PDA

Zobacz pełną wersję : Bibble Pro a Lite



banan82
26-06-2008, 16:06
Witam!
Zastanawiam sie nad zakupem Bibble Pro w zwiazku z tym moje pytanie - czy ktos z Was mial stycznosc z tym programem? Od jakiegos czasu testuje sobie triale i wyglada mi to wspaniale, zwlaszcza ze program jest "cross platform" czyli pracuje tez pod Linuxem ktorego ja uzywam:) Chodzi mi o roznice miedzy wersja Pro a Lite. testowalem Lite i mam wrazenie ze dziala wolniej, czyzby to byla wina tego ze Lite nie obsluguje kilku rdzeniowych procków?

pozdrawiam
Banan

bakulik
26-06-2008, 16:24
Witam.

Nie używam tego programu, więc się wypowiem. ;)


Chodzi mi o roznice miedzy wersja Pro a Lite. testowalem Lite i mam wrazenie ze dziala wolniej, czyzby to byla wina tego ze Lite nie obsluguje kilku rdzeniowych procków?

Producent na swojej stronie http://bibblelabs.com/products/bibble/bibble4.html pisze, że:

Bibble Pro adds the following great features
Fully Multi-threaded for Speed
co wyjaśnia następująco (http://bibblelabs.com/products/bibble/features.html#speed):

This version of Bibble is completely multithreaded. This means all image operations take place in the background while you work. As you adjust and tweak image settings you will instantly see the results applied to your on screen image. Meanwhile Bibble continues to process the final image "in the background" such that by the time you are done editing Bibble is done processing and has the final image ready to save. In addition, users of Dual Processor machines will see an Almost 2x improvement in speed when processing images both individually and in batches.

elvis_biker
25-01-2009, 03:27
Mam pytanie trochę w temacie trochę nie, często jestem zmuszony do zdjęć na dużych iso czasem i 6400, potrzebuje maxymalnie mocnego od szumienia, z tego co słyszałem najlepszy jest, a raczej ma najlepsze opinie noise ninja, ale nie ma profilów do mojej 50d poza tym to dopiero na jpgach działa. Kozystam z PSa CS3 i dość słabo odszumia RAWy, miałem okazje korzystać ostatnio z bibble i bylem mocno zaskoczony, czy istnieje możliwość odpalenie RAWa z 50d przez bibblepro?

2marekm
25-01-2009, 10:53
Mam pytanie trochę w temacie trochę nie, często jestem zmuszony do zdjęć na dużych iso czasem i 6400, potrzebuje maxymalnie mocnego od szumienia, z tego co słyszałem najlepszy jest, a raczej ma najlepsze opinie noise ninja, ale nie ma profilów do mojej 50d poza tym to dopiero na jpgach działa. Kozystam z PSa CS3 i dość słabo odszumia RAWy, miałem okazje korzystać ostatnio z bibble i bylem mocno zaskoczony, czy istnieje możliwość odpalenie RAWa z 50d przez bibblepro?

Spróbuj odszumiacza firmy Nik Software Dfine 2.0. W moim przekonaniu, dla mnie efekty są najlepsze.

Kolaj
25-01-2009, 21:50
Mczy istnieje możliwość odpalenie RAWa z 50d przez bibblepro?Niestety nie. 50D będzie prawdopodobnie obsługiwany w nowym Biblbe 5, tylko nie wiadomo, kiedy on się pojawi. Miał się pojawić do końca ubiegłego roku, ale mają kolejną obsuwę :(

Długi czas używałem Bibble 4 Pro i byłem bardzo zadowolony. Jednak muszę uczciwie przyznać, że jego funkcjonalność w porównaniu do obecnej wersji ACR jest mizerna. Pewnie nowa wersja trochę podgoni, ale sądząc z pokazywanych przez Bibble filmików, to chyba jednak nie przegoni.

Co do odszumiania, to Bibble używa właśnie Noise Ninja, więc ten soft jak najbardziej odszumia rawy a nie tylko jpg-i.

muflon
25-01-2009, 21:58
Niestety nie. 50D będzie prawdopodobnie obsługiwany w nowym Biblbe 5, tylko nie wiadomo, kiedy on się pojawi. Miał się pojawić do końca ubiegłego roku, ale mają kolejną obsuwę :(
Taak... Duke Nukem Forever :mrgreen: Miało być na mur do końca 2008. Kolejny (przesuwany już ponad dwa lata) termin to "Do końca stycznia będzie public beta preview. Ale tym razem już na 100%, naprawdę" :lol: Lektura ich forum to super rozrywka :)

Mi B4 nie podpasowało interfejsem i szybkością interfejsu - daaleko w tyle za C1. Ale gdyby wersja 5 była pod tym względem choć taka sama...

Kolaj
01-02-2009, 15:35
A jednak tym razem firma dotrzymała słowa i w ostatnich chwilach stycznia, zgodnie z zapowiedzią ukazało się preview nowej wersji. Jeszcze się nie bawiłem ale forum całe w zachwycie.

http://download.bibblelabs.com/b5/

2marekm
04-02-2009, 16:49
A jednak tym razem firma dotrzymała słowa i w ostatnich chwilach stycznia, zgodnie z zapowiedzią ukazało się preview nowej wersji. Jeszcze się nie bawiłem ale forum całe w zachwycie.

http://download.bibblelabs.com/b5/

Niestety triala nie można ściągnąć. Ale może coś żle robię.

Kolaj
04-02-2009, 19:39
Niestety triala nie można ściągnąć. Ale może coś żle robię.
Nie wiem, co możesz robić źle, ale ja ściągnąłem bez żadnych problemów a przed chwilką też sprawdziłem, czy działa i zaczęło mi się ściągać zupełnie normalnie.

Dla formalności: To nie jest trial tylko preview nowej wersji, która jeszcze się nie ukazała i nie wiadomo, kiedy będzie. Triala możesz ściągnąć wersji 4.10.

banan82
04-02-2009, 19:46
tak wogole to kupilem Pro - roznica w szybkosci znaczna:) Wlasnie pobieram 5 preview. zobaczymy.


EDIT: poprane i nie dziala mi moja obecna licencja do 4 :/ Pisze ze Unknown Reason i dlatego nie moze odblokowac. eh
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Ok, udało sie odblokowac, nieuwaznie czytalem i trzeba nowa licencje, stare z 4 nie dzialaja na preview wersji. Interfejs znacznie poprawiony, rzuca mi sie w oczy jednak brak tych trybow b&w ktore emulowaly film i papier - lepszych konwersji do b&w nie widzialem jak to a tu w wersji 5 lipa?

muflon
04-02-2009, 22:05
A jednak tym razem firma dotrzymała słowa i w ostatnich chwilach stycznia, zgodnie z zapowiedzią ukazało się preview nowej wersji.
Dla mnie to nie jest preview, tylko alpha... bardzo, bardzo wczesna alpha dodam :)


Jeszcze się nie bawiłem ale forum całe w zachwycie.
Które? bo chyba nie forum Bibble? :D Ja tam poza zachwytami garstki fanatyków widzę co parę minut kilka nowych postów z bugami :)

A tak serio: mnie rozczarowała przede wszystkim szybkość działania interfejsu. To trochę kicha, że w natywnym (Linux), nowy programie, reklamowanym wszem i wobec jako najszybsze co się rusza, UI działa mi wolniej niż CaptureOne 3.5 na emulowanym Windowsie :(

Natomiast jedną rzecz trzeba im przyznać: przetwarzanie zdjęć w trybie batch jest błyskawiczne, jakakolwiek konkurencja zostaje o kilka okrążeń w tyle. Co więcej, jakość outputu jest przy tym bardzo dobra, o ile wręcz nie najlepsza z tego, co do tej pory widziałem. I tym razem naprawdę ;-), nie tak jak w B4 które w reklamach miało "best quality ever", a w rzeczywistości... ;-)

Póki co jestem mocno zawiedziony, liczyłem na w końcu solidny, szybki workflow pod czystym Linuxem. Ale będę obserwował :)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
A, i jeszcze coś: ta alpha Bibble to pierwszy przypadek kiedy interpretacja WB przez program niezależnego producenta podoba mi się bardziej, niż oryginał z JPG/zrobiony w DPP :D

chyrus
05-02-2009, 00:07
Z ciekawości zainstalowałem triala na Linuxie. Jakoś mnie nie zachwycił. Prędkość działania całkiem całkiem, wynik też, jednak jak dla mnie większy workflow osiągam w lightroomie :)

Muflon, w jaki sposób korzystasz z win pod linuxem? VMWare?

muflon
05-02-2009, 00:15
Muflon, w jaki sposób korzystasz z win pod linuxem? VMWare?
Tak, VMware Player. Bawiłem się trochę VirtualBoxem, to i owo odpalałem pod Wine, ale "produkcyjnie" - to jednak wolę stare i wypróbowane :)

banan82
05-02-2009, 01:00
muflon, ja pod Debianem bibbla uzywam i mysle ze tylko lekko wolniej chodzi jak wersja 4. Wiadomo, taki interfejs a'la Lightroom swoje wymaga.

2marekm
07-02-2009, 21:09
Jak zapisać "wywołany" plik ?. Oślepłem czy cuś :-D ?

muflon
07-02-2009, 22:58
Jak zapisać "wywołany" plik ?. Oślepłem czy cuś :-D ?
Z głowy nie powiem, bo już skasowałem ;) ale popatrz na ich forum, to jeden ze standardowych dylematów :mrgreen: