PDA

Zobacz pełną wersję : Białoruś i moje dylematy...



mattnick
26-06-2008, 19:09
Jadę 11 lipca na Białoruś w okolice Mińska na gościnne koncerty z kapelką (http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?strona=orkiestra_historia&numer=63&menu=12) (program ma być zatwierdzony przez stronę białoruską ale nie o tym..). Moje pytanie brzmi nie tyle czy warto zabrać ze sobą aparat (a na pewno warto), tylko jakie są szanse na to aby z nim wrócić...dziękuję za wszelką pomoc osób, które były i wróciły...jaka sytuacja dla Polaków tam jest wszyscy wiemy...pozdrawiam

Jarosław Tarasiuk
01-07-2008, 20:46
witam.
jeżdziłem na Białoruś wielokrotnie mając ze sobą aparat i nigdy nie miałem problemu z tego powodu.

michalab
02-07-2008, 20:22
Jadę 11 lipca na Białoruś w okolice Mińska ... jakie są szanse na to aby z nim wrócić
A dlaczego uważasz, że mniejsze niż w Polsce? Moim zdaniem generalnie większe, choć w obu krajach bardzo zależy to od miejsca.

Kubaman
02-07-2008, 21:03
jeśli chodzi o względy cywilizacyjne, to pomimo że Białoruś jest uboższa, w zasadzie nie ma dużych różnic. Ot tak jakby pojechać w niektóre miejsca u nas. Natomiast pytanie wydaje mi się zasadne jeśli chodzi o milicje i ogólnie prześladowania Polaków na Białorusi. Może to nie dotyczy turystów, ale sam jestem ciekaw.

marekk_ok
02-07-2008, 22:39
Moj znajomy ostatnio byl na Bialorusi z wyjazdem grupowym. Z jego relacji, jesli wyjazd jest zorganizowany i nie jest skierowany przeciwko ich "super" wladzy to mozesz spac spokojnie.

michalab
02-07-2008, 22:54
Może trochę nie na temat. Ale na Białorusi prześladowane jest bycie wrogiem władzy i to bez względu na narodowość, samo w sobie bycie Polakiem nie tak bardzo.

mattnick
02-07-2008, 23:04
Może inaczej...nie każdy zapewne zaglądał w link z jakim zespołem jadę...moje pytanie padło po tym jak dowiedzieliśmy się, że strona Białoruska zastanawia się czy zezwolić nam na występ w mundurach...

michalab
03-07-2008, 11:01
Zaglądałem. Ale w mundurze będziesz chodził z aparatem po mieście? Czy boisz się, że jak po występie wyjdziesz na miasto, to ktoś Cię rozpozna, albo dopadną cię tajniacy?

Kubaman
03-07-2008, 16:37
Ale na Białorusi prześladowane jest bycie wrogiem władzy i to bez względu na narodowość, samo w sobie bycie Polakiem nie tak bardzo.

no to akurat nie do końca jest prawdą. Jeśli mieszkasz na Białorusi i jesteś Polakiem to masz bardzo do **** - znam przykład. Pytanie które ponawiam - jak to się ma do turystyki.

mattnick
03-07-2008, 19:35
Ale w mundurze będziesz chodził z aparatem po mieście?

Być może...

michalab
03-07-2008, 23:27
Być może...
To zaczynam rozumieć Twoje dylematy ...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Jeśli mieszkasz na Białorusi i jesteś Polakiem to masz bardzo do **** - znam przykład.Ja też znam przykład, nawet kilka - osób, które nie mają bardzo do ..., w każdym razie nie bardziej niż ich sąsiedzi Białorusini.

mattnick
04-07-2008, 17:38
Sprawa się wyjaśniła sama ponieważ...nie jedziemy (ze względów wiadomych tj. politycznych)...szkoda. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pozdrawiam