PDA

Zobacz pełną wersję : "Największy" Samsung Pro815 - SLR-like :)



skrzat
02-06-2005, 19:53
http://www.dpreview.com/news/0506/05060202samsung_pro815.asp

Największy LCD - 3,5"
Największy zoom 15x: 28-420mm f/2.2-4.6 (35mm equivalent)
Największa pojemność baterii 1900mAh 7,4V

To jeden z nielicznych kompaktów z ręcznym pierścieniem zoomowania, focusowania i do kompensacji EV

Ten LCD rzeczywiście zajmuje prawie całą tylną ściankę :)

KuchateK
02-06-2005, 20:07
Nieobracany? Leeee :D
Taki zum bez IS?
Pozatym gdzie oni ten wziernik zamontowali... To prawie jak by sobie aparat do ucha przykladac :) Pewnie na tym telewizorze bedzie duzo widac jak slonce zaswieci...

Jak dla mnie jazda na cyferkach... Ale pewnie naiwnych znajda...

Janusz Body
02-06-2005, 20:50
...Pozatym gdzie oni ten wziernik zamontowali...

Oni to zrobili dla europejczykow (rasy bialej). U nich tam wszyscy maja plaskie nosy to moga se robic Canony i Nikony w jewropie jest na odwrót. No to wymyślili dla tych "wielkonosych" jak ja :-)

Janusz

DoMiNiQuE
02-06-2005, 20:54
Niezly telewizor :lol: Ciekawe na ile beda aku wystarczaly przy takiej zarowie ;)

skrzat
02-06-2005, 20:58
Ale ma FTM. Myślę, że jak jakość zdjęć będzie dobra, to Soniak 828 itp. ma poważną konkurencję.
Bracketing dla ekspozycji, focusa i balansu bieli, Adobe RGB, RAW, 9 lub 25 miniaturek na ekranie, histogram, siatka ułatwiająca "proste" kadrowanie, lampa o zasięgu 7,7m (wide), kompensacja błysku +/- 2EV, osłona przeciwsłoneczna, matryca 2/3", balans bieli wpisywany w Kelwinach, - nieźle jak na kompakt :)
Co do LCD Kuchatku to na górze aparatu masz drugi LCD, który wyświetla parametry, ale możesz tam włączyć podgląd i robić zdjęcia np. przy poziomie gleby :)

Co do baterii to piszą, że na 500 zdjęć starczy.

Na pierwszy rzut oka wygląda nieźle, poczekamy na pierwsze sample

snow
02-06-2005, 21:00
Ale i tak przecież w tym wszystkim najważniejsze jest to że kręci filmiki ;)

KuchateK
02-06-2005, 21:06
Co do LCD Kuchatku to na górze aparatu masz drugi LCD, który wyświetla parametry, ale możesz tam włączyć podgląd i robić zdjęcia np. przy poziomie gleby :)
Az dwa? Ale luxus... :)
Ale i tak zostaja jeszcze te znad glowy :D

Kompakt jak kompakt... Moze byc i pozlacany, a ja i tak bede wolal mojego cemosa z jakas jasna stalka :mrgreen:

Ale z 20'stka na miasto to jak z ruskim zlomem przy takich kompaktach sie wychodzi :)

DoMiNiQuE
02-06-2005, 21:10
Ale i tak zostaja jeszcze te znad glowy :D
Mozna obrocic aparat 'do gory nogami' :mrgreen:

KuchateK
02-06-2005, 21:18
Taki mocny jestes? :mrgreen:
A autoportret? :D

DoMiNiQuE
02-06-2005, 21:23
Taki mocny jestes? :mrgreen:
A autoportret? :D
dobra poddaje sie ...do bani jest ten samsung :mrgreen:

KuchateK
02-06-2005, 21:26
Lustro nie tylko znajduje się w lustrzankach :mrgreen:
A nie lepiej by bylo druga reka objac niewiaste obok zamiast trzymac lusterka? :mrgreen:

Pozatym samsung to sie jakos slabo z fotografia kojarzy... Pewnie cienki gniot w rzeczywistosci jak wszystkie hp, dell'e, pentagramy, srupteki i cala reszta od walkmanow, telewizorow i niewiadomo czego...

snow
02-06-2005, 21:30
Pewnie mu telefon wbudowali 8-) Wybieranie telefonu ruchem gałki ocznej sledzonej przez wizjer, możliwość wysyłania MMS'ow w 8MP :mrgreen: i kto wie co jeszcze....

KuchateK
02-06-2005, 21:32
Taaa, czerwone okulary przez Ciebie gadają :mrgreen:
Dobrze, ze nie zolte :mrgreen: :D :twisted:

Ale serio to jak juz upchali tyle wynalazkow to mogli sie poswiecic na ten zawias do tego telewizora, zwlaszcza ze obecnie chyba cala reszta to ma... 3 cale by im zostalo, a nie bylo by duzego (dla niektorych) minusa...

Osobiscie majac wybor mniejszy obrotowy vs duzy wybieram jednak mniejszy obrotowy...

Tomasz Golinski
02-06-2005, 21:36
Pozatym samsung to sie jakos slabo z fotografia kojarzy... Pewnie cienki gniot w rzeczywistosci jak wszystkie hp, dell'e, pentagramy, srupteki i cala reszta od walkmanow, telewizorow i niewiadomo czego...
I SONY! Przecz.

KuchateK
02-06-2005, 21:40
I SONY! Przecz.
Sony i Panasonic to chociaz DOBRE kamery video robia... Ale i tak sony precz ;)

Reszta zwykle robi wszystko... Jak ktos robi mikrofalowki, lodowki, telewizory i aparaty to tak jakos zle mi sie to kojarzy.

KuchateK
02-06-2005, 21:43
praw natury nie da się zmienić :mrgreen:
Juz ty sie D nie tlumacz ;)
Natura sobie, a klienci sobie...

Najpierw zreszta i tak sie liczy co to za zdjecia robi... Jak to sprzet pokroju 828 (a tam zajsami strasza) to ja go serdecznie... Zreszta jak nawet nie, to i tak go serdecznie...

skrzat
02-06-2005, 22:13
Tu macie obrazek, jak ten górny wyświetlacz działa:
http://www.digit.no/photoalbum/view/?size=medium&id=43349

To animowany gif, więc poczekajcie, aż cały się załaduje :)

BTW Na norweskiej stronie jest cena ok. 8000 koron, co daje 4200 zł - trochę sporo...

A i jeszcze jedno, ten aparat jest w dwóch wersjach: black & white (jak kiedyś śpiewał ten co teraz o molestowanie dzieci jest oskarżony :) )

Znalazłem też zdjęcia z wysuniętą lufą:
http://www.fengniao.com/product/article/1/24/4681.htm

Toż to L'ka 1200mm :) Myślę, że da się jeszcze bardziej ją wysunąć :)

Maco
03-06-2005, 00:39
Widzę, że większość już oceniła i skrytykowała ten aparat, a jest on dopiero w zapowiedzi. Panowie - przecież wy antycypujecie! Gratuluję

p13ka
03-06-2005, 08:38
Jak ktos robi mikrofalowki, lodowki, telewizory i aparaty to tak jakos zle mi sie to kojarzy.
A Canon Ci się źle nie kojarzy? Przecież też drukarki, skanery, xero, projektory, faksy, kalkulatory... :roll:

akustyk
03-06-2005, 09:12
czekam na 10Mpix z 20-krotnym zoomem marki Ejcz-Pi. czy jakiegokolwiek innego producenta elektroniki, ktory wciska gowno mowiac ze to aparat :mrgreen:

KuchateK
03-06-2005, 18:58
A Canon Ci się źle nie kojarzy? Przecież też drukarki, skanery, xero, projektory, faksy, kalkulatory... :roll:
Poza kalkulatorami wszystko nadal ma cos wspolnego z obrazem...

Jak mi ktos mowi o samsungu, to mam skojarzenia z piecykomikrofalowka z domu a nie aparatem. A juz napewno nie dobrym aparatem. Przetwarzanie zywnosci a przetwazanie obrazu nadal jest dosyc daleko :mrgreen:

A Canon?
http://www.pbase.com/vthian/athens_olympics_2004&page=all < tutaj nie maja samsungow... :mrgreen:

KMV10
03-06-2005, 19:55
A Canon Ci się źle nie kojarzy? Przecież też drukarki, skanery, xero, projektory, faksy, kalkulatory... :roll:
oraz papier do drukarek :)

maku
03-06-2005, 20:08
No ludzie już przestańcie. nie wierzę żeby Canon. sam robił jeszcze papier.Robi to pewnie a może raczej na pewno jakiś inny producent a Canon przykleja swoje etykietki. (Albo jeszcze inaczej ten producent sam na zamówienie przykleja te etykietki).

skrzat
03-06-2005, 20:19
Ale Samsung z obrazem ma dużo wspólnego, bo ma doświadczenie w TV, monitorach, LCD, kamerach itd. :)
Poza tym może zrobią kiedyś dSLR'a z wbudowanym odkurzaczem, coby nie było kurzu na matrycy :)

SyncMarek
05-06-2005, 09:04
Ale byście się zdziwili po rozebraniu waszych puszek, ile elektroniki jest od Samsunga! I to dobrej!

Venio
05-06-2005, 09:28
Ale byście się zdziwili po rozebraniu waszych puszek, ile elektroniki jest od Samsunga! I to dobrej!

LCD od sony ;>

A tak BTW to ja nie ufam juz Samsungowi po tym jak moja komorka sie zepsuła (wybierała losowo ktorego SMSu nie chciała wysłać), Discman mi sie zepsuł (po 5 dniach uzywania akurat jak jechałem na wakacje :/ ) no i mojemu ojcu tez komorka z samsunga sie zjeb....
Ja juz nic z tej firmy nie chce :P

KMV10
05-06-2005, 14:08
Ale byście się zdziwili po rozebraniu waszych puszek, ile elektroniki jest od Samsunga! I to dobrej!

Ciekawe kto robi ekraniki LCD w Canonach? Może się przykładowo okazać, że właśnie Samsung.

Tomasz Golinski
05-06-2005, 14:42
sony (precz)

KuchateK
05-06-2005, 15:58
Canon coraz wiecej elementow sam sobie wykonuje... Juz dawno tlucza obudowy i wiekszosc elektroniki (zreszta w wywiadach sie tym bardzo chwala :D)...
Ostatnio Canon pracuje nad rozwojem oledow, wiec i tutaj nalezy sie spodziewac ze juz w nastepnej puszce (albo niewiele pozniej) pod napisem na obudowie bedzie drugi taki sam na wyswietlaczu zamiast jakiegos sona :)