PDA

Zobacz pełną wersję : Kurier Anglia-Polska?



cyga
27-06-2008, 12:05
Witam, niedawno kupiłem Canon 40d z obiektywem 17-85mm i na chwilę obecną leży w mieszkaniu znajomego w Manchesterze.

Wcześniej miałem zapewnione sprowadzenie aparatu "w rękach", ale sytuacja się skomplikowała (opóźnienia z eBayem) i teraz muszę szukać jakiegoś sposobu na przesłanie paczki do Polski.

Jaką firmą polecacie wysłać paczkę, tak żeby było bezpiecznie i tanio. Oczywiście szukam JAKIEGOŚ kuriera, a nie firmę Kowalskiego, który jeździ do babki i przywozi od czasu do czasu coś ze sobą.

Poniżej podam dane paczki, żeby uściślić koszty
Wymiary: 30x20x20cm
Waga: ok. 2kg (Wy najlepiej wiecie ile waży oryginalnie zapakowane BODY, obiektyw i inne pierdoły)
Wartość paczki: 3200zł

Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki

Mnml
27-06-2008, 12:13
dpd, ups - wszyscy maja cenniki na swoich stronach :roll:

P_i_t_t
27-06-2008, 13:25
http://www.trans-voyager.go3.pl/

Za taka malutką paczuszkę zapłacisz mniej więcej do 20ft (może nawet taniej)

Możesz jeszcze coś dopchać bo tam taka podstawowa przesyłka to ok 10kg :)

m_o_b_y
27-06-2008, 13:43
Witam, niedawno kupiłem Canon 40d z obiektywem 17-85mm i na chwilę obecną leży w mieszkaniu znajomego w Manchesterze.

Wcześniej miałem zapewnione sprowadzenie aparatu "w rękach", ale sytuacja się skomplikowała (opóźnienia z eBayem) i teraz muszę szukać jakiegoś sposobu na przesłanie paczki do Polski.

Jaką firmą polecacie wysłać paczkę, tak żeby było bezpiecznie i tanio. Oczywiście szukam JAKIEGOŚ kuriera, a nie firmę Kowalskiego, który jeździ do babki i przywozi od czasu do czasu coś ze sobą.

Poniżej podam dane paczki, żeby uściślić koszty
Wymiary: 30x20x20cm
Waga: ok. 2kg (Wy najlepiej wiecie ile waży oryginalnie zapakowane BODY, obiektyw i inne pierdoły)
Wartość paczki: 3200zł

Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki

Nie słyszałeś o firmach DHL, TNT, FEDEX itd ?
Zajrzyj do Internetu, a znajdziesz cenniki i szczegóły.
Pozdrówka

cyga
27-06-2008, 23:06
Chyba zdecyduje się na FedEx, ale nie wiem, na ile to sprawdzona firma?

Zaskoczył mnie fakt, że kiedy zaznaczyłem im, że wyślę przesyłkę 30czerwca to już 2 lipca ocenili czas dostarczenia O.o przy koszcie 104zł (więc nieźle) Manchester -> Kraków

m_o_b_y
27-06-2008, 23:52
Chyba zdecyduje się na FedEx, ale nie wiem, na ile to sprawdzona firma?

Zaskoczył mnie fakt, że kiedy zaznaczyłem im, że wyślę przesyłkę 30czerwca to już 2 lipca ocenili czas dostarczenia O.o przy koszcie 104zł (więc nieźle) Manchester -> Kraków

Ja miałem bardzo dobre doświadczenia z Fedexem.
Pozdrówka

cyga
28-06-2008, 14:49
Ja miałem bardzo dobre doświadczenia z Fedexem.
Pozdrówka

Chyba się jednak trochę zagalopowałem z tą firmą...

Nie zwróciłem uwagi na fakt, że cena na polskiej stronie była podana w funtach (ukrytych pod nazwą UKL). Z tego wynika, że koszt przesyłki FedExem wynosi ok. 450zł O.o

m_o_b_y ile Ty płaciłeś za przesyłkę i co przesyłałeś (mniej więcej wielkość i waga)?


Za taka malutką paczuszkę zapłacisz mniej więcej do 20ft (może nawet taniej)

Możesz jeszcze coś dopchać bo tam taka podstawowa przesyłka to ok 10kg
Ta cena zdecydowanie bardziej mi się podoba, ale chyba nie z ta firmą...

Szukam jakiejś popularnej firmy i taniej... kiedyś myślałem o www.eagletransport.net.pl ale oni odbierają paczki z Londynu, a słanie paczki do nich to dodatkowe koszty, które jednak chciałbym ograniczyć.

Wiem, że już trochę propozycji podaliście...
1. dpd - to nie jest przypadkiem kurier tylko dla firm? Osoba fizyczna nie może tego zamówić z tego co mi się wydaje
2. ups - 57.85 GBP wciąż za drogo
3. trans-voyager - co do tej firmy mam wątpliwości do samej popularności/bezpieczeństwa. Fakt że wychodzi tanio przesyłka zachęca i to bardzo, ale czy warto zaryzykować? WIĘCEJ opinii o tej firmie proszę
4. TNT/DHL - może źle szukam (chociaż wątpie), ale cena oscyluje w granicach 200-300zł
5. FedEx - początek postu

Proszę o dalsze propozycje i najlepiej Wasze doświadczenie z podaną firmą
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
W związku z tym, że nie mogę edytować poprzedniego postu, poprawkę wprowadzam poniżej


Szukam jakiejś popularnej firmy i taniej... kiedyś myślałem o www.eagletransport.net.pl ale oni odbierają paczki z Londynu, a słanie paczki do nich to dodatkowe koszty, które jednak chciałbym ograniczyć.

Jak tak się zastanowić, to przecież paczka z Manchesteru do Londynu nie może być droga, więc jeśli się firma zgodzi na takie "dostarczenie" paczki do biura, to zmieszczę się w 25GBP raczej...

...ale mimo wszystko czekam na jeszcze inne propozycje...

OAKS
28-06-2008, 19:11
Ja mogę zaproponować taką firmę (http://bluefenix.co.uk/index.php/pl/home/page/paczki_do_polski).
Firma istnieje od kilku lat. Znam właściciela, więc mogę polecić.
Paczki są zawsze ubezpieczane, ceny są raczej niskie.
Zbierają paczki również spoza Londynu.

Zobacz pod linkiem, najwyżej zadzwoń / wyślij im maila.

Parteq
28-06-2008, 21:28
Jesli moge ja cos dodac to polecam Ci.. najnormalniej w swiecie poczte panstwowa w UK.

Wysylalem juz kilkakrotnie obiektywy dla klientow.
Przyklad - wysłany z Londynu we czwartek na zwykłej poczcie - zwykłą przesyłką ubezpieczoną - doszedł we wtorek do Warszawy.
Z Londynu do Szczecina - 3 dni robocze rowniez.

Przesyłkę ubezpieczyłem na maksymalną wartość jaka jest możliwa do PL - 250 funtow. Cena za przesylke - 10,58 GBP.

Jedyne ryzyko - strach ze jak masz cos cenniejszego niz 250 funtow to nie dostaniesz roznicy.

Przyklad rowniez z tego tygodnia: wysylka z UK do UK - czekalem na obiektyw - zostal wyslany w czwartek rano gwarantowany na piatek. Obiektyw doszedl.. we czwartek po poludniu tego samego dnia :)

To jest predkosc ;)

Ja bym sie nie zastanawial, ryzyko jest zawsze, ale jesli szukasz najtaniej - a tak czytam w Twoich postach - to wybral bym Post Office.

Pozdrawiam,
Parteq

salas
27-10-2014, 19:11
archeolog bot spam ban :mrgreen:

Kolekcjoner
27-10-2014, 20:10
Tak 8-)

akustyk
04-11-2014, 17:51
ja z Holandii przekazuje czasem rzeczy rodzinie przez kierowcow autobusow liniowych.
ma to ten mankament, ze osoba odbierajaca musi sie kopnac na dworzec autobusowy osobiscie, czasem o jakiejs
wsciekle bezboznej godzinie nocnej, ale przesylka dochodzi na drugi dzien do adresata - o wiele szybciej niz poczta.

kierowca przy "na fakture" liczy 20 Euro za taka przesylke, to jest dla mnie to samo co PostNL, byc moze z UK byloby
taniej (rzadko kiedy poza NL jest "drozej" :) no chyba ze w Szwajcarii czy Norwegii). czasem da sie taniej bez faktury,
w szczegolnosci jest chodzi o lekarstwa czy jakies charytatywne przesylki, to wiekszosc kierowcow wybiera "co laska".
w NL kierowcy lubia sprawdzic co sie przekazuje, ze wzgledu na nielegalnosc pewnych substancji poza granicami
tego kraju ;) - w UK ten problem na szczescie odpada