PDA

Zobacz pełną wersję : płyta główna w Sigmie 70-200 2,8 II



artprof
17-06-2008, 18:54
Witam wszystkich!!!
Przeglądam forum od dłuższego czasu i nadszedł moment by się rozprawiczyć i coś napisać:wink: , toteż to czynię....
Do rzeczy:
Sprowadziłem sobie zza wielkiej wody,pachnącą kwiatem wiśni Sigmę 70-200 2,8 DG...itd vol.2 czyli najnowszą i stało się to czego się obawiałem, mam FF. Niewielki bo niewielki, ale drażni mnie i tyle... Piszę do serwisu w Gdyni co z tym fantem zrobić, a oni odpisują:
Jeśli płyta w obiektywie jest programowalna to koszt kalibracji wynosi 256,20 zł brutto + koszty transportu. Jeśli zaistnieje konieczność zamówienia płyty programowalnej to koszt wzrasta do ok. 390 zł brutto. Możliwość sprawdzenia płyty w obiektywie następuje w serwisie.
Moje pytanie: czy najnowszy model jest podzielony na wersję z płytą programowalną i wersję z "martwą" płytą?
Moje szkło ma nr.1001xxx

pozdr. artprof

lukep
17-06-2008, 19:20
W!

Nowa, czy stara - nie ma znaczenia. Jedne maja programowalnego chipa, inne nie maja. Nikt Ci nie odpowie po numerze seryjnym.


Zdrowko

artprof
17-06-2008, 20:03
no to lipa...
czyli kupuję obiektyw na chybił/trafił, albo mam ew.większe lub mniejsze koszty dodatkowe...:shock:
Perspektywa słabiutka, oszczędności z zakupu zachranicą praktycznie szlag trafi, lepiej byłoby chyba kupić w Polsce na naszej gwarancji.:-(
Jednak numer seryjny nie jest losowy i coś oznacza, więc może da się określić partię z danym chipem? Jeżeli mam martwy chip, to puszczam szkło w eter, do ludzi....

pozdr.

Kolekcjoner
18-06-2008, 02:12
(....)Jeżeli mam martwy chip, to puszczam szkło w eter, do ludzi....

pozdr.

I niech się męczą inni :evil:.

jceel
18-06-2008, 03:31
I niech się męczą inni :evil:.

Wiesz, może się okazać że z innym body FF nie będzie występować[1]. Ale wypada o tym poinformować przy sprzedaży.

[1] chyba że to metrowy FF przy ostrzeniu na 5m, wtedy chyba nie ma szans ;)

artprof
18-06-2008, 08:54
I niech się męczą inni :evil:.

spokojnie, spokojnie.... nie jestem wałem
ja nie miałem możliwości sprawdzić kilku egz., a u mnie każdy może przestrzelić szkło i się zdecydować bądź nie.
nie jest to sprzęt za grosze.....

co do FF, to jest tak:

na 200/2,8
dystans 1.2m to ok. 7-8mm
3,5m to 17-20mm

mam 30D i z tamronem 17-50 oraz 85/1,8 jest w punkt

pozdr.

artprof
11-07-2008, 22:04
no i szkło wróciło z serwisu. trzy tygodnie czekania, 256,20pln+transport w jedną stronę, z powrotem płacił serwis (?). po kalibracji - żyleta - test "bateryjkowy" wypadł idealnie, jutro test w plenerze...
extra, chyba przez pomyłkę dostałem tulipana bodajże od Sigmy 10-20. Jak komuś wróci szerokie szkło z serwisu bez osłony to piszcie:)
aha. płyta jak się okazało była programowalna.