PDA

Zobacz pełną wersję : szeroki do cyfry



asknet
02-06-2005, 11:38
niestety po dłuższej zabawie z manualną 20 okazało się że wada wzroku uniemożliwia mi kozystanie z niego (regulacja wizjera niestety nie daje nic)
Po przeszukaniu fora znalazlem ciekawą opcje w postaci sigmy 20/1.8. rodzi sie pytanie czy w podobnym przedziale cenowym jest jakaś wyrażna konkurencja dla tego obiektywu. Oraz czy obiektywy wyrażnie droższe sa może jednak zdecydowanie lepsze (jeśli tak to nad jakimi warto sie zatrzymać) i warto się nad nimi zastanowić
Obiektyw będzie pracował w dosyć cięzkich warunkach (wilgoć zmiany temperatury ) Swiatło nie jest priorytetem gdyż głownie używany będzie na zewnątrz...
Będe wdzięczny za wszelkie sugestje :-)

piotr.23
02-06-2005, 12:29
niestety po dłuższej zabawie z manualną 20 okazało się że wada wzroku uniemożliwia mi kozystanie z niego (regulacja wizjera niestety nie daje nic)

A jaka 20-ke uzywales? 20-ki zazwyczaj maja spora glebie ostrosci. Ja polecam Flektogona 20 (CZJ) daje super kolory, tylko ciezki, duzy i duuza srednica filtra. No i istnieje przynajmniej w 3 wariantach: ten bez "zabkow" na pierscieniach jest najlepszy

Pozdr | Piotr

asknet
02-06-2005, 13:18
A jaka 20-ke uzywales? 20-ki zazwyczaj maja spora glebie ostrosci. Ja polecam Flektogona 20 (CZJ) daje super kolory, tylko ciezki, duzy i duuza srednica filtra. No i istnieje przynajmniej w 3 wariantach: ten bez "zabkow" na pierscieniach jest najlepszy

Pozdr | Piotr
Ten wlasnie 20/2.8 ...ale chyba ma "zabki" :-)
Zdaje sobie sprawe ze jak przymkne przeslone to otrzymam wieksza glebie wiec trudniej bedzie uzyskac nie ostre zdjecie ...tylko ze to troche loteria :-)