PDA

Zobacz pełną wersję : Laser / atrament do zdjęć



woyd
14-06-2008, 13:53
Czołem

przeczesałem forum i google i nie znalazłem opinii, więc zwracam się do Was.
Chcę kupić drukarkę do zdjęć - nie tyle w sensie wydruków na papierze foto, co w sensie np. drukowania okładek do albumów ślubnych itp. Początkowo byłem zdecydowany na atramentówkę iPixma 4500, ale... zorientowałem się, że za niewiele więcej mogę mieć kolorowe laserówki. Myślę o:

- Canonie LBP5000
- HP LaserJet 2600n

Minusem Canona jest brak portu sieciowego i koszmarnie droga alternatywna karta sieciowa. Ale marka wzbudza zaufanie. Co do HP - ma port ethernet, ale nie wiem jak z jakością wydruków....

Czy ktoś z Was ma którąś z tych drukarek i może coś powiedzieć ? A może uzywacie czegoś innego w podobnej cenie (do 1 tys.) i polecił by...

Z góry dzięki za info
Woyd

Tom01
14-06-2008, 15:35
Jakość wydruków fotograficznych z laserówki zdecydowanie ustępuje atramentówkom. W okolicach 1 tys zł sugeruję np Epsona R800. Port sieciowy można łatwo rozwiązać zewnętrznym printserwerem. Koszt używanego znikomy, nie ma tylko podglądu stanów tuszu. Jeśli drukarka jest zasilana stale, nie jest to problemem.

wojkij
14-06-2008, 15:54
Watek gigant: http://canon-board.info/showthread.php?t=8983 ;)

Podobny problem mam ale zdecydowanie atrament, tonery sa diablo drogie a do drukowania zdjec srednio sie nadaja.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Poszperalem troche i wychodzi na to ze Canon PIXMA iP4500 jest bezkonkurencyjna.

Druk dwustronny, druk na cd, bdb jakosc, tusze po 4zl sztuka. Dla mnie bomba:)

woyd
14-06-2008, 17:25
no to klamka zapadła - będzie iPixma 4500