PDA

Zobacz pełną wersję : [A60] data i czas z EXIF na zdjęciu ???



AlaN
31-05-2005, 18:28
Cześć (po długiej przerwie).
Zdjęcia robione A60 mają zapisane dane EXIF (zresztą jak każde z cyfraka). A60 nie ma - niestety - opcji aby na zdjęciu "wyrzucić" datę i czas na powierzchnię fotki.
Czy jest jakiś program graficzny, który w prosty sposób wyciąga datę i czas i umieszcza je w rogu zdjęcia? Bo że można odczytać te dane i wkleić je w jakimś fotoszopie to wiem, ale nie o to chodzi. Przydał by się jakiś program: klik i już. ;)
Jest gdzieś takie "coś"?

Tomasz Golinski
31-05-2005, 18:33
myśle że połączenie jheada z pakietem ImageMagick powinno sobie z tym poradzić :>

MaX
31-05-2005, 20:06
No toś mu doradził, napewno bedzie wiedzial o co chodzi ;-)

Ja polecam Automatic Digital Camera Enhancer
http://www.mediachance.com/dce/, jest prosty i mozna nim poza wyciaganiem Exifa do fotki, skutecznie poprawic swoje zdjecia.

Vitez
31-05-2005, 23:31
A zwykly exifer tego nie ma?
Arles - program niby do tworzenia galerii, ma opcje tworzenia na zdjeciach podpisu roznym stylem i wstawienia w ten podpis jakiejs zmiennej z exifa - mozesz poprobowac?
A w ogole po co tak kaleczyc zdjecia?
Mozna zmienic nazwy plikow nadajac im odpowiednia date i godzine - wiele labow nadrukowuje z tylu zdjecia nazwe pliku z jakiego bylo zrobione.

Tworek
05-11-2005, 16:56
Mam taki programik " THE Rename " potrafi wyciągać z EXIF i nie tylko z fotek wyciągać dane i wklejać do nazwy pliku. Należy pamiętać żeby zrobić to przed edycją zdjęcia, bo można zgubić większość danych.