PDA

Zobacz pełną wersję : EOS 30 - problem z AF



Rosolek
30-05-2005, 13:54
Witam wszystkich

to moj pierwszy poscik na forum:)

mam problem ze swoim EOSem, przy podpieciu obu posiadanych obiektywow szwankuje mi AF - "szuka" od jednego konca do drugiego. Przy ponownym wcisnieciu mogawki sytuacja sie powtarza bez wzgledu na to na co chce ostrzyc. Czy to wina korpusu? Obiektywy na manualu ostrza bez problemu.

Z gory dziekuje za jakies porady.

Pozdrawiam

gonzo44
30-05-2005, 14:02
Zdecydowanie korpusu. Gdyby cos bylo nie tak z obiektywami to by "nie krecily".
Sprobuj ostrzyc na cos bardzo kontrastowego, najlepiej tak zeby granica miedzy bialy-czarnym przechodzila przez srodek punktu AF. A wizyta w serwisie chyba jednak bedzie konieczna.

pazurek
30-05-2005, 15:01
Pierwsze co zrob to zdejmij obiektyw i przedmuchaj wnetrze aparatu, moze Ci cos zaslania punkty AF?

Rosolek
30-05-2005, 15:10
Zdecydowanie korpusu. Gdyby cos bylo nie tak z obiektywami to by "nie krecily".
Sprobuj ostrzyc na cos bardzo kontrastowego, najlepiej tak zeby granica miedzy bialy-czarnym przechodzila przez srodek punktu AF. A wizyta w serwisie chyba jednak bedzie konieczna.

dzieki za odp:)
niestety ostrzenie w kazdych warunkach konczy sie tym samym:(
przy ostrzeniu manulanym czasami podswietlaja sie tez punkty AF, jakby bylo potwierdzanie ostrosci...

tak wiec jutro obowiazkowy kurs do serwisu

pzdr

zabol
31-05-2005, 01:35
a sprawdz może jak masz ustawiony AF. Moze masz AI SERVO...??? Spróbuj na ONE SHOT moze to o to chodzi. Na AI SERVO AF szuka ciągle punku który ma wyostrzyć...

Rosolek
31-05-2005, 22:37
a sprawdz może jak masz ustawiony AF. Moze masz AI SERVO...??? Spróbuj na ONE SHOT moze to o to chodzi. Na AI SERVO AF szuka ciągle punku który ma wyostrzyć...

testowalem na wszystkich trybach i nie ma to zadnego znaczenia...
oddalem dzis do serwisu (powiedzieli ze wogole to jest u nich pierwszy taki model (30v) i nie wiem czy sie z tego faktu cieszyc...)

gonzo44
01-06-2005, 00:21
powiedzieli ze wogole to jest u nich pierwszy taki model (30v) i nie wiem czy sie z tego faktu cieszyc...
miejmy nadzieje, ze sobie z "nowym", dla nich, modelem poradza ;-)

Krzychu
01-06-2005, 08:01
testowalem na wszystkich trybach i nie ma to zadnego znaczenia...
oddalem dzis do serwisu (powiedzieli ze wogole to jest u nich pierwszy taki model (30v) i nie wiem czy sie z tego faktu cieszyc...)

Styki na bagnecie w korpusie próbowałeś czyścić ?

Rosolek
01-06-2005, 17:43
No i dzis szanowny serwis (CSI na Zytniej w Wawie) powiedzial ze wszystko sprawdzili, korpus w pelni sprawny, sensory tez super...

Po krotkiej debacie co w takim razie jest nie_tak, umowilem sie ze jutro podjade z obiektywami... eh... czy komukolwiek z szanownych forum-owiczow nie dzialal AF w 17-40L???

Vitez
01-06-2005, 19:59
eh... czy komukolwiek z szanownych forum-owiczow nie dzialal AF w 17-40L???


Niektorzy mieli zmylke (tzn wydawalo im sie ze nie dziala - taki szybki i cichy) jesli z nieco wolniejszych/glosniejszych szkielek przesiadali sie na toto a zapomnieli wlaczyc beepa potwierdzajacego zlapanie ostrosci ;)

Kubaman
04-06-2005, 09:35
trochę to mi wygląda na uszkodzenie sprężynki od pomocniczego lusterka. Może się nie otwierać, lub otwiera się nie do końca.

Spróbuj porobić testy na różnych punktach AF.

Vitez, nie doczytałeś- oba obiektywy mu szukają - tzw "hunting".

Vitez
04-06-2005, 20:03
Vitez, nie doczytałeś- oba obiektywy mu szukają - tzw "hunting".

Doczytalem, moja odpowiedz dotyczyla dokladnie tego co zacytowalem - 17-40 4L a nie pierwszego postu tego watku :roll: .

Rosolek
05-06-2005, 23:09
oto czego sie dowiedzialem po wizycie w serwisie:
1. Korpus dziala "bezblednie", wszystkie sensory OK
2. Oba obiektywy dzialaja poprawnie

po podpieciu w serwisie obu obiektywow wszystko dzialalo i AF ostrzyl blyskawicznie...

wnioski z tego calego zajscia to:
- moj korpus chyba chcial spedzic jeden dzien w serwisie ot tak sobie :lol:
- ode mnie duzy plus dla serwisu (oblusga klienta na bardzo dobrym poziomie i w dodatku nic nie zaplacilem :grin: )