PDA

Zobacz pełną wersję : HDD + Databank w jednym?



endrju
05-07-2008, 08:55
Witam.

Wkrótce zapewne (ach te RAWy) stanę przed zakupem dysku twardego 500GB. Aktualnie posiadam już do niego obudowę zewnętrzną, podłączaną przez USB, z własnym zasilaczem.

Zrodziło się pytanie:
Czy jest możliwe zgranie na nią zdjęć bez użycia komputera, tj. prosto z aparatu (40D)? Obiło mi się o uszy kiedyś, że musi dysk/aparat wspierać "jakąś" funkcję. Niestety, nie pamiętam jej nazwy.

Inną sprawą, którą pomijam, jest odnalezienie kabelka połączeniowego USB dysku z aparatem.

(Jeżeli można od razu podpiąć do pytania: Seagate czy Western Digital? ;))

admg
05-07-2008, 09:53
samo w sobie nie jest możliwe, potrzebny jest dodatkowy układ/oprogramowanie który będzie pełnił rolę hosta usb. Z wikipedii:
"Magistrala wymaga obecności dokładnie jednego kontrolera magistrali, którego rolę pełni komputer (host). Uniemożliwia to bezpośrednie połączenie dwóch komputerów (wymagany przewód ze specjalnym układem) oraz bezpośrednie połączenie ze sobą urządzeń peryferyjnych (brak kontrolera)."
Aparat jak i dysk są urządzeniami peryferyjnymi podłączanymi do magistrali, więc połączenie ich ze sobą bezpośrednio jest niemożliwe.

endrju
05-07-2008, 09:55
A funckja "Direct Print" z 40D?
O ile dobrze kojarzę, to chyba dzięki niej było to właśnie możliwe.

admg
05-07-2008, 10:06
tak, tylko że drukarka musi być zgodna z PictureBridge, czyli w praktyce ona zawiera hosta do usb.

endrju
05-07-2008, 10:37
A czy nie ma obudów HDD z takim "modułem"?

Szkoda. Trzeba będzie taszczyć laptoka na wyjazdy, jednak. ;)

aligator16
05-07-2008, 10:55
Obudowy HDD są z hostami usb (to się nazywa OTG). Wtedy obudowa po podłączeniu do aparatu widzi aparat jako np. pendrive włożony do kompa.

Co do dysku to ja preferuje tylko Seagate :) (tym bardziej że połączyli się z Maxtor'em)

tryton
06-07-2008, 08:21
Witam.
(Jeżeli można od razu podpiąć do pytania: Seagate czy Western Digital? ;))

Właśnie będę kupował 500GB zewnętrzny i radziłem się kolegi, który sprzedaje takie rzeczy a przy okazji testuje. Powiedział, że poleca mi WD MY BOOK HOME EDITION. Segate polecałby bardziej gdyby chodziło o wewnętrzny dysk. Jednak zewnętrzny segate to ponoć również udany zakup.

canis_lupus
06-07-2008, 08:25
Dysk który Ci polecił kolega niestety nie posiada OTG.