PDA

Zobacz pełną wersję : Co zrobiłem nie tak?



lavoc
04-07-2008, 06:03
Witam
Proszę o wskazówki odnośnie poniższego zdjęcia, nie wyszło tak jak oczekiwałem. Co zrobiłem nie tak? Niby kadr taki jak sobie wymarzyłem wydawało mi sie ze mam "to" jedno jedyne ujecie i zawaliłem ekspozycje:( Nie chciałbym po raz drugi popełnić takiego błędu.
Zdjęcie robilem 400d z kitem
http://img129.imageshack.us/img129/7527/img4441dz7.jpg

wojkij
04-07-2008, 06:51
Na to pytanie nie da sie odpowiedziec jednoznacznie.

Mogles wybrac zla metode pomiaru swiatla(pewnie matrycowy a masz niebo w tle) jesli fociles w trybie (pol)automatycznym, mogles zle ustawic parametry w manualu, mogles zmienic kompensacje ekspozycji, mogles wybrac zla godzine na focenie itd. Jesli robisz w rawach takie lekkie niedoswietlenie nie jest niczym strasznym, zreszta nawet z tego jpega wyciagnal bys to do sensownej postaci. Dodatkowo pewnie uzyty czas jest za dlugi i ptaszysko jest poruszone.

A na przyszlosc przed zadawaniem takich pytan poczytaj o podstawach fotografii i obslugi swojego aparatu - szanuj innych forumowiczow.

A kadru nie masz co zalowac - nic ciekawego delikatnie mowiac.

Merde
04-07-2008, 08:10
Na to pytanie nie da sie odpowiedziec jednoznacznie.

Mogles wybrac zla metode pomiaru swiatla(pewnie matrycowy a masz niebo w tle) jesli fociles w trybie (pol)automatycznym, mogles zle ustawic parametry w manualu, mogles zmienic kompensacje ekspozycji, mogles wybrac zla godzine na focenie itd. Jesli robisz w rawach takie lekkie niedoswietlenie nie jest niczym strasznym, zreszta nawet z tego jpega wyciagnal bys to do sensownej postaci. Dodatkowo pewnie uzyty czas jest za dlugi i ptaszysko jest poruszone.

A na przyszlosc przed zadawaniem takich pytan poczytaj o podstawach fotografii i obslugi swojego aparatu - szanuj innych forumowiczow.

A kadru nie masz co zalowac - nic ciekawego delikatnie mowiac.

Camera Make: Canon
Camera Model: Canon EOS 400D DIGITAL
Image Date: 2008:03:23 14:13:46
Flash Used: No
Focal Length: 55.0mm
CCD Width: 22.28mm
Exposure Time: 0.0020 s (1/500)
Aperture: f/11.0
ISO equiv: 800
White Balance: Auto
Metering Mode: Matrix
Exposure: shutter priority (semi-auto)

MacGyver
04-07-2008, 08:46
- lekkie niedoświetlenie, przy fotografowaniu białych obiektów zawsze trzeba robić korektę EV na + (wydłużać czas naświetlania względem pomierzonego)
- za ciasny kadr, lepiej by to wyglądało, gdybyś pstryknął chwilę później
- brak filtra polaryzacyjnego, dlatego błekit nieba wyszedł taki brudny i niezdecydowany
I jeszcze jedno, jeśli wrzucasz zdjęcie z prośbą o ocenę techniczną zawsze warto dać link do wersji w pełnym rozmiarze. Np tutaj: zdjęcie nie jest specjalnie ostre ale nie wiadomo czy to wina szkła czy nieumiejętnego zmniejszania.