PDA

Zobacz pełną wersję : macro do 350D?



grzech71
30-05-2005, 13:38
Witam ... jak w temecie ;o) ... wacham sie miedzy:

Canon EF-S 60mm f/2,8 Macro USM
Sigma 50mm f/2,8 EX DG Macro

... ma ktos moze jakies doswiadczenia?

Pozdrawiam Misio ;o)

kavoo
30-05-2005, 13:46
wacham sie
W takie upaly mimo wszystko polecam cos innego - bez, lawenda... ;-) Sorry, ale po prostu NMSP :roll:


Canon EF-S 60mm f/2,8 Macro USM
Sigma 50mm f/2,8 EX DG Macro
... ma ktos moze jakies doswiadczenia?

Ja mam pewne doswiadczenia. Co zamierzasz fotografowac tym obiektywem?

grzech71
30-05-2005, 13:51
... robactwo ;o) glownie robactwo

;o)

kavoo
30-05-2005, 13:58
... robactwo ;o) glownie robactwo
Bedziesz potrzebowal dluzszej ogniskowej.

grzech71
30-05-2005, 14:02
Bedziesz potrzebowal dluzszej ogniskowej.

Co bys zaproponowal, jakie szklo powinienem brac pod uwage?

kavoo
30-05-2005, 14:06
Co bys zaproponowal, jakie szklo powinienem brac pod uwage?
Najlepiej 180mm - Canon albo Tamron ;-) Nie sprecyzowales zakresu cenowego, wiec ta odpowiedz sie od razu nasuwa ;-)

Gdyby jednak cie finanse ograniczaly, to mozesz myslec o Tamronie 90/2.8 lub Sigmie 105/2.8 zamiast EF-S 60/2.8, lub wybierac pomiedzy EF 100/2.8 a Sigma 150/2.8 (staram sie laczyc w grupy szkla o zblizonych cenach).

Z tych dwoch podanych Canon ma silnik USM, wiec jest szybszy. Z drugiej strony Sigma ma minimalna przyslone az f/45, co na pewno sie przyda - GO zawsze potrzeba ;-)

Polaco
30-05-2005, 14:07
Co bys zaproponowal, jakie szklo powinienem brac pod uwage?
Moze Canon 100 F/2.8 ?? Jest to bardzo chwalone szklo. Aha, albo Tamron 90 macro.

Polaco
30-05-2005, 14:09
Z tych dwoch podanych Canon ma silnik USM, wiec jest szybszy. Z drugiej strony Sigma ma minimalna przyslone az f/45, co na pewno sie przyda - GO zawsze potrzeba ;-)
Tylko czy przy tym f/45 bedzie jakosc czy jakos ??

Semtex
30-05-2005, 14:31
może poczekaj na wrażenia tych co kupili konwertery rainoxa - patrząc na zdjęcia makro jednego z kolegów który go używał jakość była bardzo dobra a cena to 250 pln
canon to 2200 a tamron ok 1100 dużo chyba że dla Ciebie to bez znaczenia
pozdr

kavoo
30-05-2005, 14:32
Tylko czy przy tym f/45 bedzie jakosc czy jakos ??
Nie mam pojecia, nie zdazylem az tak dokladnie swojej Sigmy przetestowac zanim ja na setke zmienilem ;-) Ale w jakims stopniu jakosc na pewno spadnie, nie ma sie co oszukiwac.

p13ka
30-05-2005, 14:46
Najlepiej 180mm - Canon albo Tamron ;-)
A Sigma 180 to pies?
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.p13ka.pl/emotki/oczko2.gif)

Misio, a zobacz jakie jacam robi fajne foty Sigmą 70-300 + Raynox DCR-250 http://www.canon-board.info/showthread.php?t=2904. Takim zestawem, za w sumie jakieś 1100 złociszy, też można poszaleć :-o
Tylko ten no...statyw...masz?

kavoo
30-05-2005, 14:58
A Sigma 180 to pies?
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.p13ka.pl/emotki/oczko2.gif)
No niby nie ;-) Ale jakos (to moja prywatna opinia) wydaje mi sie, ze wsrod 180tek Sigma troche odstaje od konkurencji, Canon i Tamron daja jakosc... hmmm... bardziej "z jajami" ;-) Za to na pewno cenowo Sigma jest propozycja nie do zbagatelizowania.

A tak w ogole jak ktos umie, to i (tak, jak piszesz) Sigma 70-300 z Raynoxem albo manualnym Sonnarem zrobi ladne makro :-) A innemu nawet najlepszy sprzet nie pomoze ;-)

tomay
30-05-2005, 15:04
Mam zestaw Sigma 70-300 + Raynox 250 i fakt powiekszenia wychodza ladne, ale zeby trafic z ostroscia w ogniskowych powyzej 200 (a dopiero tu jest makro 1:2) to robala trzeba przykleic i absolutnie bezwietrzna pogoda no i duzooo ustawiania statywu (przewaznie robal zdazy zwiac) - o zdjeciu z reki nalezy zapomniec.
Po za tym standardowa glebia 5.6 robi sie tak malenka ze szok i trzeba stosowac wartosci powyzej 10... no a czas leci w dol...
Takze jestem baardzo ciekaw, jak to kolega jacam robi ze mu tak ladnie to wychodzi :))
Co do obiektywow 50mm uwazam ze to malo, czaje sie na 90mm Tamrona albo Sigme 105mm. Wiecej chyba mi nie trzeba- te 100mm zwiekszone o cropa powinny byc najbardziej uniwersalna ogniskowa...
Pozdrawiam

grzech71
30-05-2005, 15:09
Dzieki za rady ;o) powesze jeszcze troche w necie, moze uda mi sie przetestowac proponowane przez Was szkla … i pomęczę Was jeszcze ;o)

Pozdrawiam Misio

Janusz Body
30-05-2005, 15:09
Ja bym tam zaczął od zakupu pierścieni pośrednich.

Janusz

Polaco
30-05-2005, 15:09
Nie mam pojecia, nie zdazylem az tak dokladnie swojej Sigmy przetestowac zanim ja na setke zmienilem ;-) Ale w jakims stopniu jakosc na pewno spadnie, nie ma sie co oszukiwac.
No dobra, to powiedz chociaz jaka maksymalna przyslone uzyles i jakie efekty miales. Sam jestem ciekaw bo nigdy nie slyszalem zeby ktos mowil ze mu zabraklo GO...

A do zadajacego pytanie: Nie bralbym EF-S, chyba ze tylko chcesz zobaczyc na czym to wszystko polega i pozniej zmienic albo cos dokupic. To szklo jeszcze nie jest do konca przetestowane i jest bardzo malo opinii na jego temat...

kavoo
30-05-2005, 15:24
No dobra, to powiedz chociaz jaka maksymalna przyslone uzyles i jakie efekty miales.
Jesli chodzi o testy mozliwosci szkla to nie pamietam, chyba cos tam probowalem sfocic przy f/32 z lampa (wbudowana), ale z dala od skali 1:1. Mam w domu RAWy bizuterii (bez lampy blyskowej) robione przy f/11, i AFAIR bylo bardzo dobrze (choc GO malutko).


Sam jestem ciekaw bo nigdy nie slyszalem zeby ktos mowil ze mu zabraklo GO...
To chyba wylacznie z wlascicielami kompaktow rozmawiasz ;-) U mnie przy minimalnej przyslonie (f/32) i odleglosci ostrzenia 31cm (skala 1:1) GO wynosi niecale 8mm... to wg ciebie duzo?

Polaco
30-05-2005, 16:39
To chyba wylacznie z wlascicielami kompaktow rozmawiasz ;-) U mnie przy minimalnej przyslonie (f/32) i odleglosci ostrzenia 31cm (skala 1:1) GO wynosi niecale 8mm... to wg ciebie duzo?
Duzo czy nie duzo to jest pojecie wzgledne, dla niektorych te 8 mm to juz jest za duzo (widzialem kiedys na FredMiranda rewelacyjne zdjecia mrowej - GO ok. 1 mm). Dla innych 8 mm nadal bedzie za malo, ale czy wtedy nie lepiej zwiekszyc glebie innymi sposobami zamiast przymykaniem przyslony ?? No chociazby odsuwajac sie troche od obiektu...

Vitez
30-05-2005, 21:27
zeby trafic z ostroscia w ogniskowych powyzej 200 (a dopiero tu jest makro 1:2) to robala trzeba przykleic i absolutnie bezwietrzna pogoda no i duzooo ustawiania statywu (przewaznie robal zdazy zwiac)

Polecam zainwestowac w glowice kulowa z wyzwalaniem joystickowym - 322RC . Latwo mozna namierzyc robala , wycelowac i usztywnic zanim ucieknie.
Troche gorzej z dopasowywaniem dlugosci nog ale tez juz sa statywy z dopasowywaniem joystickowym a nie zaciskowym/klamrowym.


Takze jestem baardzo ciekaw, jak to kolega jacam robi ze mu tak ladnie to wychodzi :))

O ile dobrze pamietam to statyw z mocowaniem bocznym, M, lampa z rozpraszaczem, 1/60, f20, wezyk.
Probowalem tak dzisiaj ale zbyt goraco, po jednym rozlozeniu statywu schowalem go w cholere bo po 5 minutach przymierzania i dopasowywania bylem mokry od potu jak spod prysznica - pogoda nie na takie zabawy 8) .