PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki program do prostych broszurek ipt????



patart
06-06-2008, 22:49
Zastanawiam sie jaki program jest dobry (nie zaskaplikowany-nie zamierzam skladac gazet) prgram do nauki skladania prostych broszurek, ulotek itp. z wykorzystaniem zdjec.
Mam od kumpla PS cs3 do pocwiczenia oraz elements 6, ktorego uzywam do obrobki fotek.
Chcialbym sie w poduczyc Photoshopa w tym kierunku.
Ale moze macie jakies inne sugestie??? Moze Ilustrator???
Prosze o pomoc. Nie chce sie ladowac w nauke programu a za 2 tygodnie odkryc ze jest inny, ktory robi te same operacje latwiej i prosciej.

bercow
06-06-2008, 23:02
ilustrator jak nie corel, a jak proste proste to cos z Office "Publischer" (nie wiem jak sie pisze)

m_o_b_y
06-06-2008, 23:17
Zastanawiam sie jaki program jest dobry (nie zaskaplikowany-nie zamierzam skladac gazet) prgram do nauki skladania prostych broszurek, ulotek itp. z wykorzystaniem zdjec.
Mam od kumpla PS cs3 do pocwiczenia oraz elements 6, ktorego uzywam do obrobki fotek.
Chcialbym sie w poduczyc Photoshopa w tym kierunku.
Ale moze macie jakies inne sugestie??? Moze Ilustrator???
Prosze o pomoc. Nie chce sie ladowac w nauke programu a za 2 tygodnie odkryc ze jest inny, ktory robi te same operacje latwiej i prosciej.


Proste broszurki to możesz opracować przy pomocy zwyczajnego MS WORD, co wielokrotnie robiłem, zakładając że masz zdjęcia wcześniej opracowane przy pomocy PS, czy innego programu do obróbki zdjęć.
Pozdrówka

RNz
06-06-2008, 23:47
zdecydowanie Corel Draw od wersji 9.0 w górę
Moim zdaniem prościej się nie da.
Jest tak prosty i zarazem dobry, że w PS obrabiam tylko obrazy, które później wstawiam do Corela.
A tych co piszą MS Word (wybacz m_o_b_y) nie słuchaj, bo Word to nieporozumienie :-) Niby prosty, ale tylko do prostych rzeczy, bo z trudniejszymi zaczynają się schody.
Jeżeli będziesz chciał (być może kiedyś) drukować w drukarni, to żadna ci nie przyjmie pliku w Wordzie - w Corelu każda.
Corel to standard - tak jak PS w obrazach, albo excel w arkuszach
Poza tym w Corelu zrobisz wszystko - wizytówki, papier firmowy, ulotkę, folder, okładkę na płytę, plakat, tablicę reklamową, itd.

patart
06-06-2008, 23:56
dzieki. nigdy nie probowalem nic robic w Corelu. Prosty w obsludze powiadasz. wystarczy podrecznik, czy lepiej sie zapisac na krotki kursik??

Mellan
07-06-2008, 00:02
Najlepszy do składu, zarówno prostego jak i skomplikowanego jest InDesign....Ale jeśli nie chcesz wchodzić w ten edytor, tak jak pisze RNz corel ci starczy w zupełności. Excelem możesz od biedy zrobić prostą reklamówkę,pod warunkiem,że elementy graficzne i fotografie będziesz miał wyedytowane czymś do tego przeznaczonym.

bercow
07-06-2008, 00:23
A tych co piszą MS Word (wybacz m_o_b_y) nie słuchaj, bo Word to nieporozumienie :-) Niby prosty, ale tylko do prostych rzeczy, bo z trudniejszymi zaczynają się schody.
Jeżeli będziesz chciał (być może kiedyś) drukować w drukarni, to żadna ci nie przyjmie pliku w Wordzie - w Corelu każda.

Czemu jezeli to ma byc do prostych, to Word sie nadaje jak najbardziej , chociaz moze lepszy byl by publisher/corel/PS, ale taki soft kosztuje :roll: , a Worda ma kazdy xD, jak nie to OpenOffice, tez mozna zlozyc, jezeli to ma byc broszura BW, A4, to dajesz trzy kolumny, piszes prosta grafika, i jesziesz na mase, a jezeli przyjdziesz z plikiem *.doc, i poprosisz o 10k ulotek to gwarantuje ze Ci wydrukuja, bo nie problem, to odpalic skopiowac cale do corela jako grafike, i druknac, a klient za to placi. W kazdym formacie by przyjeli ktory udalo by sie im odtworzyc, jak zaplacisz, chyba ze duza firma co drukuje 100k+ jedno zlecenie, i sie drobnica nie zajmuje.

RNz
07-06-2008, 14:40
Czemu jezeli to ma byc do prostych, to Word sie nadaje jak najbardziej , chociaz moze lepszy byl by publisher/corel/PS, ale taki soft kosztuje :roll: , a Worda ma kazdy xD, jak nie to OpenOffice, tez mozna zlozyc, jezeli to ma byc broszura BW, A4, to dajesz trzy kolumny, piszes prosta grafika, i jesziesz na mase, a jezeli przyjdziesz z plikiem *.doc, i poprosisz o 10k ulotek to gwarantuje ze Ci wydrukuja, bo nie problem, to odpalic skopiowac cale do corela jako grafike, i druknac, a klient za to placi. W kazdym formacie by przyjeli ktory udalo by sie im odtworzyc, jak zaplacisz, chyba ze duza firma co drukuje 100k+ jedno zlecenie, i sie drobnica nie zajmuje.

Ano temu, że:
- plik zapisany w Wordzie na innym komputerze bardzo często się "rozjeżdża" i wygląda inaczej niżby chciał autor.
- dlatego, że nie da się naświetlić klisz z Worda, wiec taki plik i tak trzeba przerabiać i wklepywać np w Corela i wtedy znowu wygląda inaczej nić chce autor i dodatkowo płacisz za przygotowanie projektu
- wstawianie jakichkolwiek fotek do Worda i ich ustawianie to tragedia
- ustawianie tekstu w kilku kolumnach i, nie daj boże ich zmiana - tragedia
- w Wordzie nie możesz zwymiarować co do milimetra grafiki, tekstu
- jeżeli chcesz być pewny, że wydruk będzie wyglądał tak jak TY chcesz, a nie TWÓJ PROGRAM, to Word odpada
wystarczy, czy jeszcze? :-)

Moim zdaniem praca w Wordzie ma się tak do pracy w Corelu, jak MS Paint do Photoshopa...
Owszem w MS Paincie też można... :-)


Do [patart]: myślę, że podręcznik wystarczy, a nawet samouczek w Corelu :-)

bercow
07-06-2008, 14:55
Nie cytuj postu nad postem.

i kazde z twoich wypowiedzi mozna by zakonczyc tak jak napisales w pierwszej "dodatkowo płacisz za przygotowanie projektu" i tak ja napisalem "a klient za to placi".

RNz
07-06-2008, 20:19
Nie cytuj postu nad postem.

a to dlaczego?


i kazde z twoich wypowiedzi mozna by zakonczyc tak jak napisales w pierwszej "dodatkowo płacisz za przygotowanie projektu" i tak ja napisalem "a klient za to placi".

To akurat był DRUGI argument. Ale dziękuję za złożenie broni :-)

bercow
07-06-2008, 21:38
jedna sprawa maja problem z wielkim transferem, ale z drugiej strony kazdy ma w to wylane, z moderatorow tez:roll: , wiecej tutaj link (http://canon-board.info/showpost.php?p=476605&postcount=32)

i caly temat (http://canon-board.info/showthread.php?t=32421)

Vitez
08-06-2008, 00:13
jedna sprawa maja problem z wielkim transferem, ale z drugiej strony kazdy ma w to wylane, z moderatorow tez:roll: , wiecej tutaj link (http://canon-board.info/showpost.php?p=476605&postcount=32)

i caly temat (http://canon-board.info/showthread.php?t=32421)

Ja nie mam nic przeciw cytowaniu postu nad postem a nawet jestem ZA. Oby tylko to nie był np cały długi post a konkretny fragment. Wtedy wiadomo konkretnie do czego się dana wypowiedź odnosi.
Więc kolego bercow - nie czepiaj się forumowiczów o nie cytowanie postów nad ich własnym postem. Z góry dziękuję 8) .
Niezależnie od transferu - damy radę w lepszy sposób niż dopisywanie i pilnowanie nieistniejących wymogów netykietowych.