PDA

Zobacz pełną wersję : koniec Amatoskich DSLR ???



Byniek
27-05-2005, 18:52
Poniższy wątek znalazłem na świat foto (autor: Andytown) cytuję:
" to może mylny temat.... ale wiele wskazuję, że lustrzanka z matrycą formatu APS - C i cropem 1,5/1,6 jest ślepą uliczką dla 95% użytkowników.

Skąd taki wniosek ... a po prezentacji nowego aparatu Fuji f10 i nowej matrycy 1/1.7 cala - 6 mpx - która robi zdjęcia o zaszumieniu porównywalnym w iso 800 do standardowych lustrzanek (d70) i chyba lepsze niż e-300 (oliego). Ponoc iso 160 jest używalne.. przy tej wielkości matrycy bez problemu można zbudować malutki aparat z kitowym obiektywem o jasności np. f 2,0, a to przypominam 3 EV jasniej niż kit Canona na końcu, co oznacza tak jakby fotografować w iso 100 i iso 800. Przy tym samym świetle... i otrzymywać te same warunki. Przewaga małego ccd w tele nie trzeba wyjaśniać.... w wide są problemy... ale myśle ze do rozwiązania...

W takim wypadku możn się niedługo spodziewać, kwestia roku powstania aparatów 8 mpx z matrycą 2/3 cala.. robiących niskoszumne zdjęcia do iso 1600 i z kitowymi obiektywami o jasności np f 2,0 lub f 2,4 ...
\
Według badań większości (znakomitej większości) konsumentów w 100 % wystrarcza te 8 mpx... a postęp będzie sie ograniczał do stopniowego ograniczania szumów i zwiększania dynamiki barwy..
W zakresie prędkości ... przyspieszanie kart procesorów itd. będzie stałe.. to wszystko będzie powodować, że mniejesze lustrzanki nie będą miały z tym problemu."
Wizjer - znacznie łatwiej i taniej jest zbudować wizjer o 100% kryciu dla lustzanki o matrycy 2/3 .... wszystkie takie lustrzanki będą miały 100% krycia...
I pytanie: Co z wykorzystaniem optyki dedykowanej pod syfrę, jeżeli za rok Canon wpadnie na pomysł zmiany matrycy???

akustyk
27-05-2005, 19:13
Poniższy wątek znalazłem na świat foto (autor: Andytown) cytuję:
" to może mylny temat.... ale wiele wskazuję, że lustrzanka z matrycą formatu APS - C i cropem 1,5/1,6 jest ślepą uliczką dla 95% użytkowników.

no tak, ale od zawsze 95% to byly osoby zainteresowane P&S. takze z Bogiem...!


Skąd taki wniosek ... a po prezentacji nowego aparatu Fuji f10 i nowej matrycy 1/1.7 cala - 6 mpx - która robi zdjęcia o zaszumieniu porównywalnym w iso 800 do standardowych lustrzanek (d70) i chyba lepsze niż e-300 (oliego). Ponoc iso 160 jest używalne..

standardowe lustrzanki to teraz 20D i 350D. antyczne Nikony i dziecinne Olympusy to inna epoka :D
ale prawda jest, ze to Fuji F10 daje rade


przy tej wielkości matrycy bez problemu można zbudować malutki aparat z kitowym obiektywem o jasności np. f 2,0, a to przypominam 3 EV jasniej niż kit Canona na końcu, co oznacza tak jakby fotografować w iso 100 i iso 800. Przy tym samym świetle... i otrzymywać te same warunki.

bardoz fajnie, ale trzeba jeszcze wziac pod uwage, ze te matryce maja duuuuzo wieksza GO. a ja nie zawsze chce miec od metra do nieskonczonosci


W takim wypadku możn się niedługo spodziewać, kwestia roku powstania aparatów 8 mpx z matrycą 2/3 cala.. robiących niskoszumne zdjęcia do iso 1600 i z kitowymi obiektywami o jasności np f 2,0 lub f 2,4 ...

takiej jakosci jak Olympus E-300? dziekuje, postoje. to ja jednak wole wieksza klatke


Według badań większości (znakomitej większości) konsumentów w 100 % wystrarcza te 8 mpx...

MSZ, 6Mpix to i tak az nadto. ale to musi byc uczciwe, bogate tonalnie 6Mpix


Wizjer - znacznie łatwiej i taniej jest zbudować wizjer o 100% kryciu dla lustzanki o matrycy 2/3 .... wszystkie takie lustrzanki będą miały 100% krycia...

lustrzanki? jesli mowimy o pol-lustrzankach (bridge'ach) i wizjerach elektronicznych, to tam oczywicie 100% dostaje sie za darmo. co z tego, jesli jakoscia nigdy to nie dorowna widokowi optycznemu :/ a wlasnie po to kupuje sie lustro


I pytanie: Co z wykorzystaniem optyki dedykowanej pod syfrę, jeżeli za rok Canon wpadnie na pomysł zmiany matrycy???
to akurat na pewno sie nie stanie.

Czacha
27-05-2005, 20:27
akustyk mniej wiecej zawarl co chcialem napisac, wiec zapytam autora watku krotko - czy uwazasz iz jedyna roznica pomiedzy dslr a hybryda to to, jak radza sobie z szumami?

:lol:

Vitez
27-05-2005, 21:31
:lol:

Pod tym emotikonem moge sie podpisac.

GO i wizjer optyczny - to lustrzanki.
A nie poziom szumow i jakosc kita (na ten temat to chyba jest grupa alt.pl.rec.foto.cyfrowa.aberracjaszumofonu ).
Jesli te nowe bridge z matryca 2/3 beda w cenach zblizonych do kompaktow to zabiora producentom kompaktow lwia czesc klientow - tych wlasnie zainteresowanych pointshootami, z niskimi szumami, dobra jakoscia, nieporuszonymi zdjeciami i zoomem 14x bez wymiany obiektywu.
To raczej nie atrakcja dla tych co dojrzeli/douczyli sie do uzywania lustrzanki :roll: .

Ale patrzac na macania roznych producentow w roznych kierunkach caly czas trzymam sie tego by nie isc w szkla EF-S/DC a raczej czekac na fullframe /crop 1.3 w rozsadnej cenie.

Byniek
27-05-2005, 22:18
Czacha, moje pytanie było, co się stanie z optyką APS-C jezeli firmy C i N postanowią zmienić format Matrycy. Następne Pytanie w jaką optyke inwestować. To też moze być ważny czynnik w najbliższych latach.

Byniek
27-05-2005, 22:22
Przypominam, iż podobnie Nikon zrobił w "konia" swoich klientów na przykładzie lampy "cyfrowej" SB80DX która miała współpracować z lustrzankami cyfrowymi Nikosia......

Byniek
27-05-2005, 22:32
Dla zasady, jestem autorem wątku OLY E-1 Vs Canon 350, po dwóch tygodniach zabawy z Canonem postanowiłem p o c z e k a ć :) i zainwestowałem wq analogowwą Minoltę X-700 za 400 złociszy z fajną optyką i u c z ę się robić poprawne zdjęcia:) Czego wielu nowicjuszom na tym forum polecam. LUDZIE NIE ONANIZUJCIE SIĘ SPRZĘTEM, TO NIE SPRZĘ ROBI ZDJĘCIA LECZ WY!!!!! Sam zakup 350-tki czy 20D nie zrobi z was fotografów. Trzeba mieć podstawy, a podstawy to nauka:)

muflon
27-05-2005, 22:53
LUDZIE NIE ONANIZUJCIE SIĘ SPRZĘTEM, TO NIE SPRZĘ ROBI ZDJĘCIA LECZ WY!!!!! Sam zakup 350-tki czy 20D nie zrobi z was fotografów. Trzeba mieć podstawy, a podstawy to nauka:)
Ehem, ale co to ma wspólnego z pierwotną tezą? (lustrzanki na wymarciu) :-)

Flanel
27-05-2005, 22:57
wiele chałasu.... o co w sumie ?

Toż to siakieś herezje w stylu samoobrony ;o)

Tak źle nie bedzie... Marketing na to nie pozwoli :)

Byniek
27-05-2005, 23:04
Muflon:) ty była dygresja na temat 40-stu ostatnich wątków na forum dla poczatkujących w stylu: Co wybrać :):):)

Byniek
27-05-2005, 23:06
Flanel, obyś się nie zdziwił co potrafi marketing :) Za rok Ci wmówią, że 1,6 to kicha i tak naprawdę jedynie słuszne jest full frame:)

KuchateK
27-05-2005, 23:10
Wiekszosc uzytkownikow to nie wie co to przyslona, wiec to zadna slepa uliczka...

D70 to ma kasze a nie szumy (przy konkurencji obecnej z polek z logo Canona) wiec jeszcze duzo wody uplynie zanim fuji bedzie wogole w stanie sie zblizyc jako konkurencja, nie mowiac o zagrozeniu... A Canon tez nie stoi w miejscu, nie zapominajmy...

Pozatym zostaje jeszcze szybkosc, GO i mozliwosc zapiecia tele 1000mm...

Spodziewac to sie mozna w porywach hybryd na tym... Takie 828 z wiekszym iso... Tez ma jasny obiektyw... A reszta badziew... Wolne, duze z nedznym GO.

Do czego on to porownuje? Do kit'a? LOL :mrgreen: Szkoda slow... Wyglada jak by w zyciu lustra w rekach nie mial.

Czacha
27-05-2005, 23:12
Czacha, moje pytanie było, co się stanie z optyką APS-C jezeli firmy C i N postanowią zmienić format Matrycy.

a widzisz ku temu jakies przeslanki?


jesli juz, to matrycy bedzie blizej full frame a nie na odwrot. przewiduje iz sprzet klasy minolty A2, nikon 8800 itp. zniknie calkowicie z rynku, a jego miejsce zajma tanie lustrzanki cyfrowe - juz teraz sa w cenach zblizonych do cen hybryd

rozwinie sie za to klasa aparatow typu Z5 do ktorych dorzuca kilka bajerow z A2.. stosujac pewne ograniczenia bez ktorych i tak obejdzie sie 2/3 osob ktore obecnie posiadaja dslr'a...

Byniek
27-05-2005, 23:18
Full frame wyeliminuje APS-c!! i co zrobi 95% ludzi inwestując w obiektywy pod crop 1,6???

Czacha
27-05-2005, 23:19
a co zrobili ludzie posiadajacy obiektywy FD po tym jak Canon wprowadzil EF?
a co zrobili ludzie posiadajacy obiektywy MD po tym jak Minolta wprowadzila AF?
a co zrobili ludzie posiadajacy obiektywy ...


a co zrobia ludzie posiadajcy obiektywy x1.6 po tym jak wprowadza fullframe? chyba sam potrafisz odpowiedziec sobie na to pytanie..

KuchateK
27-05-2005, 23:20
Zanim full frame wyeliminuje aps'a to jeszcze duuuuuuzo czasu minie...
Co zrobia ludzie? To samo co zrobili jak Canon zmienil bagnet na EF.

Byniek
27-05-2005, 23:27
Tylko kiedyś zmiany następowały co 5 - 10 lat, teraz technika zasuwa w ciągu 1-2 lat. Chodzi o fakt że nie ma S T A N D A R T U !!! Jest parę różnych ścieżek typu OLY, NIkoś , FUJI i Canon, Gdzie quran zmierzamy??? Wiem, full frame:):) Ale nie chcę wiedziec ile będzie kosztawać optyka o świetle 2 w wersji full frame. OLY to wprowadził na swojej matrycy 3/4.

Flanel
27-05-2005, 23:28
Flanel, obyś się nie zdziwił co potrafi marketing :) Za rok Ci wmówią, że 1,6 to kicha i tak naprawdę jedynie słuszne jest full frame:)


Akurat sie nie zdziwie :D

spokojnie spokojnie...najpierw trzeba sprzedać wszystko co ma sie w magazynach, a potem robić rewolucje sprzetową.

Ja śpię spokojnie, czego i mniej spokojnym życzę :)


A swoją drogą. 300d już jest sporo tańsze od A200 (bo A2 znika z rynku) czy nikoś 8700/8800.... Dla mnie wybór jest prosty. No chyba że ktoś chce aparat do kieszeni....

Czacha
27-05-2005, 23:29
byniek, nie rozumiem twojego pytania - a niby teraz czego ludzie uzywaja? obiektywy dedykowane do cropa 1.6 to nadal nisza..

wyszukujesz dziwnych problemow, zas twoje argumenty sa delikatnie mowiac, smieszne.. w zasadzie to o co chodzi?

Flanel
27-05-2005, 23:30
o sso chossi ? TO co zafshe :D:D:D

NABIĆ posta :D:D

ps. It's a JOKE ofkors :)

KuchateK
27-05-2005, 23:30
Canon to dosyc stabilna firma... EF ma dosyc sporo lat i jakos nie widac wielkich zmian... EF-S to prawie ze kosmetyka... Standart jest wrecz rewelacyjny. Idz poczytaj co wroza ludzie na zagranicznych forach co prawdopodobnie bedzie czekac lustra a nie jakiegos sfrustrowanego kompaktowca...

akustyk
27-05-2005, 23:33
Tylko kiedyś zmiany następowały co 5 - 10 lat, teraz technika zasuwa w ciągu 1-2 lat. Chodzi o fakt że nie ma S T A N D A R T U !!! Jest parę różnych ścieżek typu OLY, NIkoś , FUJI i Canon, Gdzie quran zmierzamy???


a w czym problem. np. Sigma, Tamron i Tokina robia optyke we wszystkich wersjach. do Canonow z cropem 1,6, Nikonow/Minolt/Pentaksow z 1,5, Sigmy z 1,7 i Olympusa z 2,0. czyli jak widac mozna ;-)

standard...? jest. Canon i Nikon tak rozparcelowaly rynek, ze w zasadzie 1,6 i 1,5 mozna uznac za standard wsrod zaawansowanych amatorow i profesjonalistow cyfrowych/




Wiem, full frame:):)

Nikon wyraznie mowi o tym, ze FF nie. ich interesuje cyfrowy DX, ktory daje duzo lepsze mozliwosci przygotowywania solidnej optyki pod cyfry, niz FF. Canon w koncu tez pojdzie po rozum do glowy i zauwazy, ze nie samym body fotograf zyje. jest szansa, ze wtedy (moze nawet wczesniej) uzna 1,6 za standard de facto.



Ale nie chcę wiedziec ile będzie kosztawać optyka o świetle 2 w wersji full frame. OLY to wprowadził na swojej matrycy 3/4.


ludzie... i co z tego ze Olympus zrobil 2.0 pod 3/4???? to szklo niczym sie nie rozni od analogicznego 2.8 pod Canona. Canona, ktory zniweluje roznice swiatla korekta czulosci o jedna dzialke, co i tak da duzo gladszy obraz niz w z tych szajsowatych matryc, ktore Olympus montuje. jedynym plusem jest nizsza masa. zeby jeszcze ceny szkiel 4/3 przypominaly ludzi, to byloby dobrze :(

Byniek
27-05-2005, 23:34
Nie Czacha :) przekonać nowych użytkowników do zakup uniwersalnej optyki:) pod cropa i pod full frame:)

Czacha
27-05-2005, 23:40
Nikon wyraznie mowi o tym, ze FF nie. ich interesuje cyfrowy DX, ktory daje duzo lepsze mozliwosci przygotowywania solidnej optyki pod cyfry, niz FF. Canon w koncu tez pojdzie po rozum do glowy i zauwazy, ze nie samym body fotograf zyje. jest szansa, ze wtedy (moze nawet wczesniej) uzna 1,6 za standard de facto.

wiesz.. nikon mowi ze nie, bo tak im sie podoba.. ale prawda jest taka, ze nie maja od kogo tych matryc kupic - a samemu zrobic jest zbyt drogo

obecnie jedynie canon i kodak robia matryce do swoich aparatow.. reszta to sony.. o czym wszyscy wiedza. jesli sony zrobi full frame... to wyjdzie taki nikon, minolta i zapewne pentax.. a narazie jest jak jest..

Byniek
27-05-2005, 23:40
Akustyk, wielu szanowanych kolegów na tym forum uważa, iż optyka decyduje o jakości wykonywanych zdjęć (patrz zawartość L-ek w podpisach) natomiast body to tylko narzedzie. Doceńmy wkład innych firm w rozwój o p t y k i, nawet jeżli dotyczy to tak badziewistego OLY E-1 z max ISO 400-sta

Czacha
27-05-2005, 23:41
Nie Czacha przekonać nowych użytkowników do zakup uniwersalnej optyki pod cropa i pod full frame

ta.. ale po co .. skoro sie nie sprawdzaja i eLki wypadaja gozej niz kity?

akustyk
27-05-2005, 23:43
ta.. ale po co .. skoro sie nie sprawdzaja i eLki wypadaja gozej niz kity?

no wiesz... nie liczac jakosci wykonania :cool:

Czacha
27-05-2005, 23:43
o to przepraszam :mrgreen:

Byniek
27-05-2005, 23:43
Czacha, robisz sobie j....a :)

KMV10
27-05-2005, 23:45
Canon to dosyc stabilna firma... EF ma dosyc sporo lat i jakos nie widac wielkich zmian... EF-S to prawie ze kosmetyka... Standart jest wrecz rewelacyjny. Idz poczytaj co wroza ludzie na zagranicznych forach co prawdopodobnie bedzie czekac lustra a nie jakiegos sfrustrowanego kompaktowca...

Żeby z tym wróżeniem nie było tak jak z 640KB Gatesa :)

Byniek
27-05-2005, 23:51
Kuchatek, co to jest standart???:) to coś co canon wprowadził??? Marketing mówi teraz 1,6 za rok powie coś innego, i stdko jeleni pobiegnie w kierunku nowego. Może to co powiem będzie obrazoburcze:) ale jako skrajny jeleń postawiłbym na 3/4 OLEGO. Max jaki mozna wyciagnąć z tej matrycy to 12 mln. potem trzeba popracować nad ISO i będzie good + rewelacyna optyka która spokojnie rywalizuje z L-kami. Przepraszam wszytskich użtkowników Canona za inne zdanie.

Czacha
27-05-2005, 23:52
Przepraszam wszytskich użtkowników Canona za inne zdanie.

bana mu.. i wyj......... go na forum nikoniarzy :lol: :lol: :lol:

Byniek
27-05-2005, 23:54
Czacha nie nikoniarzy tylo OLY :)

KuchateK
27-05-2005, 23:57
Byniek... idz se kup tego olka i nie truj juz d***.

akustyk
28-05-2005, 00:00
wiesz.. nikon mowi ze nie, bo tak im sie podoba.. ale prawda jest taka, ze nie maja od kogo tych matryc kupic - a samemu zrobic jest zbyt drogo

to jest inna prawda. ale tez, oni sa swiadomi, ze wlasnych uzytkownikow utrzymaja (przed ucieczka do Canona) gwarantujac dobra optyke. a ta, latwiej zrobic w DX.




obecnie jedynie canon i kodak robia matryce do swoich aparatow.. reszta to sony..


Sony tez robi swoje aparaty :mrgreen: nawet filmy kreca te ich zabawkowe Sajberszoty :D




o czym wszyscy wiedza. jesli sony zrobi full frame... to wyjdzie taki nikon, minolta i zapewne pentax.. a narazie jest jak jest..

szczerze mowiac, to jak slysze FF to mi sie zbiera na wymioty. bo poza czystym onanizmem sprzeto-pikselowym albo polka ultra-profesjonalna nie widze zadnego sensu cyfrowego FF. po kie licho mi wazacy 2,5 kg korpus ze szklem szerokokatnym, jesli w DX/EF-S moge to miec w 1kg?? ja sie ta iloscia pikseli nie bede onanizowal - mnie ten sprzet ma tylko zrobic zdjecie jak sie wturlam resztka sil na Sokolice, Sniezke czy co tam jeszcze. robi mi roznice, czy wtargam na plecach 5kg czy 10kg klamotow.

a jakosc zdjec... kiedys, na etapie utyskiwan, ze do krajobrazu tylko sredni format, bo jakosc nieporownywalna z malym obrazkiem, wzial sie za ta dzialke niejaki Galen Rowell. robil tylko 35mm. i stal sie legenda tej dziedziny fotografi. bo w ogole robil zdjecia, a nie kontemplowal wielkosc klatki :-)

Byniek
28-05-2005, 00:00
Czacha Testowałem 2 tygodnie 350D + Tamron 28-75/2,8, większość użytkowników nie zroumie tego aparatu i jego możliwości, będzie bazowac na trybie zielonym z kitowym obiektywem do końca życia nie zdając sobie sprawy z jego ogromnych mozliwości. nie chcę robić za przygłupa do końca zycia na tym forum. Postanowiłem się UC Z Y Ć:) a potem kupwać

Arkan
28-05-2005, 00:02
Kuchatek, co to jest standart???:) to coś co canon wprowadził??? Marketing mówi teraz 1,6 za rok powie coś innego, i stdko jeleni pobiegnie w kierunku nowego. Może to co powiem będzie obrazoburcze:) ale jako skrajny jeleń postawiłbym na 3/4 OLEGO. Max jaki mozna wyciagnąć z tej matrycy to 12 mln. potem trzeba popracować nad ISO i będzie good + rewelacyna optyka która spokojnie rywalizuje z L-kami. Przepraszam wszytskich użtkowników Canona za inne zdanie.
Byniek, niezbyt rozumiem o co Ci chodzi - rób tak jak ja - kupuj szkła do full-frama i wtedy lejesz na to co zrobi marketing C. Co do optyki O, to firma, która nie oferuje jasnych stałek do swojego formatu, z definicji robi produkt adresowany do jeleni, lub wąskiego grona specjalistów (fotografia studyjna). Co do porównania optyki cyfrowej O i e-Lek C to chyba raczysz żartować - spokojnie to one rywalizują w cenie, i na tym koniec.

Byniek
28-05-2005, 00:02
Kuchatek, nie jestem za OLY-m, jestem za wiedzą która pzowala doradzać innym:) A to już sztuka. OLY to przykład O P T Y K I :) nic więcej.

Byniek
28-05-2005, 00:03
sam kupiłem Minoltę X-700 aby się uczyć i nie dac się ogłupić wszechobecnemu marktingowi:) (sam pracuję w marketingu:)

akustyk
28-05-2005, 00:04
Akustyk, wielu szanowanych kolegów na tym forum uważa, iż optyka decyduje o jakości wykonywanych zdjęć (patrz zawartość L-ek w podpisach)


podpis to miejsce, w ktorym mozna sobie powetowac kompleks malego czlonka
nie oceniaj po nim co ktos mysli na temat optyki. 90% posiadaczy L-ek nie zobaczy miedzy nimi a zwyklymi szklami roznicy robiac inne zdjecia niz tablice testowe.

zgadzam sie, ze gra idzie o optyke, ale na boga, zmien argumentacje ;-)




natomiast body to tylko narzedzie. Doceńmy wkład innych firm w rozwój o p t y k i, nawet jeżli dotyczy to tak badziewistego OLY E-1 z max ISO 400-sta

OK. nie przecze. sa nisze, na ktorych 4/3 sie sprawdza. ale konkurencji dla cyfrowych Canonow czy Nikonow z ich strony nie ma zadnej.

Byniek
28-05-2005, 00:06
Arkan i o to mi od poczatku chodziło... doradztwo dla amatorów. Kup L-kę i finito.
P.S.
Kolejny amator czegoś się nauczył:)

Czacha
28-05-2005, 00:06
Postanowiłem się UC Z Y Ć:) a potem kupwać

uczyc sie bedziesz cale zycie.. a czekac z zakupem mozesz.. tez cale zycie - wiec sprecyzuj.. czego uczyc.. i co kupowac? ;)

jesli ktos ma checi i odrobine poczucia estetyki to uczyc wiele sie nie musi.. bo samo mu wychodzi, byle by sie staral



w analogach jest kilka segmentow lustrzanek.. i nikt kupujacy EOS'a 30tke nie martwil sie tym ze nie wykorzysta jakosci tego sprzetu (jakiej jakosci? toz to tylko dziura) ... i ze mogl kupic 3000.. bo przeciez efekty beda takie same

nie ma sie wiec co oburzac gdy ktos kupuje 20D a nie umie poprawnie skadrowac.. to jego sprawa na co wydaje kase

Byniek
28-05-2005, 00:12
Czacha nie oburzam się na to jak goście wydają swoją kasę. 350-tkę + Tamrona pozyczyłem od osoby (która bazuje na trybie zielonym) bo taką konfiguracje doradzają na forach. Chodzi o to że doradzajcie N A U K Ę fotografi a potem sprzęt, jak sam widzisz na forum początkujący 90% pytań jest o sprzęt, a gdzie W I E D Z A???? Wiem że wam to Lotto, na co ludzie wydają kasę (jeżeli mają czemu nie:)

Czacha
28-05-2005, 00:13
swiata nie zbawisz - niech foca tablice testowe, a ty rob swoje..

Byniek
28-05-2005, 00:16
Wiem, że nie zbawię:) ale może uchronię paru jeleni (takich jak kiedyś ja ) onanizujących sie sprzętem dla zawodowców:) Może pójdą po rozum do głowy:)

akustyk
28-05-2005, 00:18
Wiem, że nie zbawię:) ale może uchronię paru jeleni (takich jak kiedyś ja ) onanizujących sie sprzętem dla zawodowców:) Może pójdą po rozum do głowy:)

tja... a na forum Nikona uzytkownicy zaczna byc obiektywni :mrgreen:

odloz to zielsko, bo za bardzo fanazjujesz :) albo chociaz sie podziel, zeby i nam sie klimat udzielil :twisted:

Czacha
28-05-2005, 00:19
ale jesli nie bedzie sie rozmawialo o sprzecie, to o czym? dyskutujac na tematy czysto subiektywne ciezko bylo by dojsc do porozumienia.. bo nie jest ladne to co ladne, tylko to co sie komu wydaje ze ladne..

http://www.altphotos.com
jak lubisz zdjecia..

Byniek
28-05-2005, 00:20
Fora czytają ludzie często zaczynający swoją przygodę z fotografia:) Wielu z nich "popłynie" lub się z niechęci po pierwszym zakupie wymarzonego DSLR-a, wtedy zaczyna się ból bo wymarzony aparacik nie robi takich zdjęć jak pokazują na forach:):):) a przecież jest to sprzęt który wszyscy polecali...:( Znam takie przypadki z autopsji, lustzranka cyfrowa wymaga znacznie większych umiejętności niż zwyka "małpka"

Arkan
28-05-2005, 00:20
podpis to miejsce, w ktorym mozna sobie powetowac kompleks malego czlonka
nie oceniaj po nim co ktos mysli na temat optyki. 90% posiadaczy L-ek nie zobaczy miedzy nimi a zwyklymi szklami roznicy robiac inne zdjecia niz tablice testowe.
akustyk, jeśli się zastanowisz, to zrozumiesz, że to nie jest kwestia posiadania, tylko braku wyboru. Jeśli chcesz mieć np. jasne 35mm to jest tylko jedno takie szkło, 135mm - to samo, itd. W zasadzie są 3 ogniskowe gdzie masz non-L o dobrej jakości - 50mm, 85mm i 100mm. Taka jest polityka C.

akustyk
28-05-2005, 00:21
bo nie jest ladne to co ladne, tylko to co sie komu wydaje ze ladne..


u mnie w szkole mowilo sie: "to co pani od polskiego ma napisane w zeszyciku, ze jest ladne" :D

akustyk
28-05-2005, 00:25
akustyk, jeśli się zastanowisz, to zrozumiesz, że to nie jest kwestia posiadania, tylko braku wyboru. Jeśli chcesz mieć np. jasne 35mm to jest tylko jedno takie szkło, 135mm - to samo, itd. W zasadzie są 3 ogniskowe gdzie masz non-L o dobrej jakości - 50mm, 85mm i 100mm. Taka jest polityka C.

easy... ja tylko zartowalem ;-) jest prawda, ze sa ludzie, ktorzy utopia kazda kase w szklach dajacych epsilonowa poprawe na karcie testowej, ale oczywiscie nie jest to 95% ;-)

mnie osobiscie szkla sa lotto ;-) ostatnio wale blisko 50% swoich zdjec starutkim Pentaconem 2.8/135. jakosc... jest jaka jest. bez szalenstw ale niezla. ale mi to wisi. wazne, ze dobrze sie nim zdjecia robi i ze sprawia przyjemnosc. a ilosc pikseli w pikselach... jakbym powiedzial glosno jakie zdjecia do jakich wydawnictw zdarzylo mi sie sprzedac, to by sie 90% tutejszych uzytkownikow swiatopoglad kompletnie zalamal ;-)

gorale mowia: "to nie XTR-y napedzaja rowery". w fotografii jest tak samo. glowa i oko decyduja o zdjeciach. L-ki sa milym dodatkiem, jak sie ma kase

Byniek
28-05-2005, 00:27
Czacha, w każdej materii musi panowac równowaga, szczególna równowaga musi panowac na forum w którym duża liczba jeleni:) chce coś kupić:) Aby się nie stoczyć na poziom artykułów sponsorowanych, trzeba powiedzieć jeleniom o co tu naprawdę chodzi:)

Byniek
28-05-2005, 00:32
Akustyk, zielsko które biorę nazywa się "zdrowy rozsądek Minolta X-700 na początek:)" Nie preferuję żadnych systemów, mnie to lotto:) liczy się zdjęcie:)

akustyk
28-05-2005, 00:35
Akustyk, zielsko które biorę nazywa się "zdrowy rozsądek Minolta X-700 na początek:)" Nie preferuję żadnych systemów, mnie to lotto:) liczy się zdjęcie:)

no nie... ale z tym oczekiwaniem, ze co poniektorzy na tym forum zaczna nie daj BIOS-ie robic jakies inne zdjecia niz karty testowe, to mocno przywaliles.

niestety, w przyrodzie juz tak jest, ze krokodyle nie lataja, a strusie nie nurkuja... a stala PI ma nieodmiennie 3,14159265... 8)

Byniek
28-05-2005, 00:39
Mam dość gostków z pytaniami typu: czy mam BF i FF ?? czy obiektyw ..... będzie OKEYYY:) czy 350 czy 300 ?? PHOTRON VS CANON.. itp.... itd... to forum będzie schodziło na .....???
Niestety sam kiedyś taki byłem:) nawróciłem się ALLELUJA :)

KuchateK
28-05-2005, 03:33
On chyba do jakiejs sekty trafil... Jacys analogowcy go pewnie zwerbowali i mu chemie pod nos do wachania podstawiaja :mrgreen:

Jeszcze zdrajca na dodatek... Minolte se kupil... Fuj... Chociaz i tak lepiej jak Nikuna :mrgreen:

Daj se Byniek siana. Jak masz dosc czytania to idz i nie truj... Juz pisalem.

Ja tam sobie lubie poczytac jakie to dobre jest to co mam :twisted: Wiedza ktore sloiki nie sa warte pieniedzy tez sie przydaje. Szkoda kasy na chlam.

Tego olka tez sobie tutaj daruj... Co mi po wspanialej optyce jak jej nie ma do czego w sumie podpiac. System jest nedzny. Optyka jednego producenta. Chore ceny.. Albo to albo g****... Lecisz na to 2.0/2.8 na tych obiektywach jak niektorzy na zajsa na zajberszitach. Jakos nie widac wcale peanow na temat tego systemu i tej optyki narazie.

Widzisz co pisze na gorze strony? To jest forum Canon'a. Nie udowadniaj nam ze jest zly. Jak by byl zly to by mnie tutaj nie bylo... Nie dyktuj mi tez o czym sobie mam tutaj rozmawiac. Jesli bede chcial pisac o BF i elce gorszej od kita to bede to robil czy Ci sie to podoba czy nie. Tak samo bede tez doradzal to co ja uwazam za stosowne a nie co szanowna komisja postanowi.

Dobra rada... Idz wez ta minolte i sie ucz skoro tak postanowiles.

kavoo
28-05-2005, 06:58
Ale nie chcę wiedziec ile będzie kosztawać optyka o świetle 2 w wersji full frame.
Ja ci moge powiedziec - TYLE (http://www.pstryk.com.pl/opis/51). A jak chcesz cos tanszego, to np. TYLE (http://www.pstryk.com.pl/opis/200). Ale nie wiem czemu zes sie akurat na f/2.0 uparl... sa tez jasniejsze szkla :lol:

Plisss... nie trolluj juz, 6 zakladek wystarczy ;-)

SyncMarek
28-05-2005, 08:47
To sobie pogadaliście!?

Czacha
28-05-2005, 09:42
hm.. u mnie tylko 3 zakladki... standardowe ustawienie jest jakies meczace .... i tych zakladaek sa tysiace ;]

Mac
28-05-2005, 09:50
Pod tym emotikonem moge sie podpisac.

Jesli te nowe bridge z matryca 2/3 beda w cenach zblizonych do kompaktow to zabiora producentom kompaktow lwia czesc klientow - tych wlasnie zainteresowanych pointshootami, z niskimi szumami, dobra jakoscia, nieporuszonymi zdjeciami i zoomem 14x bez wymiany obiektywu.
To raczej nie atrakcja dla tych co dojrzeli/douczyli sie do uzywania lustrzanki :roll: .


Taka konstrukcja aparatu jest wygodna dla wielu użytkowników ale trzeba pamiętać, że zawsze jest to kompromis. NIE MA SPRZĘTU UNIWERSALNEGO, KTÓRY DAJE ZAWSZE DOBRE ZDJĘCIA. Zawsze są pewne ograniczenia, problem w tym, że dla sporej ilości osób owe ograniczenia są niezauważalne lub nie grają roli albo w ich foceniu nie występują. Zgadzam się z Vitezem, że ta konstrukacja zmienić może udział na rynku kompaktów lub pochłonie część z tych, którzy wahają się między wyrafinowanym kompktem a dSLRem.

Vitez
28-05-2005, 10:50
hm.. u mnie tylko 3 zakladki... standardowe ustawienie jest jakies meczace .... i tych zakladaek sa tysiace ;]

Ze tez dopiero teraz na to wpadlem :roll: , thanks Skull ;)

Byniek
28-05-2005, 15:37
Kuchatek, wiem że jestem na forum Canona, wiem że najadłem się zielska i gadam jak potłuczony:) czarna owca na forum musi być:) Szanuje Canona za wkład w fotografię cyfrową, ale czy nie mogło by być lepiej??? Jeździcie po gościach którzy mają inne zdanie niż marketing Canona. Chodzi o to aby czytający to F O R U M mieli swoje własne zdanie i niekoniecznie zgadzające się z ogólnie ustaloną linią partii:) Byliśmy na krawędzi przepaści ale zrobiliśmy olbrzymi krok naprzód- Znasz to??? Tak się kończą fascynacje jednym systemem i wojny systemowe:) Bez trollowania i nabijnia postów.:)

p13ka
28-05-2005, 15:50
Byniek, czytam ten topic i...nie wiem o co Ci chodzi. Kupiłeś/kupujesz Olego i chcesz nawracać tych co wybrali Canona? A może chcesz odradzać lustrzanki, nawet amatorom? A może znowuż chcesz uzdrawiać to forum i zmienić jego orientację ze sprzętowego na dydaktykę fotograficzną?
O CO CI CHODZI?

akustyk
28-05-2005, 15:50
Byniek, przeciez my tu wszyscy regularnie opieprzamy Canona za zlewanie optyki. nawet, mimo ze jest bardziej za co, czesciej niz Nikona.

tejk it izi! miej swoje zdanie i pisz o tym. tylko sie nie ekscytuj za bardzo. to tylko sprzet :-)

akustyk
28-05-2005, 15:51
a swoja droga, to przejdz sie na forum Nikona i napisz tam, ze Olympus jest lepszy. albo, jeszcze lepiej, ze Canon. ekskomunikuja Cie, egzorcyzmy odprawia i przepedza za siodma gore... :D

dobra, Vitez, wiem... mialo nie byc wojen systemowych ani najezdzania na fanow z zoltymi okularami. ale oni sa tacy kochani w swoim przekonaniu, ze wszystko co nie ma napisu Nikon jest be... :-)

Byniek
28-05-2005, 16:02
P13ka. Nie kupiłem OLEGO!!!!! Ze względu na ISO 400 i przestarzałą trechnologię:) Nie kup[iłem NIKOSIA bo go nie lubię:) Nie jestem za żadnym z systemów!! Kupiłem minoltę X-700 i mam Canonka A-80:) ale to tak prywatnie:) Nie nawracam ludzi, nie mam takiej władzy, chciałbym aby goście cztający po raz pierwszy to forum mieli w ł a s n e zdanie, a nie szablon typu Canon 350 i co do tego ???:)

KuchateK
28-05-2005, 16:03
O CO CI CHODZI?
Tez bym to wlasnie chcial wiedziec... ;)

p13ka
28-05-2005, 16:06
chciałbym aby goście cztający po raz pierwszy to forum mieli w ł a s n e zdanie, a nie szablon typu Canon 350 i co do tego ???:)
A co jak oni nie mają własnego zdania (jeszcze) i chcą aby forum pomogło im je wyrobić?

kavoo
28-05-2005, 16:10
A co jak oni nie mają własnego zdania (jeszcze) i chcą aby forum pomogło im je wyrobić?
Heh i wlasnie w takiej sytuacji swoja kluczowa role widzi Byniek :lol:

Byniek
28-05-2005, 16:13
Myślisz że mają??? niektórzy nieodróżniają przysłony od migawki (mówię na przykładzie osoby od której pozyczyłem sprzęt- TRYB ZIELONY!!!) Dla nich TV i AV to czarna magia. Zakupu dokonali po analizie forum Canona.

p13ka
28-05-2005, 16:14
Znaczy się jaką? Wyrabiać im zdanie? :lol:

Byniek
28-05-2005, 16:14
Kavoo, jestem cienki jak Bolek w fotografii i nie widze swojego miejsca w HISTORII :)

KuchateK
28-05-2005, 16:17
A co jesli taki delikwent focil analogiem X lat, gdzie X > 5 i chce sobie sprobowac cyfraka? Wyskakujesz z tekstem "zostan przy analogu bo bedziesz focil tablice testowe"...
A jak nie bedzie? Moj znajomy foci kolezanki... Ani sztuki tablicy sie nie dalo mu wcisnac :)

A do tego 350 to co polecisz? Nic? Moze by tak choc zaslepke na body zeby kurz nie lecial? Daruj sobie... Gosc chce wiedziec co do 350'tki to mu nie wmawiaj ze 350'tka sux... Moze odrazu z nikonem wyskocz... Tym... D50 ;) Watki sa po to zeby odpowiadac na pytanie najlepiej jak potrafisz a nie siac ferment analogowy...

Ty naprawde idz ta minolta zdjecia porobic...

Byniek
28-05-2005, 16:34
Własnie Kuchatek Focę analogiem:) Co do porad, jak gościu wrzuci wyszukiwarkę znajdzie 40 postów na temat 350D + obiektyw jak nie więcej. Ja przezyłem porady na tema OLY E-1 i Canon 350D (notabene oba "olałem"), wyrażam swoje z d a n i e w tym temacie. Zdanie jest s u b i e k t y w n e i można je "zlać" jak i można posłuchać. Jak gostek ma błysk to po ilości postów zorientuje się że gadał do niego leszcz i go "zleje":)

Pszczola
28-05-2005, 16:43
a co zrobili ludzie posiadajacy obiektywy FD po tym jak Canon wprowadzil EF?
a co zrobili ludzie posiadajacy obiektywy MD po tym jak Minolta wprowadzila AF?
a co zrobili ludzie posiadajacy obiektywy ...


A M42 sprzedaje sie b. dobrze ;-)

Pszczola
28-05-2005, 16:55
Wiem, że nie zbawię:) ale może uchronię paru jeleni (takich jak kiedyś ja ) onanizujących sie sprzętem dla zawodowców:) Może pójdą po rozum do głowy:)

A czy jest cos 'zlego' czy 'niewlasciwego', ze ktos onanizuje sie sprzetem dla zawodowcow, a sensownych zdjec nie umie robic? Jesli mu to sprawia przyjemnosc? Nie o to wlasnie w tym wszystkim w duzej mierze chodzi?

Pszczola
28-05-2005, 17:00
Mam dość gostków z pytaniami typu: czy mam BF i FF ?? czy obiektyw ..... będzie OKEYYY:) czy 350 czy 300 ?? PHOTRON VS CANON.. itp.... itd... to forum będzie schodziło na .....???
Niestety sam kiedyś taki byłem:) nawróciłem się ALLELUJA :)

Ja natomiast nie mam tych osob dosc. Denerwuja mnie raczej osoby stawiajace np. na niniejszym forum pytania, na ktore odpowiedzi zostaly juz tu udzielone. To ze ludzie zastanawiaja sie nad FF/BF to dobrze, bo szukaja, bo chca wiedziec wiecej i przy okazji czegos sie dowiedza.

KuchateK
28-05-2005, 17:11
A czy jest cos 'zlego' czy 'niewlasciwego', ze ktos onanizuje sie sprzetem dla zawodowcow, a sensownych zdjec nie umie robic? Jesli mu to sprawia przyjemnosc? Nie o to wlasnie w tym wszystkim w duzej mierze chodzi?
Wlasnie :mrgreen: :D :twisted:

Byniek
28-05-2005, 17:43
Proponuję zamknąć wątek i przyznać WAM rację, jak ktoś jest "nawiedzony" nic go nie nawróci:) znajomy prawnik jeździ 80- km/h Lancerem EVO VIII i uważa na zakrętach i dziurach:) Pszczoła nie wq...aj się, to samo życie, więcej luzu. :) Gadasz z leszczem w tych tematach to bądź wyrozumiały:)

T H E E N D

KuchateK
28-05-2005, 17:49
znajomy prawnik jeździ 80- km/h Lancerem EVO VIII i uważa na zakrętach i dziurach:)
W miescie? A to pirat jeden :mrgreen: Pewnie ze musi uwazac na zakretach na dziury przy tej predkosci :twisted:


T H E E N D
Jaki end... jaki end :twisted:

Ja tam wam dobrze radze... Idzcie sie przewietrzyc...
Skoro juz sie kupuje takie szpanerskie deeselery to wypada nimi poszpanowac na miescie od czasu do czasu :mrgreen:

Byniek
28-05-2005, 17:55
Kuchatek, masz ochotę potrollować???:) To doradź jakie filmy (analogowe:) stosować do Minolty X-700 na okazje:
1. Plener
2. Plener portret
3. portret mieszkanie.
Dzięki

KuchateK
28-05-2005, 17:59
A do minolty to ja nie wiem :mrgreen: Ja jestem wogole nieanalogowy niestety... Kazdy ma swoje limity...

Rada uniwersalna: "kup sobie wszystkie i posprawdzaj". Masz iles klatek to akurat wejdzie portret, mieszkanie, plener, plener z ciocia :mrgreen: Wada tej metody to ze nie bedziesz mial na kogo zwalic ze Ci zle doradzil :)

A jak nie to zakladaj watek w odpowiednim dziale... Po to wlasnie sa fora i grupy dyskusyjne...

Byniek
28-05-2005, 18:02
założę nowy wątek, może nie wq....e społeczności canonowskiej. Którą nota bene bardzo szanuję. Rad uniwersalnych nie przyjmuję bo kojarzy mi się to z definicją średniej.
Średnio kura i koń mają po 3 nogi :)

kavoo
28-05-2005, 18:08
Skoro juz sie kupuje takie szpanerskie deeselery to wypada nimi poszpanowac na miescie od czasu do czasu :mrgreen:
No wlasnie - poszpanuj troche tym "duzym, czarnym i ciezkim"... co sie czaisz :twisted: :p

KuchateK
28-05-2005, 18:15
No wlasnie - poszpanuj troche tym "duzym, czarnym i ciezkim"... co sie czaisz :twisted: :p
Deszcz padal ostatnio prawie non stop :( a ta klasa jeszcze bez uszczelek :p Prognoza qrde sobie, a pogoda sobie... Nie wiem za co im tam placa :mrgreen:

W sumie to mam wrazenie ze lzejszy od trabanta jest... Jakis takis lepiej zbalansowany...