PDA

Zobacz pełną wersję : Digic II vs Digic III



sylwester Samluk
29-06-2008, 02:52
Witam

Ptanie do tych co może to testowali, porównywali. Wiadomo 5D będzie tańszy bo wejdzie jego następca. Pytanko czy biorąc 5D z digic II zdjęcia nie bedą gorsze od 40D z Digic III? Chciałbym wiedzieć jakie róznice są pomiędzy tymi dwoma procesorami. Przepraszam ale niektórzy moi koledzy mówią, że nie kupili by 5D dlatego bp ma Digic II a nie III jak 40D i wolą kupić 40D na rzecz tych nowinek. Ja nie jestem do końca przekonany o takim rozwiązaniu.
5d to FF a tem czy warto patrzeć tylko na to, że 40D ma Digic III i 6,5 kl/s.
Mam wrażenie, że każdy kto z Was posiada 5D raczej na 40D nie wskoczy mimo Digic III.

I jeszcze jedno czy 5D ma wszystkie pola krzyżowe AF jak 40D czy nie?

Sylwek

wojkij
29-06-2008, 02:56
Czy ten temat to jakis ponury zart?

http://canon-board.info/showthread.php?t=35157

Poogladaj sobie porownania VanMurdera na jednej z ostatnich stron i wyciagnij wnioski.

Kolekcjoner
29-06-2008, 03:23
(....)

I jeszcze jedno czy 5D ma wszystkie pola krzyżowe AF jak 40D czy nie?

Sylwek

Nie tylko środkowy.
Co do DII, DIII to przede wszystkim kwestia mocy obliczeniowej. Sam procesor nie wpływa na jakość obrazu - jedynie poprzez większe możliwości obliczeniowe stwarza większe pole do popisu dla softu. 5D jest najlepszym przykładem, że jak coś ma dobrą matrycę to żadne softowe kombinacje nic nie pomogą 8).

ABJ
29-06-2008, 03:29
ja mialem 40D i zmienilem na 5D. Jakosc obrazu jest o wiele lepsza wg mnie.
poczytaj watek z linka wyzej i wszystko bedzie jasne.

janmar
29-06-2008, 09:02
Witam

Ptanie do tych co może to testowali, porównywali. Wiadomo 5D będzie tańszy bo wejdzie jego następca.


Sylwek

Nie bardzo wiadomo.5d obecnie nie jest drogi jak na to co oferuje, i odległy od ceny startowej.Nastepca [o ile będzie] zapewne wystartuje w cenie dużo wyższej i może to nie miec zadnego wpływu na cene obecnego 5d.Nowy 5d może miec istotne zmiany lub tez kosmetyczne jak np.20d a 30d.Nie ma co spekulować trzeba poczekać,a tymczasem kupic 5d i robić zdjęcia.Jeśli nawet zmiany będą istotne to nie sądzę bym sprzedał posiadany.Raczej dokupię drugi.Ale to jak dożyjemy to się bedziemy martwić.Planowanie-czas stracony.
Pozdrawiam.

sylwester Samluk
29-06-2008, 09:09
Witam

Dziękuje, widać że jednak 5D to aparat dobry i chwalony i warto w niego inwestować. Najbardziej boje się tego, że 5D bardzo winietuje czy to prawda? Jak sobie z tym radzić?

marekk_ok
29-06-2008, 09:16
Szybki procesor z pewnoscia pomaga/przyspiesza obrobke dane wew. body, lecz na jakosc zdjec raczej nie ma zadnego wplywu a napewno jesli robisz do RAW-a to tutaj procesor chocby najszybzy nie poprawi fotek.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Witam

Dziękuje, widać że jednak 5D to aparat dobry i chwalony i warto w niego inwestować. Najbardziej boje się tego, że 5D bardzo winietuje czy to prawda? Jak sobie z tym radzić?

Niektorzy kupuja 5D dla tejze winiety :o :-D
To raczej szkla winietuja a nie 5D.
Crop po prostu jest "slepy" czesciowo i nie widzi calosci tego co daje obiektyw - rowniez crop moze miec winiete ale bedzie ona mniejsza gdyz crop ja "zmniejszyl" w porownaniu z obrazem FF - przy okazji "wycinajac" troche obrazu. Winiete mozesz usunac softwarowo jesli jej nie lubisz.

sylwester Samluk
29-06-2008, 10:14
no dobra a co daje 14 bitowy przetwornik w 40D? a tego chyba nie ma w 5D?

Max_im
29-06-2008, 10:39
pytanie do ABJ i innych którzy zmienili z 40D na 5D

jak porównasz pracę i szybkość AF?
czego Ci w 5D brakuje po zmianie pomijam szybkość zdjęć seryjnych

marekk_ok
29-06-2008, 10:42
no dobra a co daje 14 bitowy przetwornik w 40D? a tego chyba nie ma w 5D?
Tak wprost to chyba sie nie da porownac 12 bit 5D vs 14 bit 40D bo to inne puszki (crop/ff). Jesli chodzi o rozpietosc tonalna to jest watek:
http://canon-board.info/showthread.php?t=32935&highlight=bitow
Przynam ze porazajacej roznicy po przesiadce z 12 na 14 bitow (dotyczylo to 400D/40D) ja nie zauwazylem ale moze u mnie to sie nie ujawnilo.
Bardziej sensowne bedzie ew. porownanie 12 bit w 5D i 14 bit w nastepcy 5D (jesli taka roznica wystapi).
To ze w 5D nie ma 14 bitow to chyba nie jest az takie uciazliwe, wadliwe, mocno zauwazalne (jak w ogole?) tak IMHO.

Viqy
29-06-2008, 10:49
To ze w 5D nie ma 14 bitow to chyba nie jest az takie uciazliwe, wadliwe, mocno zauwazalne (jak w ogole?) tak IMHO.
Różnice widać. 12 bitów z 5D wygląda lepiej niż 14 bitów z 40D :)

ABJ
29-06-2008, 11:12
pytanie do ABJ i innych którzy zmienili z 40D na 5D

jak porównasz pracę i szybkość AF?
czego Ci w 5D brakuje po zmianie pomijam szybkość zdjęć seryjnych

Focilem wczoraj piknik lotniczy w Krakowie i co do AF nie mam zadnych zastrzezen.
Slownie jedno zdjecie bylo nieostre, ale to moj blad bo podczas panoramowania nie trafilem w samolot <lol>
AF piatki jest minimalnie, ledwo zauwazalnie wolniejszy niz w 40D, ale mniej sie myli.
Zazwyczaj podczas sesji robie 200-300 zdjec. W 40D mialem okolo 10 nieostrych, w 5D jedno albo zadne.

ewg
29-06-2008, 12:27
no dobra a co daje 14 bitowy przetwornik w 40D? a tego chyba nie ma w 5D?
Teoretycznie (i tylko w RAW!) 14 bitów daje łagodniejsze przejścia tonalne przy ekstremalnym "rozszerzaniu" tonalnym możliwie wąskich fragmentów/wycinków całkowitej rozpiętości tonalnej pliku - zwłaszcza w cieniach (gdzie ta gradacja jest mniej płynna). Z moich obserwacji wynika, że 14-bitów daje realne (choć nie oczywiste) korzyści jeśli chodzi o urodę/subtelność szumów na wysokich czułościach - a więc również w cieniach - i zdaje się dobrze to wykorzystywać Digic III pokazując to już nawet w JPEGach. Z kolei w światłach również teoretycznie możnaby forsownie wyciągać o jakiś drobny ułamek ułamka więcej informacji z przepałów, ale nie ma to nic wspólnego z jakimś cudownym zwiększeniem rozpiętości tonalnej a tylko z jej jeszcze gęstszym podzieleniem i wcale nie ma pewności, że matryca jest w stanie taką wyższą rozdzielczość tonalną wykorzystać (zwłaszcza w światłach). To wszystko są więc przypadki, których łatwiej unikać niż dostrzec potencjalne korzyści.

Mając tak dobrą matrycę jak w 5D łatwiej uniknąć kłopotliwych szumów niż mając jedynie przetwornik wysokiej rozdzielczości przy matrycy jednak bardziej szumiącej.

No to teraz będzie się działo. :mrgreen:

sylwester Samluk
29-06-2008, 13:15
Jednak wszystkie wasze odpowiedzi wskazuja no to by oszczedzic i kupic 5d choć 40D jest naprawdę w moim zasiegu tak na 5D trzeba jeszcze trochę odkładać. Najgorsze, że człowiek jest niecierpliwy i nie chcę kupić czegoś co potem bedzie chciał za rok wymienić, choć podkreślam, że 40D jest bardzo fajnym aparatem co nie znaczy, że moim 400D nie zrobie także udanych zdjęć. Z 5D podoba mi się plastyka zdjęć i głebia ostrości, to zupełnie inna bajka niż w Cropie.

Pozdrawiam
sylwek

jceel
29-06-2008, 13:27
Digic III ma znaczenie dla jakości obrazu w zakresie redukcji szumu wysokich ISO. To wszystko.

Naps
29-06-2008, 14:58
Focilem wczoraj piknik lotniczy w Krakowie i co do AF nie mam zadnych zastrzezen.
Slownie jedno zdjecie bylo nieostre, ale to moj blad bo podczas panoramowania nie trafilem w samolot <lol>
AF piatki jest minimalnie, ledwo zauwazalnie wolniejszy niz w 40D, ale mniej sie myli.
Zazwyczaj podczas sesji robie 200-300 zdjec. W 40D mialem okolo 10 nieostrych, w 5D jedno albo zadne.

to chyba jakis niesmaczny zart??
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
gdyby tak naprawde bylo-juz dawno zamienilbym moje 40d na 5d(bez szukania pomocy w forum).Druga sprawa juz wkrotce bedzie nastepca i wtedy swoje 5d sprzedasz taniej niz ja 40d....

Misiaque
29-06-2008, 15:14
a po co miałby sprzedawać? i do tego tak tanio?

Naps
29-06-2008, 15:17
a po co kupil 5d? do zdjec lotniczo-sportowych?dla winiety?a moze dla "o patrzcie ja mam FF!!"
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Jednak wszystkie wasze odpowiedzi wskazuja no to by oszczedzic i kupic 5d choć 40D jest naprawdę w moim zasiegu tak na 5D trzeba jeszcze trochę odkładać. Najgorsze, że człowiek jest niecierpliwy i nie chcę kupić czegoś co potem bedzie chciał za rok wymienić, choć podkreślam, że 40D jest bardzo fajnym aparatem co nie znaczy, że moim 400D nie zrobie także udanych zdjęć. Z 5D podoba mi się plastyka zdjęć i głebia ostrości, to zupełnie inna bajka niż w Cropie.

Pozdrawiam
sylwek

Sylwek nie badz pedziwiatrem-masz super sprzet,jesli chcesz GO to dokup 85 1.8 i bedzie cacy.Rob zdjecia,nie czytaj,spij w nocy,rob zdjecia,....

ABJ
29-06-2008, 15:39
a po co kupil 5d? do zdjec lotniczo-sportowych?dla winiety?a moze dla "o patrzcie ja mam FF!!"

Kupilem, bo lubie wydawac pieniadze. Pasuje taka odpowiedz?
A co i za ile sprzedam to moja sprawa, ja Ci do portfela nie zagladam, wiec prosze zachowaj te teksty dla siebie. Wyjdzie nowe 5D, to sobie kupie jak mi sie spodoba.
Ochlon troche...strasznie sie spinasz.

Waldek24
29-06-2008, 16:15
Jednak wszystkie wasze odpowiedzi wskazuja no to by oszczedzic i kupic 5d choć 40D jest naprawdę w moim zasiegu tak na 5D trzeba jeszcze trochę odkładać. Najgorsze, że człowiek jest niecierpliwy i nie chcę kupić czegoś co potem bedzie chciał za rok wymienić
Czytam uważnie wątek i nasuwa mi się taka refleksja.

Kup cokolwiek, dzisiaj niedziela więc jutro, bo kadry uciekają, tego już nic nie zastąpi.
Wymieniać za rok:?: , a po co, ewentualnie dokupić;)

Mellan
29-06-2008, 17:25
Jednak wszystkie wasze odpowiedzi wskazuja no to by oszczedzic i kupic 5d choć 40D jest naprawdę w moim zasiegu tak na 5D trzeba jeszcze trochę odkładać...

Przesiadająć się z 400D na 40D napewno poczułbyś większy komfort obsługi, nie ma wątpliwości. Nie przekłada się to jednak na znaczącą różnicę w kadrach, ta jest już inna na FF. Do tego jesteś zawsze bliżej, zawsze jest szerzej, a optyka jest wykorzystana optymalnie.
Na twoim miejscu bym się mimo wszystko nie spieszył. Robił zdjęcia tak jak radzą koledzy i przyczaił się na stosowny moment, kiedy pełna klatka pojawi się w Twoim zasięgu. Cena 5D po pojawieniu się następcy być może obniży się o kwotę cashback, wątpliwe by więcej. W mojej opinii 5D pozostanie w ofercie canona, bo to ciągle świetny aparat bez odpowiedników u konkurencji, a nowy dostanie niższy numerek.

marekk_ok
30-06-2008, 00:02
... juz wkrotce bedzie nastepca i wtedy swoje 5d sprzedasz taniej niz ja 40d....
Tutaj sie raczej mylisz, po pojawieniu sie nastepcy 5D to 40D bedzie nadal duzo tanszy od "starego" 5D:-)

ARN
30-06-2008, 00:08
to chyba jakis niesmaczny zart??
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
gdyby tak naprawde bylo-juz dawno zamienilbym moje 40d na 5d(bez szukania pomocy w forum).Druga sprawa juz wkrotce bedzie nastepca i wtedy swoje 5d sprzedasz taniej niz ja 40d....

nie wiem, czy zauważyłeś, ale to nie giełda i nie sklepik. Bo tak na prawdę nie chodzi o to, żeby kupić tanio, sprzedać drogo albo zaoszczędzić, ale żeby robić dobre zdjęcia. A 5D to ułatwia bardziej niż 40 (mam obydwa).

sylwester Samluk
30-06-2008, 00:14
Dziękuje wszystkim za wzięcie udziału w tej dyskusji.

Wniosek taki, jak nie masz duzo kasy na 5D ale stać Cię na 40D to jeszcze dozbieraj do 5D.

Max78
30-06-2008, 00:17
Hehe :) DOkladnie :) 40D to zacny sprzet :) Ale mnie osobiscie (jeszcze) bardziej podobaja sie foty z pelnej klatki (5D) :)

ARN
30-06-2008, 00:23
Wniosek taki, jak nie masz duzo kasy na 5D ale stać Cię na 40D to jeszcze dozbieraj do 5D.

wiesz - nie stawiałbym tego tak na ostrzu noża, ale jeżeli w twoich fotkach więcej niż 20% stanowią portrety i/lub landszafty, to 5D nic nie zastąpi :lol:

ja trzymam 40D, bo ma zdecydowanie szybszy AF (i kilka innych dupereli, które można przeboleć) i jest tańszy niż dokupienie tele do 5D ;-)

Kolekcjoner
30-06-2008, 01:02
(....)
Wniosek taki, jak nie masz duzo kasy na 5D ale stać Cię na 40D to jeszcze dozbieraj do 5D.

To dobre :D. Kwalifikuje się żeby podkleić i zamknąć wszelkie dywagacje co lepiej.

dr11
30-06-2008, 01:14
Dorzucę swoje 0,03zł ;) Używałem 24L na 40D. Zapiąłem je do nowego 5D i... chyba nieprędko zdejmę :) Na razie widzę foty tylko na wyświetlaczu aparatu, ale jak je widzę, to się wstydzę, że to szkło siedziało na 40D ;)
Ale jestem podobnego zdania jak ARN: 40D przy tele i macro pokazuje się nader wspaniale!

djcargo
30-06-2008, 03:44
Przepraszam ale niektórzy moi koledzy mówią, że nie kupili by 5D dlatego bp ma Digic II a nie III jak 40D i wolą kupić 40D na rzecz tych nowinek.

Po pierwsze: nie przepraszaj - nie ma za co

Po drugie: koledzy fotografowie czy koledzy onaniści sprzętowi (i do tego nieobeznani onaniści)?

Bo ja widzę tu coś takiego - nie stać mnie na 5D, więc wymyślę, że 40D to jest o wiele lepszy sprzęt, bo... I możecie mi naskoczyć z tym całym Fulfrejmem....

ewg
30-06-2008, 09:10
http://www.bobatkins.com/photography/digital/eos_5D_vs_eos_40D.html

Waldek24
30-06-2008, 14:37
http://www.bobatkins.com/photography/digital/eos_5D_vs_eos_40D.html

Wszystko w tym temacie.:wink:

gwozdzt
30-06-2008, 15:13
Wszystko w tym temacie.:wink:
a u nas wygląda to tak:
http://canon-board.info/showthread.php?t=25255

czy naprawdę każdy temat trzeba sprowadzać do tego samego? :-?

"sample crop vs FF" zmierzają w kierunku 40D vs 5D...
"Digic II vs III" - to samo...

Mellan
30-06-2008, 15:17
Dobre porównanie! Warto by wkleić ten link do wątku FF vs crop - sample (http://www.canon-board.info/showthread.php?t=35157)

Gwozdzt mnie uprzedził, widzę. W samej rzeczy. :)