PDA

Zobacz pełną wersję : 300d ciemna ramówka w pg



Maricin
28-05-2005, 12:07
Witam,
od 2 tyg. jestem nieszczęśliwym posiadaczem 300d zaczęło sie od błędu error 99 z którym dałem sobie jakoś rade ale zaraz po tym zaczęła się pojawiać ciemna ramówka w pg niewiem może te dwie sprawy mają ze sobą związek, co może być przyczyną i jak to sprawdzić, wiem że na tym forum jest grono osób które znają się na żeczy wiec bardzo prosze o pomoc i przywrócenie wiary w mojego 300d
pozdr.
Maricin

marekbp
28-05-2005, 13:11
Co to jest ciemna ramówka w pg ?

Madroz
28-05-2005, 13:16
No waśnie? Może jakieś foto-przykłady.

Maricin
28-05-2005, 14:04
wygląda to mniej więcej tak i niejest to cień a pg to prawy górny róg, dzwoniłem do serwisu ponoć to migawka obiecali wymienić na nowy oceńcie sami :sad:

marekbp
28-05-2005, 14:20
Maricin,
skoro serwis obiecał wymianę to w czym problem?

A szczerze mówiąc to nie mam pojęcia co jest na tej fotce. To całe zdjęcie, czy jakiś wycinek? Tylko to ciemne jest nieprawidłowe, czy te jasne plamy też?

PS to że pg oznacza prawy górny róg to bym się nie domyślił. Jesli chcesz uzyskać pomoc to zadaj sobie trochę trudu i napisz jaśniej.

Tomasz Golinski
28-05-2005, 14:36
a co jest ciemnego w prawym gornym rogu? niczego nie lapie.

Madroz
28-05-2005, 14:55
No właśnie u mnie na monitorze ciemny to jest, ale lewy bok.

Czacha
28-05-2005, 15:09
ale o co chodzi?

p13ka
28-05-2005, 16:04
Chodzi o tą ciemność w lewym górnym rogu zdjęcia czyli po "prawicy heraldycznej" ?

Maricin
28-05-2005, 17:27
ok macie racje postaram się jaśniej na zdjęciu jest fragment okna zasłonięteto roletą, ta roleta powinna byc cala w identycznym odcieniu tym "ciemniejszym" pojawia sie natomiast taka ramówka która przybiera forme taka jak widac (dwa przepalenia i poprzeczka w środku) w prawym górnym rogu tzn tak wychodzi każde zdjęcie niema mnie teraz w domu ale postaram się jeszcze umieścic inna fotke dla porównania a co do serwisu to ok ale jednak warto zgłębić problem bo jest to niecodzienne i nieco dziwne.
pozdr.
Maricin

Silent Planet
28-05-2005, 17:48
Off-topic: słyszałeś kiedyś o przecinkach lub kropkach?
Na serio bardzo trudno się czyta post będący jednym długim zdaniem wielokrotnie złożonym.

marekbp
28-05-2005, 19:21
Trudno sie czyta takie zdanie, ale też może nabrac ono innego niż zyczyłby sobie autor sensu.
Poza tym uważam, że pobiłeś mistrzostwo świata w mąceniu. Dajesz tytuł ciemna ramówka a chodzi Ci o przepalenia - czyli jasne obszary na zdjęciu. Chyba nas chłopie przeceniasz.

Tomasz Golinski
28-05-2005, 19:24
Ciemna na negatywie! Juz zrozumiałem!

kavoo
28-05-2005, 19:32
Off-topic: słyszałeś kiedyś o przecinkach lub kropkach?
Musial slyszec skoro uzyl... oszczednie bo oszczednie (po sztuce), ale jednak ;-)

Maricin
01-06-2005, 12:16
Witam,
hmm.... no tak przecinki i kropki, i mącenie to jedyne co usłyszałem. A chodziło poprostu o dziwny motyw pojawiający się na zdjęciu tak jak pisałem, (dwa przepalenia a pomiędzy nimi ciemna krecha), określone przezemnie jako ramówka w pg. W końcu dowiedziałem się na czym polega problem, niestety nie z tego forum, przyczyną moich problemów jest źle działająca migawka, tylko dlaczego zepsuła się po dwóch tygodniach? albo ja miałem pecha albo 300d to sprzęt który jest za bardzo wychwalany, ja bynajmniej się na nim zawiodłem.
Serdecznie wszystkich pozdrawiam, myśle że tym razem dogodziłem wszystkim miłośnikom kropek i przecinków, oczywiście dziekuje za porady i wyjaśnienia, jeśli mój aparat ożyje to napewnono jeszcze kiedyś napisze z przyjemnością jakiś pościk- tym razem poparty solidnymi zdjęciami.
pozdrawiam

Polaco
01-06-2005, 12:26
Moze przyszlym razem zrob czerwona stralke zeby wszystkim pokazac o co chodzi bo ja tez do konca nie zalapalem...

Maricin
01-06-2005, 12:36
Polaco masz racje, od razu mogłem strzłke zrobić. :) popełniłem błąd bo myślalem że skoro ja to widze i jest to dla mnie oczwiste to będzie również dla innych.

pazurek
01-06-2005, 15:08
Hint: zrob zdjecie jednokolowej plaszczyzny (np. bialej sciany) i pokaz o jaka ciemna plame Ci chodzi

Maricin
02-06-2005, 19:19
Pazurek dzieki za zainteresowanie, ale serwis wymienił mi aparat na nowy wiec jakgdyby probem rozwiązał się sam, jednak dzięki raz jeszcze wszystkim za zainteresowanie.

marekbp
02-06-2005, 21:14
Maricin, ja napiszę jeszcze raz. Czemu masz do nas pretensje, że nie wiemy o co ci chodzi skoro piszesz o jakichś ciemnych ramówkach a pokazujesz białe plamy?

Maricin
04-06-2005, 09:47
marekbp, powiem tak, musialem to coś co tam widać określić, może mało trafnie i może masz racje, mało uzasadnione te moje pretensje, za co jeszcze raz przepraszam niegniewajcie się, ale postawcie się w mojej sytuacji, kupujesz nowego canona a tu taka niespodzianka. Tak nawiasem mowiąc to rece mi opadły gdy przyszedł z serwisu i okazało się że wymienili tylko obiektyw, "to coś" znowu się pojawia, chyba jeszcze raz będe musiał go wysłać, powiem szczerze że przygniata mnie ta cała sutuacja, ja tylko chciałbym robić zdjęcia czy to tak dużo?
pozdrawiam was serdecznie :)

marekbp
04-06-2005, 10:27
Jak to wymienili Ci obiektyw skoro piszesz, że zdiagnozowali wadę migawki :shock:

Maricin
04-06-2005, 12:49
jak dzwoniłem do nich przed wysłaniem aparatu to odpowiedz brzmiała wymieniliśmy aparat i wysyłamy, gdy wysyłka była w trakcie zapobiegliwie zadzwoniłem jeszcze raz, wtedy pan poinformował mnie że wymieniony został tylko obiektyw, bo to było przyczyną tych "przepaleń" czy tam zwał jak chciał "ramówki" jednak gdy przesyłka doszła do mnie okazało się faktycznie że obiektyw nowy ale wada pozostała, więc zirytowałem się do potęgi i zadzwoniłem, po długich negocjacjach pan z serwisu stwierdził- "ok prosze przysłać jeszcze raz, tym razem jednak na pański, (czyli moj) koszt" no i tak to wygląda, niewiem co o tym myśleć, co jest przyczyną tej wady? i tak jak pisałem wcześniej mam już serdecznie dość chyba załaduje kliszą mojego starego ale niezawodnego zenita 122! :)
pozdr.

Vitez
04-06-2005, 20:12
mam już serdecznie dość chyba załaduje kliszą mojego starego ale niezawodnego zenita 122! :)


Znaczy ze jeden wadliwy egzemplarz ci sie trafil i juz zmieniasz poglad na "wszystkie cyfraki sa do d... " ? :twisted: