PDA

Zobacz pełną wersję : Akumulatorki



ftomekk
08-05-2004, 18:15
Mam akumulatorki Energizer 2100 mAh-NIMh.Ladowarka z pradem wyjsciowym 120 mA.
Jaki jest optymalny czas ladowania tych akumulatorkow ?

arti100
08-05-2004, 23:44
Wydaje mi się,że zależy to od ładowarki.

lukas_78
10-05-2004, 18:31
proponuje zobaczyć do instrukcji obsługi ładowarki...
znajomy zakupił ostatnio podobna ładowarke do twojej i czas ładowania dla aku 2000 wynosił do 3 godziny 30 minut...

Martinoxxl
26-05-2004, 12:56
Mozna to sobie policzyc. Zakładając ze rozładowujesz aku do końca to 2100mA/130mA wychodzi ponad 16 godzin w rzeczywistości czas ten bedzie dłuższy mysle ze w granicach 20 godzin. Radze kupic ładowarke procesorową za 40 zł która ładuje takie aku w 4-5 godzin i wyłacza jak są juz naładowane co jest sygnalizowane diodą.

ftomekk
26-05-2004, 21:45
kupilem i jestem b.zadowolony POZDRAWIAM

marcinm
27-05-2004, 06:56
Akumulatorki powinno się ładować prądem o wartości 10% pojemności,
np. 1800mAh -> 180mA
2300mAh -> 230mA
wtedy czas ładowania ok. 8 do 10 godzin.
Ładowanie akumulatorów na ostro prądami ok. 500mA
czyli 0.5 A nie jest najzdrowsza nawet jeśli to jest NiMH.

mroczny
27-05-2004, 07:24
Akumulatorki powinno się ładować prądem o wartości 10% pojemności,
np. 1800mAh -> 180mA
2300mAh -> 230mA
wtedy czas ładowania ok. 8 do 10 godzin.
Ładowanie akumulatorów na ostro prądami ok. 500mA
czyli 0.5 A nie jest najzdrowsza nawet jeśli to jest NiMH.
Mi się wydaje, że jeżeli jest ładowarka procesoro, to nie gra roli jakiego natężenia używa, im większe tym szybciej naładuje, chyba, że akku są stare i czasem mogą nie wytrzymać. Kwestia ładowania to po prostu zliczanie impulsów napięciowych do ogniwa i z ogniwa, jeżeli pochodna z tej wartości osiągnie pewną wartość progową, to ładowarka ładuje coraz słabiej aż do prawie zupełnego wypełnienia ogniwa. Co prawda piszą, że ładowanko 3h i po krzyku, ale pierwsze 5 łądowań to musi być z 10 - 12 h niezalżnie od baterii, gdyż ogniwo musi przejść z trubu "Stand BY" w tryb "pstryken" <przypadkowe tłumaczenie :wink: > i dlatego musi nastąpić kilka faz pełnych łądowań, trzymania ogniwa przez dłuższy okres przy pełnym napełnieniu oraz zupełne rozładowanie. Po takim kursie akku będą hulać ino myk :!:

Vitez
27-05-2004, 23:17
Skroce esej mrocznego - niezaleznie co instrukcja (albo do akumulatorkow albo do ladowarki) pisze i tak trzeba je pierwsze kilka (zwyczajowo 3) ladowania ladowac dluuugo 10-12 godzin, nie zaszkodzi a pomoze uformowac odpowiednia pojemnosc, rowniez przed kazdym z tych pierwszych ladowan nalezy w pelni rozladowac (ladowarka z rozladowaniem lub tak ze nawet budzik na baterie nie chce ruszyc z nimi 8) ).

Aszu
31-05-2004, 16:47
nalezy w pelni rozladowac

No nie tak w pełni. Bo jak się w akumulatorki w 100% wyładują to wg praw fizyki powstanie zwarcie. I konia z rzedem temu i nagroda Nobla za naładowanie energią elektryczną kawałka druta - bo tyle zostanie z akumulatorka.

Dla tego trzeba pamiętaż, że jak nam się urządzenie pracujące na akumulatorkach wyłączy to pod żadnym pozorem - bez uprzedniego naładowania - niewolno go włączać, bo zewrzemy akumulatory.

A jeśli chodzi o sformatowanie nowych, bądź długo nieużywanych akumulatorów, to tak jak Vitez pisał, trzeba to zrobić 2 - 3 razy pod rząd, przez 12-24 godziny koniecznie ładowarką o małym pradzie ładowania. Im bardziej pojemny akumulator tym dłużej się ładuje - charakterystyka ładowania nie jest liniowa. Na początku akumulatorki ładuja się szybko, a im bardziej naładowany 60-70%, tym wolniej cały proces zachodzi.

Vitez
31-05-2004, 17:25
nalezy w pelni rozladowac

No nie tak w pełni. Bo jak się w akumulatorki w 100% wyładują to wg praw fizyki powstanie zwarcie. I konia z rzedem temu i nagroda Nobla za naładowanie energią elektryczną kawałka druta - bo tyle zostanie z akumulatorka.


Wraz z tekstem o "pelnym rozladowaniu" podalem rowniez definicje co uwazam za pelne rozladowanie - tak ze nawet budzik nie ruszy. I nie bawmy sie tu w precyzje "pelnosci rozladowania" godna fizyki kwantowej :P


A jeśli chodzi o sformatowanie nowych, bądź długo nieużywanych akumulatorów

Formowanie... a nie formatowanie. Formatowanie to _ogolnie_ ujmujac ustawianie sciezek logicznych i/lub systemu plikow na nosniku danych. Formowanie to wlasnie np stabilizowanie pojemnosci nosnika pradu elektrycznego 8)

Aszu
01-06-2004, 09:44
Formowanie... a nie formatowanie

Formatowanie!
Formować można garnek z gliny, i akumulatorek w fazie produkcji , np. w kształcie Misia Yogi.
Formatowanie oznacza ustalenie parametrów wejściowych.
W szczególności w informatyce przy dyskach twardych oznacza to
ustawianie sciezek logicznych .
I w sumie dotyczy sie to akumulatorów starszego typu :!: :!: :!:
Nowe Litowo-Polimerowe choć powinno się sformatować poprzez 24 godzinne pierwsze ładowanie, nie mają one jednak jednej bardzo ważnej dysfunkcyjności. A mianowicie MOŻNA je ładować w każdej chwili - tzn równiez wtedy gdy akumulatorek nie jest do końca rozładowany, przez dowolnie krótki okres, bez większej szkody o utratę całkowitego poziomu pojemności akumulatora.

Vitez
01-06-2004, 19:28
Formowanie... a nie formatowanie

Formatowanie!
Formować można garnek z gliny, i akumulatorek w fazie produkcji , np. w kształcie Misia Yogi.
Formatowanie oznacza ustalenie parametrów wejściowych.

Uzyj googla a potem dyskutuj bo jestes na przegranej pozycji.
Ja sobie pogooglalem po tym jak jakis "ekspert" tez sie do mnie przyczepil o formowanie.
Z googlania wyszlo w skrocie: lamy pytaja o formatowanie akumulatorkow, eksperci pluja sie na nich ze formowanie. Grupy przeszukane: o komorkach (tu bylo mnostwo, eksperci powoli wygrywaja majac racje z formowaniem), o aparatach, elektronika (tu bylo malo).

Aszu
02-06-2004, 08:43
Vitez, jak widać z załączonego obrazka śmiem wyciągnąć wniosek, że:
1. Na studiach uczono nas o formatowaniu akumulatorów
2. w ciągle zmieniającym się świecie, ktoś być może o duzym autorytecie w tej dziedzinie nauki użył określenia formowanie, i poprzez to część ludzi również używa tego określenia.
3. Formatowanie stało się TRENDY!.
Chodzi w naszym rozumieniu o to samo.

Vitez
02-06-2004, 12:08
3. Formatowanie stało się TRENDY!.

I to wlasnie ssie.
Ale skoro lubisz byc za tlumem prowadzony na rzez to powodzenia - badz sobie trendy 8) .
Ja zawsze lubie isc pod prad, ale przynajmniej uzywam poprawnego slownictwa i nazewnictwa a nie kalecze bo taka jest moda :P

Aszu
02-06-2004, 12:22
Formatowanie stało się TRENDY
Miało być FORMOWANIE.
:wink:

peterpan
06-06-2004, 18:54
Vitez już nie bądz takim konserwatystą.Przecież trzeba iść z duchem czasu.Szczególnie my fotomaniacy musimy być zawsze na bierząco :wink:

Słownictwo czasem kaleczyć trzeba aby zabić jego monotonie :)I to wcale nie jest TRENDY tak zawsze było :P

Rada na przyszłość...WYLUZUJ :wink:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nie bierz życia na serio bo go jeszcze nikt nie przeżył :wink:

A tak wogle miłego dnia :)

Vitez
07-06-2004, 01:25
Słownictwo czasem kaleczyć trzeba aby zabić jego monotonie :)I to wcale nie jest TRENDY tak zawsze było :P

Rada na przyszłość...WYLUZUJ :wink:


Jesli kaleczenie slownictwa utrudnia zrozumienie i niszczy precyzje wypowiedzi to nie zamierzam nic luzowac :P .

peterpan
07-06-2004, 10:19
Vitez ale ja Ci nie kaze kaleczyć słownictwa tylko twierdze ze powinienes nieraz przymknąć na to oczka i nie przejmować sie tak wszystkim :wink: Pamiętaj ze pomylić sie może każdy..nie można od razu o kimś mówić że kaleczy słownictwo :P

Aszu
07-06-2004, 15:00
A ja sobie kupiłem ostatnio kamerę.
Chciałem więc naładować po raz pierwszy akumulatorek. Włączyłem do prądu i ... poszło. Zaczęło się formatowanie (czytaj formowanie) akumulatorka.
Zakończyło sie dość szybko, bo po 2 godzinach, i nie dlatego, że ja się śpieszyłem, tylko ładowarka w pewnym momencie powiedziała DOŚĆ - NAŁADOWANY i sie wyłączyła.
Ot taka dygresja na temat ładowania dusz akumulatorów. :)

peterpan
07-06-2004, 15:38
Dobre,dobre :D

Aszu
07-06-2004, 16:08
Dobre,dobre
Pytanie CO?

W innym poście napisałem ci o akumulatorkach i alkaikach.

Vitez
07-06-2004, 16:40
twierdze ze powinienes nieraz przymknąć na to oczka i nie przejmować sie tak wszystkim

A ja twierdze, ze nie bede przymykal oczu gdy przez czyjes bledy i pokaleczone slownictwo nie potrafie zrozumiec takiej osoby.
I nie ma tu nic do gadania luz czy przejmowanie sie, a tylko zwykla, normalna chec logicznego i zrozumialego porozumiewania sie.

peterpan
07-06-2004, 19:31
Vitez nie zrozumiałes mnie...i widze ze nawet nie próbujesz..najłatwiej jest przyjąć taka postawę...zrozum że to że ktoś przekręcił słowo nie znaczy że zrobił to celowo...Vitez zalecam odpoczynek albo jakieś wakacje z Twoją dziewczyną...POWINNO POMÓC :wink:

Vitez
08-06-2004, 08:30
zrozum że to że ktoś przekręcił słowo nie znaczy że zrobił to celowo...

Nie twierdze ze celowo by mnie i innych wprowadzac w blad, a z lenistwa czy nieuctwa. I ja mam cierpiec i tolerowac czyjes lenistwo, nieuctwo i nieprecyzyjnosc wypowiedzi generujace niezrozumienie czy raczej ta osoba powinna sie starac by byla zrozumiana?

Aszu
08-06-2004, 17:01
Ze słownictwem to jest tak jak z Polskimi Normami. Dwie różne normy opisują ten sam PROCES, CZYNNOŚĆ, SPOSÓB WYKONANIA w różny sposób.
Wrócę do formatowania baterii... Używam tego sformułowania bo tak mnie uczono w technikum i na studiach, inni używają słowa formowanie, które do tej pory kojarzyło mi się raczej z fazą produkcyjna i nadawaniem kształtu.
Niestety w Polsce nadal jeden proces ma kilka nazw i do puki nie zostanie to unormowane w PN to musimy sie pogodzić z faktem że różne osoby będa używały różnych nazw.
Wyzywanie się na forum i mówienie, że JA WIEM LEPIEJ nie ma żadnego sensu.

Vitez
09-06-2004, 09:33
Ja nie twierdze ze wiem lepiej. Tylko mowie jakie slownictwo jest dla mnie lepiej zrozumiale. To twoj wybor czy wolisz byc lepiej czy gorzej rozumiany 8)

Aszu
09-06-2004, 12:51
Ja nie twierdze ze wiem lepiej. Tylko mowie jakie slownictwo jest dla mnie lepiej zrozumiale. To twoj wybor czy wolisz byc lepiej czy gorzej rozumiany
To była ogólna uwaga bez wskazania, dotyczy równiez mnie.

hazan
10-06-2004, 22:29
Vitez nie zrozumiałes mnie...i widze ze nawet nie próbujesz..najłatwiej jest przyjąć taka postawę...zrozum że to że ktoś przekręcił słowo nie znaczy że zrobił to celowo...Vitez zalecam odpoczynek albo jakieś wakacje z Twoją dziewczyną...POWINNO POMÓC :wink:

Alien a ja Cie prosilem zebys nie pisal wiecej na moim forum - czy naprawde chcesz zebym napisal do twojego providera ?

peterpan
10-06-2004, 23:40
Hazan doceniam co dla mnie robisz ale nie ejstes w temacie :wink: My juz danwo sobie wszystko wyjasnilismy a Ty teraz szukasz sam zaczepki..oj nieładnie,nieładnie ale i tak pozdrawiam!! :D

hazan
11-06-2004, 02:24
Hazan doceniam co dla mnie robisz ale nie ejstes w temacie :wink: My juz danwo sobie wszystko wyjasnilismy a Ty teraz szukasz sam zaczepki..oj nieładnie,nieładnie ale i tak pozdrawiam!! :D

Nic sobie nie wyjasnilismy - zegnam.

egzor
11-06-2004, 08:54
...a tak na marginesie... i wracając do tematu... to...
Kupiłem sobie akumulatory wraz z ładowarką (2000 mA) i ładuje mi się to jakieś 3 godziny, następnie ładowarka przechodzi w stan doładowania ale świeci się kontrolka że akumulatory są naładowane (?) No to co mam je trzymać dalej w ładowarce... (bo już nie wiem co robić). A jeżeli mam je tam trzymać te dwanaście godzin, to czy już nie jest za późno na FORMOWANIE/FORMATOWANIE* akumulatorów przy trzecim ich ładowaniu ?...

*niepotrzebne skreślić

szatan
16-06-2004, 17:16
Czesc wszystkim!

Kupilem sobie nie dawno akumulatorki i ladowarke do mojego S1 IS. I tutaj zaczynaja sie schody. Jak juz mi je dostarczono do domku podlaczylem i zrobilem w ladowarce na wyladowanie. Po ponownym naladowaniu wsadzilem do aparatu, troche sie pobawilem i znou dalem na wyladowanie. Gdy sie naladowaly wzialem je na pierwszy tescik. Wyszedlem sobie na dwor, wlaczylem aparacik i focilem. Ogolnie LCD byl caly czas wlaczony, stabilizator obrazu tez (nigdy nie wylaczam) no i bawilem sie zoomem bo wiadomo - wygoda. Tak pobawilem sie moze z 30minutek. Energizery 2300 padly. Nie robilem zadnych zdjec z lampa nawet. Moje pytanie brzmi czy one nie powinny wytrzymac jednak dluzej? 30min. to jak dla mnie cholernie malo. Nie zdarzylem zrobic nawet 18 fotek.
Zestawik jaki mam ladowarka i te akku jest Taki (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=26358108)

Bede wdzieczny za pomoc
Pozdrowionka

Vitez
16-06-2004, 20:10
Nie zdarzylem zrobic nawet 18 fotek.

Samo nacisniecie migawki nie zzera duzo pradu, tak wiec nie ilosc zdjec sie liczy. Najwiecej zzera IS, zoom i LCD a ty wlasnie tym sie najwiecej bawiles. Poobserwuj jeszcze troche, nie panikuj na samym poczatku uzywania :roll: .

szatan
16-06-2004, 20:26
nie panikuj na samym poczatku uzywania

Jakos sie trzymam :D Na grupie sie dowiedzialem ze niby sowak na ladowarce powinien byc ustawiony na 4,8V a nie 2,4V. Przestawilem, daje na wyladowanie i sprawdze. Moze pomoze :)

Vitez
16-06-2004, 23:30
Na grupie sie dowiedzialem ze niby sowak na ladowarce powinien byc ustawiony na 4,8V a nie 2,4V.
To moze byc to... oczywiscie przeczytales instrukcje ladowarki (i ew. akumulatorkow) przed rozpoczeciem korzystania? :roll: (na akumulatorkach powinno byc napisane jakim pradem sie je karmi).

edek
17-06-2004, 20:25
na 100% suwak ma być w pozycji 4,8V w przypadku kiedy ładujesz 4 akku, jeżeli ustawisz suwak w poz. 2,4V to ładujesz tylko 2 akku !!! :!: :!: :!:

Aszu
21-06-2004, 14:02
...Kupiłem sobie akumulatory wraz z ładowarką (2000 mA) i ładuje mi się to jakieś 3 godziny, następnie ładowarka przechodzi w stan doładowania ale świeci się kontrolka że akumulatory są naładowane (?) No to co mam je trzymać dalej w ładowarce... (bo już nie wiem co robić). A jeżeli mam je tam trzymać te dwanaście godzin, to czy już nie jest za późno na FORMOWANIE/FORMATOWANIE* akumulatorów przy trzecim ich ładowaniu ?...

Widzisz bo wszystko zależy jakie akumulatorki kupiłeś. TAK!
Akumulatorki NI-CD mają tzw efekt pamięci naładowania (tak jak kondensatory elektrolityczne). Jeśli raz naładowałeś do 90% - bo ci się śpieszyło- to przy następnych ładowaniach naładowanie do 95% będzie bardzo trudne, wręcz niemożliwe.
Ładowarki ładują akumulatory w trochę dziwny - niezrozumiały sposób (a może zrozumiały?) i zalezy to od producenta ładowarek.
Ale mniej więcej jest tak, że bateria ładuje się - jak osiągnie okolo 90% wartości docelowej (cztytaj jak prąd ładowania osiągnie ustaloną wartość minimalną) ładowarka poinformuje nas, że akumulatorek jest naładowany!!!
Ale warto poczekać jeszcze okolo godziny, żeby "dobić" do pełnej pojemności.
Co do nowoczesnych akumulatorów NIMH niklowo wodorkowych to wyeliminowano z nich efekt "pamięci".
Co prawda te akumulatory pod wpływem ładowań i wyładowań traca również swoje właściwości przez co z biegiem używania ich pojemnośc maleje, ale w tym wypadku mozna spobie pozwolic na niedoładowanie akumulatora - bo np nam się śpieszy- a następnym razem ładować je do końca.
Takie akumulatory GP (a może GB) o pojemności 2000 kosztują za 2 sztuki jakieś 25 zł, natomiast 2300 - ponad 50 PLN za 2 sztuki.

swis
22-06-2004, 20:06
Kupilem sobie nie dawno akumulatorki i ladowarke do mojego S1 IS. I tutaj zaczynaja sie schody.

hey.
to jak z tymi akumulatorkami?? powiedz mi jak sie teraz sprawuja, bo ja tez chcem sobie kupic takie do A60 i nie wiem co wybrac

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=27202620

czy

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=26593086

czy

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=27264182

jezeli ktos ma ktores z tych akumulatorkow to prosze o kontak 8)

Mute
22-06-2004, 20:19
Witam ja kupilem te z 3 linka http://www.allegro.pl/show_item.php?item=27264182
czekam na przesyłke jak tylko dostane to ostro je bede testowal i poinformuje was jak sie sprawuja w moim Canone A 70 w koncu bedzie koniec roku szkolnego i bedzie co pstrykac .Pozdrawiam :D

swis
22-06-2004, 21:22
no ok to daj znac co i jak, ja tez na poczatku myslalem o nich, ale posiadam tez 2x2100 energizery i tez sa OK, zastanawiam sie tez co do tych camelion, ale nie wiem mzoe jednak warto zainwestowas w jakas znana firme, jak energizer

moze zna ktos jakas strone z testami akumulatorkow :?:

Kostek
22-06-2004, 21:26
Ja polecam aku Panasonica. Mam 2 komplety 2100mAh, wyciągam na nich po około 300 fotek z praktycznie cały czas włączonym LCDkiem.

edek
22-06-2004, 23:29
ja swoje Energizery które baaaaaardzo polecam kupiłem TU (http://hurt.com.pl/)

swis
23-06-2004, 10:55
witam

mam pare link dla tych, co nadal nie wiedza co wybrac
strona (http://hurt.com.pl/?p=bw_bat_chafaq)

Kostek
23-06-2004, 21:54
ja swoje Energizery które baaaaaardzo polecam kupiłem TU (http://hurt.com.pl/)

Moje Panasonic'i są z dokładnie tego samego sklepu :lol:

DoMiNiQuE
23-06-2004, 23:16
zerknijcie jeszcze na http://www.akumulatorki.pl

Kostek
24-06-2004, 15:52
Porównałem ceny swoich akumulatorków i w tym D-Best mają dużo drożej niż w hurt.com.pl.

swis
24-06-2004, 15:57
ale na allegro i tak maja najtaniej :D

Kostek
24-06-2004, 16:01
Właśnie na Allegro znalazłem namiar na hurt.com.pl-a :)

yasin
28-06-2004, 14:17
powerbase 2300 wytrzymuja u mnie ok 700 fotek i 30 minut filmu w S1 IS, az sam sie zdziwilem, mam jeszcze energizer 2300 ale jeszcze nie testowalem

szatan
30-06-2004, 14:00
Apropo Energizerów to mam jeszcze jedno pytanko. Czy jesli sie wyczerpia w aparacie to moge wrzucac je potem na wyladowanie (do konca) w ladowarce i potem ona sama zaczyna ladowac czy na dluzsza mete takie wyladowania szkodza akumulatorka?

swis
30-06-2004, 15:34
witam
podejzewam ze te energizer'y sa NI-MH bez efektu pamieci, wiec nie ma powodu zeby je rozladowywac wystarczy je tylko doladowac.
rozladowywac trzeba tylko NI-CD bo one maja efekt pamieci :!:
a to czy po rozladowniu zacznie ladowarka ladowac to tylko zalezy od tej ladowarki jaka masz, moja tak robi, oraz otrzywiscie ze rozladowanie wplywa niekozystnie na akumulatorki NI-CD jak i NI-MH, bo wiadomo kazdy aku ma swoja zywotnosc, ale z drugiej strony jak nie rozladujesz NI-CD to beda tracic swoja pojemnosc, wiec tak zle i tak :)

egzor
01-07-2004, 09:57
Mam pytanko ! (...?...)
Jeżeli sobie pstrykam zdjęcia (akumulatory Ni-MH; 2000 mA; TRUST) i zrobiłem około 100 fotek, więc moje akumulatory są w połowie rozładowane. Czy mogę sobie doładować te akumulatory (ładowarka ma funkcję doładowywania ale nie ma funkcji rozładowywania), czy lepiej je "wykończyć" do końca.

Czy takie "doładowywanie" może uszkodzić akumulatory ?

Vitez
01-07-2004, 10:25
Czy takie "doładowywanie" może uszkodzić akumulatory ?

Jezeli juz sa uformowane, tzn na poczatku ich uzywania prawdilowo rozladowales je i naladowales w pelni trzykrotnie to bez obawy mozesz doladowywac.

santiblue
05-07-2004, 01:22
Apropo Energizerów to mam jeszcze jedno pytanko. Czy jesli sie wyczerpia w aparacie to moge wrzucac je potem na wyladowanie (do konca) w ladowarce i potem ona sama zaczyna ladowac czy na dluzsza mete takie wyladowania szkodza akumulatorka?

Ja tak robilem ze swoimi i bylo ok. Na ladowarce mikroprocesorowej Ansmann Pl4. zreszta ja zawsze po wyjeciu z cyfrowki rozladowywalem. Cyfrowka sie wylaczala i twierdzila ze battery empty a ladowarka jeszcze z 30 minut je rozladowywala. MOze niepotrzebnie ale za to ja czulem sie lepiej ;)

swis
05-07-2004, 09:21
no tak dla cyfrowki mogly byc juz puste /nie bede sie juz rozpisywal dlaczego/ ale jakbys je wlozyl do innego sprzetu to nadal by dzialalo, wiec dlatego sie dlugo jeszcze rozladowywaly, ale jak akumulatorki zostaly wczesniej odpowiedniu sformatowane to takie rozladowywanie to tylko strata czasu

santiblue
05-07-2004, 09:29
Moze i strata ale z kazdymi bateriami tak robie, czy to komorki czy laptop czy akumulatorki. Taka kwestia przyzwyczajenia. Zreszta mialem 3 komplety akku wiec na czasie mi nie zalezalo. Tylko w samochodzie nie ;)

Aszu
05-07-2004, 10:45
Ja tak robilem ze swoimi i bylo ok. Na ladowarce mikroprocesorowej Ansmann Pl4. zreszta ja zawsze po wyjeciu z cyfrowki rozladowywalem. Cyfrowka sie wylaczala i twierdzila ze battery empty a ladowarka jeszcze z 30 minut je rozladowywala. MOze niepotrzebnie ale za to ja czulem sie lepiej

Jak masz ładowarkę do akumulatorów NI-CD to zawsze będzie ładowarka najpierw rozładowywała, a potem ładowała ponownie do końca.
Jesli masz ładowarkę do aku... NI-MH i ona rozładowuje je przed ponownym naładowaniem, to wyrzuć ją.
Osoba która pisała sterownik do ładowarki była albo pijana, albo nawalona.
Nie stoi nic na przeszkodzie żeby akumulatory NI-MH ładować nawet co 5 minut!

swis
05-07-2004, 10:52
Ja tak robilem ze swoimi i bylo ok. Na ladowarce mikroprocesorowej Ansmann Pl4. zreszta ja zawsze po wyjeciu z cyfrowki rozladowywalem. Cyfrowka sie wylaczala i twierdzila ze battery empty a ladowarka jeszcze z 30 minut je rozladowywala. MOze niepotrzebnie ale za to ja czulem sie lepiej

tak tak, ale jemu nie chodzilo o to ze ladowarka sama mu je rozladowuje tylko to ze on sam naciska guzik zeby roladowac.

Aszu
05-07-2004, 11:05
Trzeba wyrwać guzik i zalepić!
Szkoda czasu i prądu!
i LASÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

santiblue
05-07-2004, 11:07
Wszystko ok ale ja wymuszam rozladowanie recznie przyciskiem ladowarki. Jak rozladuje to sama potem doladowuje. A Ansmann`a to jedne z najlepszych ladowarek z tego co sie kiedys orientowalem jak kupowalem takowa.

Aszu
05-07-2004, 18:00
2300

Ja uzywam akumulatorów GP 2100 i 2000 - do lampy 550 EX.
W tym momencie mam włożone 2100,, zrobiłem z 250 fotek i dalej ładują szybko lampeczkę.
zapadowe kupiłem GP 2000 bo byłu tanie. za 4 sztuki zapłaciłem 50 pln W mEGA aVANSIE. Te same aku ale 2300 kosztują 50 PLN ale za 2 sztuki.

Ale najlepsze było z ładowarką. Kupiłem w MM na Ostrobramskiej za 219 PLN - ładowarka mała z kablem na 230V i z kablem do zapalniczki samochodowej. czas ładowania od 2-5h.
TAKA SAMA W MEGA AVANSIE W BLUE CITY KOSZTUJE 150 PLN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gdybym wiedział to za to co wydałem w MM miałbym ładowarkę + 4 aku 2000 w MAvansie. :evil:

walgula
06-07-2004, 08:21
W sieci sklepów Vobis aku GP 2300 mozna kupic po 12,50 za szt, GP 2000 11 zl, a 2100 za 12 zl. Polecam.

Aszu
06-07-2004, 08:44
W sieci sklepów Vobis aku GP 2300 mozna kupic po 12,50 za szt, GP 2000 11 zl, a 2100 za 12 zl. Polecam.
Ale przepłaciłem!!!!!!!!!!!!!!!!!

santiblue
06-07-2004, 10:21
Kolejny raz potwierdza sie moja opinia ze MM najlepiej omijac z daleka lub isc tam mozna tylko w celu wymacania jakiegos sprzetu, ogladniecia i odlozenie zpowrotem. Dla mnie to zdziercy i oszusci. I faktycznie powini tego zabronic. A juz niedaj Boze jak musisz tam cos reklamowac. Lepiej wyrzucic i nowe gdzie indziej kupic.

walgula
06-07-2004, 16:01
A żeby bylo śmieszniej są różniece w cenach w zależności sklepu MM. We Wrocku jest jeden w Galerii Dominikańskiej a drugi na Bielanach. Cena A75 w GD 1449 na Bielanach 1599.