PDA

Zobacz pełną wersję : Spotkanie z Aleksandrem Prugarem w Tarnowie 12 Lipca g19.



mientowy
07-07-2008, 22:56
Tarnowskie Towarzystwo Fotograficzne, Towarzystwo Fotograficzne Pozytywni oraz grupa fotograficzna Omega działająca przy III LO w Tarnowie zaprasza na spotkanie z dziennikarzem i fotoreporterem – Aleksandrem Prugarem. Prelekcja odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 12.07 o godzinie 19.00 w oratorium Księży Filipinów w Tarnowie. Wstęp jest bezpłatny!
Na spotkaniu zaprezentowane zostaną zdjęcia wspomnianego fotografika. Projekty fotograficzne które wykonał zostaną ponadto opatrzone barwnym komentarzem. W ramach podsumowania przeprowadzona zostanie dyskusja na temat pracy fotoreportera i dziennikarza, co niewątpliwie dostarczy możliwości zasypania Aleksandra wszelakimi pytaniami.

Aleksander Prugar
Student Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Dziennikarstwa. Wychowany na Śląsku, obecnie zamieszkuje Warszawę. Jest fotoreporterem Gazety Wyborczej. W fotografiach przedstawia człowieka wraz z jego otoczeniem. Nie wyszukuje wzniosłych tematów a skupia się na codziennej pracy, uczuciach, najzwyklejszych problemach dnia powszedniego. Częstokroć postrzegany jest jako jeden z czołowych polskich fotografików – dokumentalistów.
„Kiedyś usłyszałem, że nie warto robić reportaży, bo rzeczywistość, jaka jest - każdy widzi. Długo o tym myślałem. Doszedłem jednak do wniosku, że im więcej spotka się ludzi, im więcej oni opowiedzą, tym człowiek staje się mądrzejszy. Za wszelką cenę warto być razem z ludźmi. Te lekcje pokory, wiedzy, najdziwniejszych historii cenię sobie najbardziej. Poza tym "Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy". Drugiego wczoraj ani dziś nie będzie. Zostanie dla przyszłości na zdjęciach - o ile się je zrobi. Jestem dziennikarzem."
A. Prugar

.............

Zapraszam Toamsz Sobczak prezes TTF

arturs
07-07-2008, 23:42
Znamy znamy, przecież to nasz forumowy A-la-N (http://www.canon-board.info/member.php?u=2408) ;)

Ładnie to napisałeś: "zamieszkuje Warszawę" jakby był jakimś ptakiem ;)