PDA

Zobacz pełną wersję : sigma 24-70 f2.8 a tamron 28-75 f2.8



kopytko
27-05-2005, 15:42
Ktore z tych szkiel lepiej będzie współpracować z cyfrówką (350d 20d), Tamron ma dobre opinie sigma jest mniej popularna no i częściej są z nią jakieś problemy (z obiektywami tej firmy). Wartą ją kupić - w porównaniu z tym tamronem? No bo w sumie zawsze te 4mm szerzej jest?
A wiecie może jak jest z jakością wykonania? Ten obiektyw służyłby jako główny zoom roboczy.
Generalnie mi się ta sigma podoba :-)

Vitez
27-05-2005, 15:57
Poniewaz oba szkla to nie zadne wielkie nowosci i sporo o nich znajdziesz w wyszukiwarce - pozwolisz ze przeniose cie do "dzialu powtarzajacych sie tych samych pytan" .

Visto
27-05-2005, 16:02
korzystam z takiej sigmy (wypozyczona)...razem z 350d jako amator moge napisac kilka slow :
konstrukcja bardzo solidna,nieco ciezej obracajacy sie pierscien zoom'a w zakresie 24-28,autofocus troche halasuje....ale jest precyzyjny i dosc szybki.
przy maksymalnie otwartej przeslonie im dalej od centrum kadru tym ostrosc spada...ale nie jest calkiem zle (no to subiektywne raczej) od f4 jest juz O.K w calym zakresie.

Chcialbym miec bardzo uniwersalny obiektyw wiec pomimo dobrej jakosci tego szkla zastanawiam sie nad Sigma 18-200 lub Tamronem 18-200

p13ka
27-05-2005, 20:43
Chcialbym miec bardzo uniwersalny obiektyw wiec pomimo dobrej jakosci tego szkla zastanawiam sie nad Sigma 18-200 lub Tamronem 18-200
Zobacz ten topic http://www.canon-board.info/showthread.php?t=2674 i zdjęcia, które są na stronie podanej przez akustyka.
Moim zdaniem Sigma lepiej wypada od Tamrona

Visto
27-05-2005, 22:46
Zobacz ten topic http://www.canon-board.info/showthread.php?t=2674 i zdjęcia, które są na stronie podanej przez akustyka.
Moim zdaniem Sigma lepiej wypada od Tamrona


dziekuje - zagladnalem...roznice sa delikatne,dla mnie naprawde niewielkie,mysle ze jakosc wykonania sigmy bedzie tutaj atutem - jest solidniejsza.
pozdrawiam.

kopytko
27-05-2005, 22:58
Poniewaz oba szkla to nie zadne wielkie nowosci i sporo o nich znajdziesz w wyszukiwarce - pozwolisz ze przeniose cie do "dzialu powtarzajacych sie tych samych pytan" .

Pewnie, to kicha z mojej strony, że nie zobaczyłem tego wcześniej :oops: