PDA

Zobacz pełną wersję : Kitowe szkło 18-55 - które lepsze? I czy ver. II?



Roqfort
30-05-2005, 17:19
Czytałem że wersja II ma znacznie lepszą ostrośći kontrast ale wolniejszy autofokus...
Nie wiem na ile jest to prawdą, ale mnie trafił się model z USM czyli I. Mam mozliwość wymienić go na wersję II, ale nie mam możliwości wypróbować obu na raz. (...tak). :mrgreen:
Dlatego ubrany ww włosienicę, brudny i nieogolony, klęczę przed Wami, i patrząc Wam w oczy, pytam - Jak to z nimi jest? :-)
Pozdrawiam

Flanel
30-05-2005, 17:22
Czytałem że wersja II ma znacznie lepszą ostrośći kontrast ale wolniejszy autofokus...
Nie wiem na ile jest to prawdą, ale mnie trafił się model z USM czyli I. Mam mozliwość wymienić go na wersję II, ale nie mam możliwości wypróbować obu na raz. (...tak). :mrgreen:
Dlatego ubrany ww włosienicę, brudny i nieogolony, klęczę przed Wami, i patrząc Wam w oczy, pytam - Jak to z nimi jest? :-)
Pozdrawiam

IMO sie zastanawiam.. szczelasz fotke ver I i II i wmawiasz sobie że z założenia lepsze jest szkło II. Zgadłbyś które to ? Nie sądze.

Dla mnie to nie ma o co kruszyć kopii... Jeden KIT :P

KuchateK
30-05-2005, 17:44
Najlepszy to by byl USM :)
A jakosciowo to te szkla maja napewno tak duzy rozrzut miedzy kolejnymi egzemplarzami, ze jednemu wyjdzie tak, a drugiemu siak.

Roqfort
30-05-2005, 18:44
IMO sie zastanawiam.. szczelasz fotke ver I i II i wmawiasz sobie że z założenia lepsze jest szkło II. Zgadłbyś które to ? Nie sądze.

Dla mnie to nie ma o co kruszyć kopii... Jeden KIT :P
Na stronie Steve's Digicams jest napisane...
18-55 EF-S II Lens Update
We've completed an evaluation of Canon's new 18-55mm EF-S II kit lens. Physically, it is nearly identical to the original, a slightly narrower zoom ring and the "II" designation being the only distinguishing features.

Internally, the 18-55 II lens has a DC Autofocus motor, not the USM of the original lens. The absence of a USM slowed autofocus a bit, but the less than 1/10 second difference won't be noticed by most users.

But while the AF was a bit slower, image sharpness is dramatically improved at the lens widest aperture at all focal lengths. At moderate apertures, both the old and new lenses were equally sharp, and at the smallest apertures equally soft. Please see our samples page where we've added side-by-side comparison shots taken under identical conditions at various apertures and focal lengths.

On balance, the new 18-55mm EF-S II is an improvement over its predecessor, and represents a good value for those moving up to the Digital Rebel XT from point-n-shoot digicams.

No to nie wiem czy to jeden kit :)

Flanel
30-05-2005, 18:46
No to nie wiem czy to jeden kit :)

Wezme za tydzien kita od 300d i przetestuje... jak poznasz które to które to masz piffko u mnie wodzu.

Co z tego że tak napisali. Liczy sie działanie w Twojej praktyce. Nie sądze żeby róznica była znacząca...to tak jak marudzenie o FF/BF 2 - 5mm jest ? Jest. A że nie przeszkadza, to już nikt na to nie patrzy..:P

Roqfort
30-05-2005, 18:48
No i jesteś spoko gość :)
Niewielu takich zostało... Kiedys wsadzą Cię do formaliny i wycieczki będą Cię oglądać :)
Pozdrówka!

Tomasz Golinski
30-05-2005, 18:51
Coś w tym teście pomieszanie jest. To porównanie najwyraźniej Kita USM z Kitem II, a Kit I to jeszcze coś innego.

Flanel
30-05-2005, 19:05
No i jesteś spoko gość :)
Niewielu takich zostało... Kiedys wsadzą Cię do formaliny i wycieczki będą Cię oglądać :)
Pozdrówka!

Nie do końca nadążam za Twoim poczuciem humoru...

ale na szybcika taki teścik...

2 fotki.. (pal licho ramki ;) )


https://canon-board.info/imgimported/2005/05/33320041228105700-1.jpg
źródło (http://fotografia.interklasa.pl/zdjecia/333-20041228105700.jpg)

oraz


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotografia.interklasa.pl/zdjecia/333-20050523234905.jpg)

która mogła by być z kita I a która z kita II (żaden to nie USM) ?????

Nagroda - uścisk prawej stopy :)

Roqfort
30-05-2005, 19:19
Strzelam! Górne z Kita I...

Roqfort
30-05-2005, 19:20
To znaczy z kita II :)

Roqfort
30-05-2005, 19:21
Pisząc Kit I myślałem/liśmy o wersji USM :-)

Flanel
30-05-2005, 19:21
To znaczy z kita II :)

pudło i pudło.



Górne jest z canona A30 (1 megapix)

:D:D:D

sorry..to była wredna podpucha, nie mogłem sie powstrzymać.

Ale wiesz co chciałem Ci przez to uzmysłowić

Skoro nie widać różnicy...to po co sie głowić ?

Bez urazy :) Pozdro !

Tomasz Golinski
30-05-2005, 19:44
A dolne? Z Nikona?

Flanel
30-05-2005, 19:49
A dolne? Z Nikona?

skąd ten pomysł ? Szumy ? :D:D

Nie ... to moja niewprawna ręka i EF-S 18 - 55 II

Tomasz Golinski
30-05-2005, 20:11
A taki głupi pomysł. Jak podpucha to podpucha ;)

Golibroda
30-05-2005, 20:25
A taki głupi pomysł. Jak podpucha to podpucha ;)

Świetny........:)

Tytus
31-05-2005, 12:25
Najlepszy to by byl USM :)
A jakosciowo to te szkla maja napewno tak duzy rozrzut miedzy kolejnymi egzemplarzami, ze jednemu wyjdzie tak, a drugiemu siak.

dla mnie różnica DC czy USM w Canonie jest minimalna, co innego zwykła Sigma czy HSM...