PDA

Zobacz pełną wersję : Zaslepka - 58mm



pumex1
30-05-2005, 19:30
Witam,
czy ktos moze mi pomoc i podpowiedziec, gdzie moge zanabyc droga kupna zaslepke na kitowy obiektyw 18-55 (58mm).
Pozdrawiam
Szymon

pazurek
30-05-2005, 19:36
na allegro

DoMiNiQuE
30-05-2005, 19:37
Witam,
czy ktos moze mi pomoc i podpowiedziec, gdzie moge zanabyc droga kupna zaslepke na kitowy obiektyw 18-55 (58mm).
Pozdrawiam
Szymon

Na allegro lub np. tutaj (http://www.sklepfotograficzny.pl/sklep.foto/prod667/)

pumex1
30-05-2005, 19:54
Dzieki :) na allegro wlasnie znalazlem jedna pasujaca, a w tym sklepie tez jest za przywoita cene (koles z allegro u ktorego kupowalem obiektyw wyjechal mi z cena 100 PLN :shock: )

Przy okazji pytanie - mocujecie jakos zaslepki do aparatu, czy stosujecie metode "w kieszeni"? Przyznam sie, ze zaslepke posialem na imprezie plenerowej, gdzie wialy silne wiatry od Finlandii :wink: i tak na przyszlosc wolalbym uniknac podobnych przygod :)
pozdrawiam
Szymon

DoMiNiQuE
30-05-2005, 19:58
Przy okazji pytanie - mocujecie jakos zaslepki do aparatu, czy stosujecie metode "w kieszeni"?
ja stosuje ta druga - "w kieszeni" ;)


Przyznam sie, ze zaslepke posialem na imprezie plenerowej, gdzie wialy silne wiatry od Finlandii :wink:
z kieszeni Ci ja wywialo? :mrgreen:

pumex1
30-05-2005, 20:05
'] z kieszeni Ci ja wywialo? :mrgreen:

poniewaz "plener" byl udany nie ukrywam, ze jest to mozliwe :grin:
na szczescie reszta sprzetu dotarla w calosci :)

DoMiNiQuE
30-05-2005, 20:11
poniewaz "plener" byl udany nie ukrywam, ze jest to mozliwe :grin:
na szczescie reszta sprzetu dotarla w calosci :)

Bogom dziekowac ;-)

adamek
30-05-2005, 20:21
Są takie przylepce na gumce okalającej obiektyw...
Wtedy podczas fotografowania takie to to wisi u dołu obiektyu i dynda. :D
Tylko jest kruczek - po jakimś czasie klej w tym puszcza i trzeba samemu przykleic na siakas kropelke.

Pszczola
30-05-2005, 21:15
Metoda na 'smyczke' nie sprawdza sie oczywiscie przy duzych oslonach przeciwslonecznych. Ja (poza kitem do analoga) generalnie dekielki wkladam do kieszeni lub odkladam gdzie popadnie. W razie czego kupie sobie nowy. jednak niestety posialem gdzies muszle oczna ef - nawet nie wiem gdzie i nawet nie wiem kiedy. bede musial przy okazji ja gdzies dokupic (koszt 40-50 zl) - jest przydatna w szczegolnosci jak foce z okularami korekcyjnymi.

Vitez
30-05-2005, 22:04
Ja dekielki w kieszeni lub torbie nosze. W razie zgubienia (nie zdarzylo sie jeszcze - odpukac) kupilbym wlasnie w sklepfotograficzny lub raysfoto.