PDA

Zobacz pełną wersję : Dane w wizjerze w 350 D



kami74
02-06-2005, 21:19
Bawiłem się dzisiaj w sklepie 350 D. I jedno mnie drażniło. Dane w wizjerze , chodziło mi o czas i przesłone widać tylko chwilkę potem to gaśnie. Czy nie da sie tak żeby było je dłużej widać ?

KuchateK
02-06-2005, 21:21
Da sie dluzej trzymac do polowy wcisniete :)
Inaczej nie ma sposobu... Zreszta po co?

kami74
02-06-2005, 21:49
Palców braknie do zmiany przesłony. Jeden na migawce drugi na kółku a trzeci na przycisku +/-

Pszczola
02-06-2005, 21:52
Palców braknie do zmiany przesłony. Jeden na migawce drugi na kółku a trzeci na przycisku +/-

No to masz problem - wspolczuje. U mnie jest duzo latwiej. 5 palcow przy kazdej z 2 dloni. ;-)

KuchateK
02-06-2005, 21:53
Jak zmieniasz ustawienia to aparat wyswietla informacje w wizjerze caly czas... Tyle ile bedziesz krecil kolkiem, tyle czasu bedziesz mial pokazane ustawienia. Podobnie sie zachowuje podswietlanie lcd... Dopiero jak nic nie robisz chwile (czas podany w instrukcji) aparat wygasza podswietlanie i info z wizjera.

kami74
02-06-2005, 22:02
Pszczola jak Ty obsługujesz aparat małym palcem to jesteś dla mnie thebeściak. Tak mówisz Kuchatek ??? Wydawało mi się że w czasie przestawiania kółkiem mi gasło i stąd moja irytacja. Ale żona z dziećmi mnie poganiała więc mogło mi się porypać ciutek

KuchateK
02-06-2005, 22:07
Za wolno przestawiales to Ci zniklo :mrgreen:
Nie boj sie... Po pewnym czasie to sie tam kliki odruchowo dobiera i trafia bez patrzenia :)

KuchateK
02-06-2005, 22:23
Duze, czarne i ciezkie... i nie umie tym robic zdjec (jak kazdym innym) :mrgreen:

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Ta... cfaniak...
Robienie dobrych zdjec (jak zapewne wiesz) nie ogranicza sie tylko do dobrania parametrow tak aby poprawnie naswietlic i trafic z ostroscia w to co powinno byc ostre... To to malo wazne szczegoly sa w tym wszystkim.*

* czyt. "kadrowanie mi lezy niewiadomo gdzie i znalezc nie moge :mrgreen:"

kami74
02-06-2005, 22:28
Dobra to jeszcze jedno pytanko. Ten wskaźniczek "poprawnie" naświetlonego zdjęcia ze skalą -2,1,0,1,2 działa tylko na full manual czy na Av i Tv też ?

KuchateK
02-06-2005, 22:36
W kreatywnych trybach automat/polautomat (czyli P, TV, AV) na tej "linijce" masz zaznaczona wartosc korekty jaka wprowadzasz (przycisk +/- plus kolko). Mozna wymusic rozjasnienie/przyciemnienie zdjecia w roznych warunkach... Naprzyklad na snieg trzeba pojechac nieco w prawo (korekta na plus).

W manualu linijka to swiatlomierz, czyli jak jest z lewej to bedzie ciemno, jak z prawej to bedzie jasno. Przy jakims ustawieniu wkoncu trafisz pewnie na srodek :) No chyba ze zapomnisz zdjac dekielek :mrgreen:

KuchateK
02-06-2005, 22:38
Tzw "oko" się ma lub nie - wydaje mi się, że z tym trzeba się urodzić a nie wyuczyć.

A ja się ani z tym nie urodziłem ani nie mogę się wyuczyć.
Moja technika to kilka 1Gb CF + 40GB FotoBank i walenie we wszystko co się rusza i nie rusza. Z kilku tysięcy klatek jakieś dwa zdjęcia (zaznaczam - przypadkowe) wyjdą i zaprawdę powiadam Ci, że nie chodzi tu o jakość tylko o to co tam jest namazane :mrgreen:
Witaj w klubie :) Robie tak samo :mrgreen:
Chociaz po pewnym czasie jakies tam zlote podzialy, nie walenie centralnie we wszystko, uwazanie na wystajace lampy czy inne smiecie troche poprawiaja uzysk :D

kami74
02-06-2005, 22:46
Łapie. Czyli we wszystkich orócz M pokazuje jaką korekcje ekspozycji wprowadziłeś sobie, a w M pokazuje prześwietlenie, niedoświetlenie lub 0. No dobra a jak chcesz w M sobie korekte wprowadzić to pokazuje gdzieś ?

KuchateK
02-06-2005, 22:48
No pokazuje... na linijce :mrgreen: Krecisz tak zeby ten wskaznik byl z prawej albo z lewej.

ukasz
02-06-2005, 22:56
@KuchateK


Moja technika to kilka 1Gb CF + 40GB FotoBank i walenie we wszystko co się rusza i nie rusza.

Ja tam się nie znam, ale może nie wal tym FotoBankiem we wszystko, bo Ci się rozleci... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pszczola
02-06-2005, 23:03
Pszczola jak Ty obsługujesz aparat małym palcem to jesteś dla mnie thebeściak.

Calego aparatu niestety nie. Ale malym palcem od czasu, do czasu zalaczam zasilanie z BP-220 podpietego pod body ;-) Trzymam go (maly palec) w rezerwie gdyby pies uciachal mi jakis potrzebniejszy palec. ;-)

kami74
02-06-2005, 23:07
Kuchatek nie do końca pokazuje wtedy wartość ekspozycji zdjęcia a nie wartość o którą skorygowałeś naświetlanie. Dobrze mówię czy juz mam iść spać ?

KuchateK
02-06-2005, 23:10
W M to ty dobierasz wartosc ekspozycji... Aparat tylko pokazuje cos wybral na linijce...

Co innego w polautomacie/automacie. Wtedy aparat wybiera czas/przyslone... Wtedy Ty decydujesz i go inforumjesz ile ma skorygowac wzgledem tego co wymyslil, bo to tylko glupawa czasami maszyna...

kami74
02-06-2005, 23:14
OK wiem już o co biega. Pszczola jak ja się wytrenuje to małym palcem będę body do statywu przykręcał

Pszczola
02-06-2005, 23:17
OK wiem już o co biega. Pszczola jak ja się wytrenuje to małym palcem będę body do statywu przykręcał

Moze da sie tak zrobic. Ja malym palcem odginam dzwigienke w statywie do mocowania szybkozlaczki statywowej podpietej do gripa :mrgreen: