PDA

Zobacz pełną wersję : Velbon cx 460



darpla
01-06-2005, 22:48
Czy ktoś z WAS ma może statyw Velbon CX 460. Ja takowy posiadam i jestem z tego statywu niezadowolony. Jak nakłądam an mojego Rebele obiektyw długogoniskowy 75-300 mm i ustawiam statyw w pozycji do kadru pionowego to obniża on się o jakieś 25 stopni do dołu. I kadru pionowego nie da rady złapać z dużym oiektywem.

I w ogóle mocowanie jest niestabilne i już mi się obruszało.

A co wy sądzicie o tym modelu???

Ogólnie firma Velbon chyba prodkuje lipne statywe :(

thorin
01-06-2005, 23:08
ja mam velbona cx 560, fakt faktem zeby ustawic idealnie pionowy kadr trzeba bylo sie nameczyc ale sruby byly na tyle mocne zeby utrzymac ciezkiego eosa 100 + 70-300, zestaw wazyl pare gramow wiecej niz gdyby byl to 300d ale wszystko trzymalo, nie mam pojecia co to moze byc bo nie mialem w lapach cx 460, moze przeznaczony dla sprzetu o mniejszej wadze lub felerny statyw, co do tego odchylenia mam podobnie ale nie jest ono az tak duze. Velbon to nie manfrotto : ) ale jesli ma sie 150 zl do wydania na statyw to to najlepsza inwestycja

KMV10
01-06-2005, 23:42
Mam CX 460mini oraz CX 640. Jestem zadowolony. Robiłem zdjęcia z obiektywami po ok. 800 g + 20D. Udanie. :)

froolk
01-06-2005, 23:49
Ogólnie firma Velbon chyba prodkuje lipne statywe :(

Nie powiem Ci nic o Twoim modelu, ale z tym się nie zgodzę, mam Velbon Sherpa 750n i jestem zadowolony. Jest bardzo elastyczny , lekki i dobrze wykonany. Fajna głowica rodem ze statywów do kamer video. Jedno muszę przyznać Manfrotto to on nie jest ale też tyle nie kosztuje :)

thorin
02-06-2005, 05:05
heh sherpa to statywy z zupelnie innej bajki to nie ma porownania ze zwyklymi velbonami : )

Pszczola
02-06-2005, 05:30
Jest bardzo elastyczny

Ja tam bym wolal statyw raczej sztywny ;-)

froolk
02-06-2005, 10:10
Ja tam bym wolal statyw raczej sztywny ;-)

:) :)
Pozwala na zamocowanie głowicy "od spodu" (do makro), obniżenie wysokości do bodajże 28 cm itp. To miałem na myśli pisząc elastyczny. Sztywny jest kiedy trzeba :)

Vitez
02-06-2005, 13:59
:) :)
Pozwala na zamocowanie głowicy "od spodu" (do makro), obniżenie wysokości do bodajże 28 cm itp. To miałem na myśli pisząc elastyczny. Sztywny jest kiedy trzeba :)

Czyli 'funkcjonalny' miales na mysli ?

Krzychu
02-06-2005, 14:04
:) :)
Pozwala na zamocowanie głowicy "od spodu" (do makro), obniżenie wysokości do bodajże 28 cm itp. To miałem na myśli pisząc elastyczny. Sztywny jest kiedy trzeba :)

Te mocowanie od spodu to jest generalnie bzdurny feature, nie bardzo wyobrażam sobie wieszanie aparatu do góry nogami i gmeranie w ustawieniach pomiędzy nogami statywu...

W porządnym statywie można kolumnę zamocować poziomo i rozłożyć nogi do takiego kąta że do dowolnego makro wystarczy...

froolk
02-06-2005, 14:21
Te mocowanie od spodu to jest generalnie bzdurny feature, nie bardzo wyobrażam sobie wieszanie aparatu do góry nogami i gmeranie w ustawieniach pomiędzy nogami statywu...

Nie robię makro więc sie nie wypowiem - stwierdziłem fakt - taka funkcja istnieje.


W porządnym statywie można kolumnę zamocować poziomo i rozłożyć nogi do takiego kąta że do dowolnego makro wystarczy...

Nogi jak pisałem również się rozkładają - 28 cm to wysokość głowicy od podłoża po rozłożeniu nóg.
Głowicę można oczywiście ustawić w poziomie. Wtedy będzie jeszcze niżej :)

Na koniec: nie twierdziłem, że jest "idealny". Mi wystarcza. Relacja cena/jakość też wydaje mi się odpowiednia.

Gapollo
02-06-2005, 14:53
A mi się zdażyło podwiesić aparat pod sherpę i uważam, że to dobre rozwiązanie do ustawienia 2cm nad gruntem albo do focenia z pionu w dół. A ustawianie nie jest utrudnione jak się rozłoży karimatkę, pomijając to, że jest do góry śrubą więc wskażniki są odwrotnie. A dolną śrubę w sherpie można też wykożystać inaczej (ja tam wieszam plecak)