PDA

Zobacz pełną wersję : Odszumianie zdjęć



lukas_78
09-05-2004, 12:18
:arrow: HeJ! Wiem już, że jednym z lepszych programów do odszumiania zdjęć jest Neat Image.

Czcę zapytać jego użykowników o jego racjonalne używanie, wiem że wszystko zależy od konkretnej fotki, ale może jakiś złoty środek ....

przy większej ilości zdjęć (zaszumionych) mogłby to robić tak automatycznie, co wy na to ?
:?:

mroczny
09-05-2004, 13:29
przy większej ilości zdjęć (zaszumionych) mogłby to robić tak automatycznie, co wy na to ?
Możesz sobie zapisać profil odszumiania jak i wyostrzania w Neat Image a potem tylko klinąć na niego zamiast robić skan całego zdjęcia i kolejnego i t d. Warunek konieczny, choćnie wystarczający to podobne warunki fotografii, bo omżna nieco przedobrzyć :?

Vitez
09-05-2004, 22:55
Czcę zapytać jego użykowników o jego racjonalne używanie, wiem że wszystko zależy od konkretnej fotki, ale może jakiś złoty środek ....

Zloty srodek? ISO 400 . Oczywiscie to subiektywne zdanie. Ale powyzej iso400 odszumiam, a do iso400 wlacznie zostawiam :) (czasem kilka wyjatkowych szumow z iso400 usune).


przy większej ilości zdjęć (zaszumionych) mogłby to robić tak automatycznie, co wy na to ?
:?:

Neat Image ma tryb automatyczny, ale tylko w pelnej wersji platnej :/

mroczny
11-05-2004, 12:13
Neat Image ma tryb automatyczny, ale tylko w pelnej wersji platnej :/
Ja mam wersję 3.0 Pro + i raczej na zbytni ubytek portfela nie narzekam <e-donkey>,
a co do samego programu to radzę sobie kilka własnych profili wyostrzania urodzić, bo warto. JA mam obecnie trzy, do krajobrazów, portretów i tzw. zawartości mieszanej. POLECAM

Carlos
06-06-2004, 16:08
w/g testów jakie znalazłem na podstronach DPreview to najlepszym programem jest "Noise Ninja". Mam ten programik i jest po prostu rewelacyjny, posiada osobną bibiotekę dla każdego aparatu a w niej poszczególne ustawienia parapetrów dla każdego ISO.

(posiadam pełną wersję 1.1.2 Pro)

krisBM
29-07-2004, 07:40
Carlos, gdzie pociągnołeś w sieci wersje 1.1.2 Pro?

Ja znalazłem tylko 1.1.2 jako wersje demo a w niej nie ma biblioteki pod D30.

Vitez
30-07-2004, 00:27
Carlos, gdzie pociągnołeś w sieci wersje 1.1.2 Pro?

Ja znalazłem tylko 1.1.2 jako wersje demo a w niej nie ma biblioteki pod D30.

Sciagasz wersje 1.1.2 demo i albo placisz by rejestrowac wtedy robi sie pro, albo crackujesz wtedy robi sie nielegalne Pro.

krisBM
30-07-2004, 09:17
Dzięki Vitez za doinformowanie :wink:

iczek
03-08-2004, 23:11
Oba programy mialem i "testowalem".
To calkowita zalamka polegajaca na rozmywaniu krawedzi obrazow i dodawanie sztucznych pikseli.
Daj sobie z tym spokoj. Proponuje rozsadne operowanie suwakiem ostrosci i zakup jakiegos Canona :) :)

Ninja to calkowita porazka - sam sie zdziwilem bo oceny ma rzeczywiscie wspaniale na 'dpreview'.
Pliki NEF z D2H na 1600 po prostu zaczynaly plywac po obrobce w tym "japonskim wojowniku". Odradzam zdecydowanie.
Swoja droga ziarno z D2H przy 1600 bylo rzeczywiscie WIELKIE :)

Jeszcze raz odradzam stosowanie tych "wspomagaczy". Starajmy sie dobrze oswietlac obiekty i stosowac niskie czulosci. Jesli sie nie da to nie wstdzmy sie ziarna - ono jest wpisane w nature fotografii. Polub je !
:twisted: :twisted: :twisted:

Vitez
04-08-2004, 09:49
nie wstdzmy sie ziarna - ono jest wpisane w nature fotografii. Polub je !
:twisted: :twisted: :twisted:

Ziarno fotografii analogowej lubie. Ziarna fotografii cyfrowej nie lubie :?