PDA

Zobacz pełną wersję : Capture One v4 - jak konwersja wsadowa ?



Grzegorz Wo
07-07-2008, 09:42
Witam wszystkich Forumowiczów.
Mam do Was pytanie - jak wykonuje się wsadowo (dla manipulowanych raw-ów) wsadową (zbiorczą) konwersję rawów do np. jpeg-ów. Chodzi o sytuację gdy po zgraniu karty z rawami część fotek została "poprawiona" COv4 i teraz zależy mi na ich konwersji (wybranych, wielu) rawów do jpeg-ów, ale nie osobno dla każdego, po kolei; tylko jednocześie (oczywiśćie kolejno) dla wybranych/zaznaczonych - tj. manipulowanych. Gdy przeprowadzam operację dla zaznaczonych (shift+lewy przycisk myszy) to program przetwarza i tak tylko dla podśiwetlonej fotki. Jak to zrobić dla wszystkich obrabianych, a nie dla pojedynczej fotki, każdej z osobna ? chdzi o to aby znalazły się one w zakładce : batch/quene ? Jak to się robi ?
Z góry dziękuję za podpowiedź. Grzegorz.

mkwiek
07-07-2008, 11:47
Witam wszystkich Forumowiczów.
Mam do Was pytanie - jak wykonuje się wsadowo (dla manipulowanych raw-ów) wsadową (zbiorczą) konwersję rawów do np. jpeg-ów. Chodzi o sytuację gdy po zgraniu karty z rawami część fotek została "poprawiona" COv4 i teraz zależy mi na ich konwersji (wybranych, wielu) rawów do jpeg-ów, ale nie osobno dla każdego, po kolei; tylko jednocześie (oczywiśćie kolejno) dla wybranych/zaznaczonych - tj. manipulowanych. Gdy przeprowadzam operację dla zaznaczonych (shift+lewy przycisk myszy) to program przetwarza i tak tylko dla podśiwetlonej fotki. Jak to zrobić dla wszystkich obrabianych, a nie dla pojedynczej fotki, każdej z osobna ? chdzi o to aby znalazły się one w zakładce : batch/quene ? Jak to się robi ?
Z góry dziękuję za podpowiedź. Grzegorz.

zaznaczasz pliki i z wciśniętym shiftem klikasz ikonkę Process.
I tyle :)

gwozdzt
07-07-2008, 12:04
zaznaczasz pliki i z wciśniętym shiftem klikasz ikonkę Process.
I tyle :)
a duuużo więcej tutaj:
Capture One User Guide EN.pdf (http://80.237.159.100/330a3505-0085-4247-a029-d396cc74c3c8/834228f7-e153-4450-8ef7-5cab335acad3/Capture%20One%20User%20Guide%20EN.pdf)

i drobna uwaga formalna - dla Capture One powszechnie stosujemy skrót C1 :-)

Marcin Kułak
07-07-2008, 15:53
Dokumentacja do C1 jest bardzo przydatna, nie tylko w temacie konwersji wsadowej ;-)

Grzegorz Wo
07-07-2008, 21:25
Bardzo wam dziękuję za szybką interwencję i podpowiedź, instrukcja - super ..
, jeszcze raz dziękuję.