problem mają te zdjęcia ?
Gdybyś nie napisał, że to ulica Nalewki, tory z początku XX wieku, to nikt by o tym nie wiedział. Zaprezentowałeś dwa zdjęcia fragmentów torów, które nic nie mówią, jeśli jest to historia, to niech sama o sobie opowiada, bez zbędnego komentarza.
Podejdź ponownie do tego tematu, tylko zrób go tak, żeby sam o sobie opowiadał.
Tyle z mojej strony.

DonBolano
20-09-2008, 13:34
Wiesz jaki problem mają te zdjęcia ?
Gdybyś nie napisał, że to ulica Nalewki, tory z początku XX wieku, to nikt by o tym nie wiedział. Zaprezentowałeś dwa zdjęcia fragmentów torów, które nic nie mówią, jeśli jest to historia, to niech sama o sobie opowiada, bez zbędnego komentarza.
Podejdź ponownie do tego tematu, tylko zrób go tak, żeby sam o sobie opowiadał.
Tyle z mojej strony.

Zgodnie z zasada, ze jedna dobra fotografia zastepuje i 1000 słów?

Zgadzam sie :)

Olszewski
20-09-2008, 13:58
Wiesz jaki problem mają te zdjęcia ?
Gdybyś nie napisał, że to ulica Nalewki, tory z początku XX wieku, to nikt by o tym nie wiedział. Zaprezentowałeś dwa zdjęcia fragmentów torów, które nic nie mówią, jeśli jest to historia, to niech sama o sobie opowiada, bez zbędnego komentarza.
Podejdź ponownie do tego tematu, tylko zrób go tak, żeby sam o sobie opowiadał.
Tyle z mojej strony.

A myślisz, że ma to odniesienie jakieś do zdjęcia? Równie dobrze, może to być Skrzyżowanie ul. Ząbkowskiej z ul. Kijowską. Raczej bym szukał w kwestii tytuł&zdjęcie.

esteper
20-09-2008, 14:10
A myślisz, że ma to odniesienie jakieś do zdjęcia? Równie dobrze, może to być Skrzyżowanie ul. Ząbkowskiej z ul. Kijowską. Raczej bym szukał w kwestii tytuł&zdjęcie.

Wiesz, moim zdaniem, jeśli tłumaczysz co przedstawiłeś na zdjęciu/zdjęciach, no to ma to znaczenie i odnosi się do tych zdjęć.
Jeśli tytuł ma tu pierwszorzędne znaczenie, to też chyba nie bardzo jest trafiony, bo zdjęcie po lewej pokazuje tor prowadzący na wprost, natomiast zdjęcie po prawej łuk który skręca w lewo.
Może zmień tytuł na "Prosto w lewo i na drzewo", tylko dodaj jeszcze zdjęcie drzewa.
Tyle ode mnie, bo widzę*że nie zrozumiałeś tego co do Ciebie napisałem.

Olszewski
20-09-2008, 14:12
Umieściłem podpis, bo mam taki zwyczaj. Tak jak Ty piszesz piszesz pod fotografiami, z którego rajdu, tak samo ja pisze z którego miejsca. Tytuł jest trafiony.
Pozdrawiam,

Biperek
20-09-2008, 15:45
Czy nie zbyt duża utrata szczegółów w lewym na górze? To chyba nie tylko GO, ale nieco przepalone. To prawe - z równomiernie oświetlonym brukiem chyba lepiej się ogląda. To oczywiście tylko moje zdanie, autor może zrobił to celowo.