PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z AF w C70-210/3,5-4,5



barteralus
11-05-2008, 18:02
Witam
Niedawno zakupiłem używanego canon`a EF 70-210 3,5-4,5 USM. Jest to moje pierwsze tele i nie wiem, czy tak w teleobiektywach jest, czy kupiłem walnięty egzemplarz. Chodzi o to, ze kiedy w trybie AF na krótkim końcu próbuję ustawić ostrość na obiekt oddalony o jakieś 500 m AF nie reaguje, dopiero kiedy zwiększę ogniskową do jakichś 100 - 150 mm (w zależności od odległości) AF ustawia mi ostrość. Więc jak to jest? :confused:
Pozdrawiam

comatus
11-05-2008, 19:06
U mnie ustawia ostrość zawsze i na każej ogniskowej niezależnie od oddalenia obiektu.

airhead
12-05-2008, 18:34
a może po prostu ostrość już jest ustawiona na nieskończoność i dlatego nic się nie zmienia? w końcu to FTM

gwozdzt
13-05-2008, 10:14
Chodzi o to, ze kiedy w trybie AF na krótkim końcu próbuję ustawić ostrość na obiekt oddalony o jakieś 500 m AF nie reaguje, dopiero kiedy zwiększę ogniskową do jakichś 100 - 150 mm (w zależności od odległości) AF ustawia mi ostrość. Więc jak to jest? :confused:
Pozdrawiam
a jaką masz pozycję wyjsciową AF? (jak jest ustawiona odległość? min? nieskończoność? gdzieś pośrodku?)
bo jeśli w okolicach nieskończoności, to najprawdopodobniej jest tak, że na krótkim końcu (~70mm) obiekt łapie sie w GO, więc AF nie reaguje; natomiast po wydłuzeniu ogniskowej zmniejsza się GO, więc AF uznaje że trzeba poprawić.

MacGyver
13-05-2008, 10:48
Tak jak napisał gwozdzt, przy czy zjawisko to występuje głównie w szerokich szkłach. Rozwiązanie jest dość proste: przeostrzyć na jakiś bliższy obiekt i wyostrzyć ponownie.
I dla pocieszenia: eLki tez czasami dość leniwie reagują :-)

Łukasz_M
27-06-2008, 18:50
Witam, jakiś czas temu z braku laku, oraz środkow... zakupiłem w/w szkiełko. Wszystko było w miarę ok (albo tak mi się wydawało) do pewnego czasu. Ostatnio jednak odkryłem, ze gdy robię z dalszej odległości bądź w nieco gorszych warunkach, że tak powiem, świetlnych - to w 50 przypadkach na 100 mam BF (czasem nawet częściej).
Sprawdzałem na ciągłym AF, na pojedyńczym jest nieco lepiej, ale nie aż tak bardzo.
I co Wy na to? Szkło czy pucha?
Czy może ten typ tak ma?

Ps. Sprawdzałem też czy może po prostu nie były to pudła, ale punkt AF pokrywa się centralnie z obiektem (tylko ostrość niestety nie).

bakek
28-06-2008, 15:39
mam ten obiektyw... u mnie wszystko dobrze :D....kiedyś jednak miałem problem z FF w innym obiektywie....wymiana na inny dopiero pomogła.... jeżeli masz inne obiektywy (w co nie wątpie) to sprawdź jak z celnością AF na innych obiektywach- jeżeli i tam są problemy to wina puszki, jeżeli nie to wina szkła
P.S to zaczepisty obiektyw... w tej cenie nie znajdziesz nic lepszego (także nic jaśniejszego) więc nie narzekaj...musi tylko być sprawny