PDA

Zobacz pełną wersję : Co sprawdzać przy zakupie EOSa 350D?



ewa eoska
02-06-2005, 12:43
Na pomoc! Proszę o konkretne porady (krok po kroku), co sprawdzić przy zakupie. Nie będzie zbyt komfortowej sytuacji: aparat przyjdzie kurierem, ale jednak proszę napiszcie, na co mam przede wszystkim zwrócic uwagę :)

Polaco
02-06-2005, 12:59
Jak kurierem to chyba tylko czy dziala, bo nie bedzioe mial czasu zeby czekac az zrobisz testy "dekielkowe" albo na FF/BF :( A jak kupujesz w sklepie internetowym to, wydaje mi sie ze, masz prawo do zwrotu przez 7 dni bez podawania przyczyn.

Janusz Body
02-06-2005, 13:06
Na pomoc! Proszę o konkretne porady (krok po kroku), co sprawdzić przy zakupie. Nie będzie zbyt komfortowej sytuacji: aparat przyjdzie kurierem, ale jednak proszę napiszcie, na co mam przede wszystkim zwrócic uwagę :)

Chyba tylko czy aparat wogóle jest i czy jest cały i zdrowy - zwykle wystarczy, ze opakowanie jest nieuszkodzone. Na ewentualny zwrot bez podania przyczyny masz cale 10 dni od zakupu. Ryzyko w dobrym, renomowanym sklepie internetowym jest praktycznie żadne. U wiekszosci TIP-ow z Allegro też. Ryzyko, że coś w aparaciku bedzie popsute jest jeszcze mniejsze. Pewnie 1 na milion.

Mimo wszystko warto otworzyc przy kurierze i zobaczyc czy w srodku nie ma cegły. I tyle.

Janusz

p13ka
02-06-2005, 13:10
A jak kupujesz w sklepie internetowym to, wydaje mi sie ze, masz prawo do zwrotu przez 7 dni bez podawania przyczyn.
Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" klient może zrezygnować z towaru bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki.

Najlepiej wyjaśnić sobie ze sklepem jeszcze jedną rzecz, bo niektóre korzystają z następującego zastrzeżenia:
"Można to (zwrot) zrobić tylko wtedy, gdy towar nie był używany ( w przypadku aparatów cyfrowych sprawdzamy licznik zdjęć.)".
W wyniku sprawdzania sprzętu w domciu może się okazać, że licznik nabił kilkadziesiąt fotek.

A jeżeli puszka przyjdzie już z "nabitym" licznikiem...

Zakładam , że zakup będzie w polskim sklepie.

ewa eoska
02-06-2005, 13:12
Dzięki, uff odetchnęłam, ze mam 10 dni na sprawdzanie. A czy możecie mi teraz tez podać, co przez te 10 dni powinnam sprawdzić (i jak)... :) Dodam, że kupuje od prywatnego sprzedawcy aparat przywieziony z Niemiec.

Polaco
02-06-2005, 13:22
Dzięki, uff odetchnęłam, ze mam 10 dni na sprawdzanie. A czy możecie mi teraz tez podać, co przez te 10 dni powinnam sprawdzić (i jak)... :)
Poszukaj troche o FF/BF (Front Focus/Back Focus), zrob taki maly tescik. Jak koniecznie chcesz, to mozesz tez poszukac dead pixels i hot pixels ;)


Dodam, że kupuje od prywatnego sprzedawcy aparat przywieziony z Niemiec.
Hmmm, w takim wypadku chyba ustawa nie mozesz sie podpierac...

Milego uzywania aparatu :)

Polaco
02-06-2005, 13:27
Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" klient może zrezygnować z towaru bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki.Dziekuje za sprostowanie.


A jeżeli puszka przyjdzie już z "nabitym" licznikiem...
Zawsze moze wyzerowac ;) Podobno tylko serwis moze sprawdzic ile dokladnie zdjec zostalo zrobionych aparatem...

gietrzy
02-06-2005, 14:09
Na pomoc! Proszę o konkretne porady (krok po kroku), co sprawdzić przy zakupie. Nie będzie zbyt komfortowej sytuacji: aparat przyjdzie kurierem, ale jednak proszę napiszcie, na co mam przede wszystkim zwrócic uwagę :)

Zobacz czy nie masz poziomych pasów (banding) na niedoświetlonych zdjęciach. Czułość ISO od 400 w górę. Szczególnie w niebieskim kanale, ale to nie reguła.
Zobacz czy poprawnie ostrzy AF: kup/pożycz/przykręć b. jasne szkło (f/1.4-f/2) Tryb Av, ustaw jak najmniejszą wartość przysłony i zobacz na zdjęciu jest ostre to w co celowałaś.
Tu przydatne może być oprogramowanie Canona EOS Viewer Utility, które wyświetla aktywne punkty ostrości.
Zobacz czy poprawnie działa AI Servo.

rysiaczek
02-06-2005, 14:12
A ja proponuję taki test: zrób naście zdjęć znajomym, ich dzieciom, pieskom, rybkom etc etc
Pokaż im te zdjęcia
1) jak się będą podobać, to i puszka sprawna i fotograf;)
2) Jak się nie będą podobać - to puszka sprawna, fotograf lub znajomi mniej;)
3) Jak się nikomu będą podobać (pod względem jakości) to wtedy dopiero pomyśl o testach typu FF/BF czy hot/dead pixels..

Jeżeli (3) nie zajdzie to na Boga nie psuj sobie testami radości z zakupu super aparaciku...:)

P.S. Jeżeli przeprowadzisz ten ekhmm 'test', pochwal się 'wynikami'!! Nie ma lepszego testu dla aparatu i właściciela niż inni zawistni(;)) pstrykacze...