PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektyw nie-canon i E-TTL



parsons
19-01-2004, 11:54
WitamCzy mógłby mi ktoś wyjaśnić jak to jest z pomiarem światła E-TTL oraz obiektywami np. firmy Tamron. Ponieważ spotkałem się z dwoma opiniami na ten temat.Pierwsza: do EOS 300D nie ma sensu zakładać takiego obiektywu, bo nie pomierzy światłaDruga: będzie współpracował, tylko przy lampach E-TTL nie będzie mierzył światłaO co chodzi z tym pomiarem. Ekspertem w tej dziedzinie nie jestem ale myślałem, że pomiarem światła zajmuje się sam aparat a nie obiektyw. Czy mam rację czy się mylę?pozdrawiam

Vitez
20-01-2004, 05:33
myślałem, że pomiarem światła zajmuje się sam aparat a nie obiektyw. Czy mam rację czy się mylę?Masz racje. Czy bedzie dzialac E-TTL zalezy od body i lampy jakie masz a nie obiektywu (pisze to na 70% ... ).Mi Tamron 28-75 i 10D i 420EX dziala przepieknie - zadnych problemow z automatycznym doborem sily blysku (oczywiscie po odpowiednim ustawieniu aparatu: auto reduct fill flash, i wymuszanie 1/200 w trybie Av - niedoswietlenia koryguje sila lampy), jak i dopasowaniem jej do ogniskowej oraz pozycji lampy ("w pysk" czy "w sufit" czy "w bok" ).

Vitez
21-01-2004, 00:52
Dzisiaj sie dopytalem zawodowca prowadzacego kurs fotografii (na ktory uczeszczam 8) - jesli obiektyw ogolnie dobrze wspolpracuje z body (lapie ostrosc, dobrze podaje namiary - widoczne w exifie takie jak odleglosc ostrzenia, ogniskowa itp), dobrze mierzy swiatlo (w stosunku do dobranej przyslony aparat dobrze dobierze inne nastawy wg iso itp i zdjecie wyjdzie dobrze oswietlone - sprawdzic mozna na histogramie) - wtedy mozna miec pewnosc ze i pomiar blysku z tym obiektywem bedzie dobrze dzialal.W skrocie - np z Canonem 300D i 10D na stronie obiektywy.prv.pl sa wymienione obiektywy ktore bez problemu dzialaja - to i te obiektywyw powinny nie miec problemu z pomiarem blysku.