PDA

Zobacz pełną wersję : Metz 58 AF + dyfuzor typu lightsphere



ppiotr
10-06-2008, 18:31
Czy może ktoś z szanownych forumowiczów korzystał z ww. sprzętu w takim właśnie połączeniu
i jest w stanie doradzić jaki rozmiar dyfuzora dobrać ?
Według danych osoby sprzedającej "coś się dobierze i będzie pan zadowolony :) "
i tu się zaczyna ... jakby coś nie pasowało to można lekko żyletką przyciąć i tego typu pomysły
(ale o tym, że jak sobie ponacinam, to gwarancję trafia ... ani słowa)
Nie są super wielkie wydatki ale nie mam ochoty 100 wyrzucać, lepiej z kumplami przelać :)

Może ktoś już wypróbował tego typu połączenie lub ma możliwość sprawdzenia / doradzenia jaki rozmiar będzie dobry ?

Pozdrawiam - Piotr

ppiotr
01-07-2008, 11:14
widzę, że nie specjalne jest zainteresowanie tymże wątkiem
ale może ktoś inny jeszcze zechce sobie poużywać
takiego dyfuzorka z takową lampą.
zakupiłem sobie w rozmiarze C1 - oczywiście nie pasujący bez przeróbek.
po docięciu nożykiem do właściwych rozmiarów trzyma się ładnie
i spełnia swoje zadanie
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
widzę, że nie specjalne jest zainteresowanie tymże wątkiem
ale może ktoś inny jeszcze zechce sobie poużywać
takiego dyfuzorka z takową lampą.
zakupiłem sobie w rozmiarze C1 - oczywiście nie pasujący bez przeróbek.
po docięciu nożykiem do właściwych rozmiarów trzyma się ładnie
i spełnia swoje zadanie

Bedol
10-07-2008, 09:12
ppiotr: po prostu do Twojej lampy nie wyprodukowali, stąd potrzeba przeróbek :-(
Są produkowane cztery rozmiary tych dyfuzorów, pasujące do większości lamp, a Ty masz pecha ;-) Co do gwarancji, to w takim dyfuzorze nie bardzo ma się co popsuć, więc przeróbek bym się nie bał. Wrzuć jakieś zdjęcia z i bez LS.

blackninja
14-07-2008, 00:18
Powiedziałbym, że masz podwójnego pecha. Po pierwsze, to to co napisał powyżej Bedol a po drugie... Używam tej lampy z oryginalnym Lightsphere ale w wersji universal. Pasuje do każdej lampy i co ciekawsze jest o połowę lżejszy. Waży ok 100 g, co wg mnie jest ważne, gdyż nie obciążą tak bardzo głowicy. Wersję Universal kupiłem w stanach w ilości paru sztuk :D Sprawdza się to rewelacyjnie do tego stopnia, że nie zdejmuję prawie z lampy.
A tak wygląda na lampie. Metz 58 AF + dyfuzor lightsphere universal (http://img132.imageshack.us/img132/1539/img7806kk6.jpg)