PDA

Zobacz pełną wersję : [Kwidzyn] 14-15.06 MŚ Enduro



robgr85
11-06-2008, 23:43
Więcej informacji na stronie:

http://kwidzyn.enduro.pl

orientuje się ktoś czy będą jakieś zakazy fotografowania itp utrudnienia?

KERIM
12-06-2008, 02:17
Nie wiem co masz na myśli pisząc "utrudnienia". Z tego co wiem to zakazów żadnych nie ma, tak jak dwa lata temu gdy organizowano Mistrzostwa Europy. Na wszystkich trzech próbach można będzie fotografować bez przeszkód, podobnie jak na całej trasie. Nie wszędzie jednak będzie się można tak łatwo dostać, bo w sporej części trasa przebiega przez okoliczne lasy.

zabol
13-06-2008, 08:31
link nie działa

KERIM
13-06-2008, 13:17
http://www.enduro.kwidzyn.pl

robgr85
13-06-2008, 13:36
macie jakieś fajne miejscówki?

KERIM
13-06-2008, 18:00
Nie chodziłem jeszcze po trasie - będę jutro to się okaże - zawodnicy jadą cztery okrążenia każdego dnia, wiec jest sporo czasu na znalezienie czegoś fajnego. Próba enduro i próba extreme jest blisko siebie i w większości jest odkryta, więc nie ma problemu z dojściem. Podobnie z próbą cross, do której też można dojść z buta, choć lepiej zabrać się z kimś wozem. Wiem, że do dyspozycji akredytowanych dziennikarzy będą samochody terenowe, które będą wozić w ciekawsze miejsca na trasie. Trzeba jednak posiadać akredytację ;)
Jakbym miał coś sugerować to na początek warto byc na próbie cross (będzie kilka miejsc na których zawodnicy pofruną i to wysoko ;)) oraz na próbie cross - zawodnicy będą pokonywać tor przeszkód po którym trenuje się skoki )

robgr85
13-06-2008, 18:20
Nie chodziłem jeszcze po trasie - będę jutro to się okaże - zawodnicy jadą cztery okrążenia każdego dnia, wiec jest sporo czasu na znalezienie czegoś fajnego. Próba enduro i próba extreme jest blisko siebie i w większości jest odkryta, więc nie ma problemu z dojściem. Podobnie z próbą cross, do której też można dojść z buta, choć lepiej zabrać się z kimś wozem. Wiem, że do dyspozycji akredytowanych dziennikarzy będą samochody terenowe, które będą wozić w ciekawsze miejsca na trasie. Trzeba jednak posiadać akredytację ;)
Jakbym miał coś sugerować to na początek warto byc na próbie cross (będzie kilka miejsc na których zawodnicy pofruną i to wysoko ;)) oraz na próbie cross - zawodnicy będą pokonywać tor przeszkód po którym trenuje się skoki )

chyba jutro też przyjadę, mapki sobie przedrukowałem, niestety nie ma tam odwzorowania dystansu i nie wiem czy wygodnie będzie dreptać z buta z miejsca na miejsce :/ chyba najrozsądniej będzie zatrzymać auto na miejscach parkingowych w miłosnej, a z tamtąd dreptać to na otwarcie/zamknięcie (start/meta), oraz trzy wspomniane punkty. Jak daleko od enduro/extreme test jest pole cross test? Organizator napisał że będzie też ciekawie w okolicach Szadowa, przy rzeczce. Można tam jakoś dojechać zwykłym autem (nie mam żadnej akredytacji)? [szkoda, bo gdybym prędzej się dowiedział o tym wydarzeniu to pożyczyłbym sobie od znajomego quada, jutro pojadę prawie bezpośrednio z pracy i na nim bym raczej nie zdążył na otwarcie...].

Orientujesz się czy wszystkie drogi publiczne będą otwarte (tzn czy jakiś odcinek trasy przypadkiem nie przecina jakiejś z dróg publicznych) [chodzi o problemy z przejazdem autem pomiędzy kolejnymi miejscówkami] ?

czy zdanie które pogrubiłem jest na pewno ok?

Dzięki za posty.

KERIM
14-06-2008, 02:34
1.Trasa w kilku miejscach przecina drogi publiczne, ale nie będzie żadnych ograniczeń. Startujący w enduro muszą dostosować się do przepisów ruchu drogowego, więc będą po prostu mijać normalnych użytkowników dróg.

2.Faktycznie nie ma na mapce podanych odległości. W pobliżu parkingu na Miłosnej jest próba extreme (odkryta w całości) oraz próba enduro (częściowo przebiegająca przez las) i tam bez problemu dojedziesz z buta. Na start/metę to przejście pieszo zajęłoby pewnie z 30 minut - lepiej dojechać gdzieś w pobliże samochodem (parking przy firmach: International Paper lub Jabil). Próba cross jest umiejscowiona również w pewnej odległości od Miłosnej - można próbować wbijać się lasem zdłuż trasy, ale wygodniej dojechać autem. Dwa lata temu szedłem tam z buta, ale juz drugi raz tego nie zrobię :D choć jak popada to przejazd też nie będzie zbyt prosty. W każdym razie pieszo to też wyszłoby ok. pół godziny a może i dłużej.

3.Co do Szadowa - to nie wiem czy można dojechać tam autem. Do Szadowa na pewno dojedziesz, ale potem pewnie trzeba będzie dreptać w las. Zresztą będą tam służby porządkowe, wiec na pewno będzie to widoczne z daleka.

4.Jeśli chodzi o ostatnie zdanie - to faktycznie pomyłka:) w tym drugim przypadku pisałem o próbie extreme.

oli foto
14-06-2008, 02:47
Witam wiem,że to trochę nie na temat tego posta, ale jestem tu nowy i zbytnio nie wiem gdzie i jak to wkleić. Otóż mam pytanie. Mam eosa 350d z sigmą 18-50 2.8 wczoraj robilem zdjecia gdy nagle aparat wysiadł. Naciskam na spust i nic, ale można wejść do menu otworzyć lampę błyskową. Myślałem, że to obiektyw, zmienilem na inny i tak samo. Ustawiłem na manual i nadal to samo aparat w ogole nie reaguje. Klikam spust i nic. Czego jest to wina styków? elektroniki? Proszę o odpowiedź dziękuje!

robgr85
14-06-2008, 20:42
byłem dziś, pod koniec imprezy było wręczenie nagród etc, skoto już są rozdane to co będzie jutro? Inne kategorie czy jak?