PDA

Zobacz pełną wersję : [Góraszka]Piknik samolotowy 4 i 5 czerwca



Tomasz Golinski
27-05-2005, 13:48
Zbliża się piknik: http://www.piknik-goraszka.pl/piknik.php

Parę osób już zadeklarowało się wcześniej, że jadą, tak więc Canon-Board będzie dobrze reprezentowane.

Więc parę kwestii organizacyjnych:
1. kto się kiedy wybiera? na oba dni, na jeden? Ja pewnie tylko na jeden, bo chyba, że wymyślę jakiś nocleg w Wawie, ale nie wiem czy warto właściwie. Program zbliżony w oba dni.
2. Parkingi. Może ktoś już tam był i wie, czy jest kłopot z parkowaniem itp.?
3. Jeśli ktoś z Białego się wybiera, to może będę miał jedno miejsce.
4. Skąd by tu 100-400 wziąć ;)

p13ka
27-05-2005, 13:59
1. Wybieram się na 1 dzień, nie wiem jeszcze tylko czy to będzie sobota czy niedziela.
2. Nie byłem tam jeszcze i nie mam zielonego pojęcia parkingach.
4.
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.p13ka.pl/emotki/spoko.gif)

Jac
27-05-2005, 14:06
Ja raz bylem ale mialem zaproszenie do VIP'ow :-) wiec problemu z parkingiem nie bylo jak rowniez z miejscem siedzacym w pierwszym rzędzie i browarami :-) pozniej nawet ten od chorej goleni przyjechal i usiadl pare metrow za nami (bylo nas wiecej)... generalnie sa problemy z parkingiem a z foceniem raczej nie mozna by pogadac moze z sekcja spadochronoiwa Aeroklubu Warszawskiego albo z kims kto tam bedzie 'wystepowal' i jako jego zaplecze sie wkrecic na pokaz w zamian oczywiscie dzielac sie z nim materialem zdjeciowym :-)... jak chcecie moge sie troche dowiedziec w Aeoroklubie bo mam dojscie do szefa sekcj spadochronowej

p13ka
27-05-2005, 14:11
jak chcecie moge sie troche dowiedziec w Aeoroklubie bo mam dojscie do szefa sekcj spadochronowej
Jac, z nieba spadasz :-D
Gdybyś mógł się dowiedzieć byłoby super.

Jac
27-05-2005, 14:14
No to sie wybiore do nich jutro o ile w chrcynnie na lotnisku nie siedza teraz (bo tam sekcja skacze) kolo Nasielska... zobaczymy...

kavoo
27-05-2005, 14:27
Ja sie bede chcial wybrac (jesli mnie sprawy sluzbowe postawia na kotwicy w miescie) - nie focilem jeszcze samolotow, wiec bedzie okazja do sprawdzenia czy mi sie to spodoba czy nie ;-) A przy okazji sprobuje sie nauczyc (z naciskiem na 'sprobuje' :lol: ) panoramowania.

Ale jeszcze nie wiem ktorego dnia, przydalby sie program imprezy :roll: No i - znajac relacje brata z poprzednich festynow - na pewno bede sie wybieral komunikacja (bedzie specjalna linia z Centrum do Goraszki)... odpada problem znalezienia miejsca parkingowego.

------------
EDIT: nie zauwazyloem linka, juz czytam program :roll:

Tomasz Golinski
27-05-2005, 15:19
A co z tymi parkingami? Calkiem klops? Mi z Białego jechać pociągiem trochę sie nie chce... Potem przez całą Warszawę...

Vitez
27-05-2005, 15:32
Ja sie wybieram raczej w sobote z rana, komunikaja miejska (moze sie zgadamy na grupowy wyjazd? ).
Focic zamierzam jednak 70-200 z TC 1.4x .

kavoo
27-05-2005, 17:17
A co z tymi parkingami? Calkiem klops? Mi z Białego jechać pociągiem trochę sie nie chce... Potem przez całą Warszawę...
Mozesz zostawic samochod w Warszawie i na lotnisko dojechac komunikacja - "dedykowany" autobus nr 200 z samego Centrum.

dzi
27-05-2005, 17:54
też będe i raczej samochód gdzieś tam w diabły uda sie zostawić
Jac - załatw nam VIP access :)

Vitez
27-05-2005, 18:25
też będe i raczej samochód gdzieś tam w diabły uda sie zostawić
Jac - załatw nam VIP access :)

A masz miejsce w samochodzie? 8)

dzi
27-05-2005, 18:49
A masz miejsce w samochodzie? 8)
mysle ze tak, jednak rozważę jeszcze opcje wypadu autem, bo jak mnie skasują za parking (o ile uda sie mi tam zaparkować) chore pieniądze to przemęcze się tą linią 200

Tomasz Golinski
27-05-2005, 20:24
Ja jednak zrezygnuje z podróży przez centrum. To by trwało dłużej niż dojazd z Białego do rogatek Warszawy... A że do Góraszki można objechać więc... Skasują to skasują, za parking w Warszawie też pewnie przyszłoby zapłacić...

p13ka
27-05-2005, 20:32
Skasują to skasują, za parking w Warszawie też pewnie przyszłoby zapłacić...
W weekendy i święta parkowanie za darmo (mam na myśli parkometry a nie parkingi strzeżone). Swoją drogą na stronie piszą, że w Góraszce zapewnione będą parkingi na 4 tys. samochodów więc chyba z miejscem nie powinno być problemu.

Vitez
27-05-2005, 21:34
Swoją drogą na stronie piszą, że w Góraszce zapewnione będą parkingi na 4 tys. samochodów więc chyba z miejscem nie powinno być problemu.


Marzyciel ;)

muflon
27-05-2005, 22:58
Marzyciel ;)
Niekoniecznie - Tomek, pamiętasz jak było w Payerne - wieeeeeeelkie (jak okiem sięgnąć) pole ładnie podzielone na sektory, z tabliczkami, ludźmi pilnującymi porządku itp. To nawet był nie tyle parking, bo ludzie mieli tam też samochody z przyczepami kempingowymi, rozstawiony sprzęt do gotowania itp.

I nie gadać, "że Szwajcaria i takie tam" :) To naprawdę jest kwestia dużego pola i odrobiny pomyślunku - nie ilości $$$ :)

Tomasz Golinski
27-05-2005, 23:03
Aha, pamiętam. Ale pamiętam też te kosmiczne korki, żeby stamtąd wyjechać... Nawet wyjść było trudno. Policja przecież pieszymi kierowała

muflon
27-05-2005, 23:14
Zwróć uwagę na nieco inną skalę imprezy... ile to oni się chwalili.. chyba ponad 300k ludzi?

trzastek
28-05-2005, 00:12
Ja się pewnie będę wybierał ale w niedzielę. Mogę zabrać kogoś z W-wy i zawieźć. Niestety do tego czasu nie zdążę nabyć porządnej "armaty" bo mi przelew nie dojdzie:-( więc będę z 55-200 :-(

Vitez
28-05-2005, 08:24
Muflon... ale to jest dziesiata Goraszka a ja pamietam (z wiadomosci w gazetach , glownie lokalnych) jak bylo za poprzednimi - zablokowana trasa na Lublin i wsciekli podrozni co nie chcieli na Goraszke a tylko ta trasa przejechac, i bezradna Policja :roll: , dlatego uwazam ze niezbyt rozowo bedzie z parkingiem a i z dojazdem.

Tomasz Golinski
31-05-2005, 20:24
Więc: wiecie już kiedy będziecie? Ja mam wciąż swobodę wyboru i może to być sobota, skoro Vitez ma taką propozycję.

Jac
31-05-2005, 22:17
ja jesl bede to tez bym sie sklanial ku sobocie....

Vitez
31-05-2005, 23:48
Ja potwierdzam ze na 99% sobota , na 1% niedziela 8)

Vitez
31-05-2005, 23:56
Krotkie pytanie techniczne - jaki czas naswietlania na smiglowce w locie by zamazac lopaty wirnika a nie poruszyc smiglowca jednoczesnie?
1/500 to za krotko na pewno, innych czasow nie mialem okazji probowac.

Jac
01-06-2005, 00:03
prędkość końcówki łopaty/śmigła nie może przekroczyć prędkości dzwięku bo opór gwałtownie maleje i wirnik/śmigło zaczął by się gwałtownie rozkręcać i by się wszystko rozwaliło tak więc prędkość zależy [nie tylko] od wielkość łopaty/śmigła przy śmigłowcach prędkość mniej więcej jest stała zmienia się skok i pochylenie wirnika ale też nie zawsze... generalnie chyba najprośiej bedzie empirycznie :-)

gonzo44
01-06-2005, 00:04
Ja robilem smiglowiec z odleglosci okolo 300 metrow zoomem 300 przy czasie 1/640 i ledwo zamazany wszedl tylny wirnik. Takze mysle ze czas ok 1/250 bardziej bylby na miejscu, tylku wtedy ciezko nieporuszyc :-(

muflon
01-06-2005, 00:14
Krotkie pytanie teczhniczne - jaki czas naswietlania na smiglowce w locie by zamazac lopaty wirnika a nie poruszyc smiglowca jednoczesnie?
1/500 to za krotko na pewno, innych czasow nie mialem okazji probowac.
Odpowiedź tyleż prosta, co niewiele dająca: najdłuższy czas jaki potrafisz utrzymać z ręki dla tak ruchomego obiektu (ignorując łopaty). Ja przy lądujących jetach momentami schodziłem do 1/30s a 1/60 to raczej regularnie (IS mode 2).

Jac
01-06-2005, 00:15
tylny jest szybszy - mniejsza srednica... teraz patrzylem po swoichfotkach i przy 400 glowny wirnik stoi tylny lekki ruch tak jak smiglo w samolocie, tez z lekkim ruchem (lekki oznacza ruch grubosci lopaty czyli grubosc loapty/smigla x2) .... czay napewno ponizej 1/400 dla samolotu i penie ponizej 1/320 dla heli co przy ogniskowej 300 jest watpliwe... chyba ze heli jest w zawisie... moze sie wtedy udac.... moze na www.airliners.net sa exify

BTW: kilka maszyn przyjedzie http://www.airliners.net/open.file?id=849029&TopOfYest=yes

Vitez
01-06-2005, 00:39
Odpowiedź tyleż prosta, co niewiele dająca: najdłuższy czas jaki potrafisz utrzymać z ręki dla tak ruchomego obiektu (ignorując łopaty). Ja przy lądujących jetach momentami schodziłem do 1/30s a 1/60 to raczej regularnie (IS mode 2).

To ile ja nie porusze to jedna sprawa ale trzeba do tego dolozyc parametr ruchu samego smiglowca. Ja moge nie poruszyc ale on sam moze sie w takim czasie 1/30 czy 1/60 przemiescic i juz zdjecie nieostre :? .

Z prostych wyliczen i ufajac ISowi wynika ze moge spokojnie probowac na 1/125 i chyba przy tym pozostane 8) , samoloty dzialke krocej czyli 1/250 bo nie maja wirnikow :D

Jac
01-06-2005, 00:44
sie okarze :-)

muflon
01-06-2005, 00:52
To ile ja nie porusze to jedna sprawa ale trzeba do tego dolozyc parametr ruchu samego smiglowca. Ja moge nie poruszyc ale on sam moze sie w takim czasie 1/30 czy 1/60 przemiescic i juz zdjecie nieostre :? .
Ależ tu nie chodzi o poruszenie, ale o prawidłowe panoramowanie :) W idealnych warunkach (statyw na wyciągu, stała prędkość obiektu) można zrobić ostro zdjęcia i przy czasie 1s, mimo dużej prędkości :)

Teoretyczne zdolności stabilizatora nie mają tu wiele do rzeczy. No, trochę mają - Mode 2 załatwia Ci drgania w pionie, ale o to, żeby jechać dokładnie za obiektem musisz się już troszczyć sam. W tym sensie możesz myśleć, że stabilizatora nie ma :)

tpop
01-06-2005, 10:53
coś kiepawą pogode zapowiadają w telewizorni na ten weekend :(. Jakies wichury, ulewy.

Jac
01-06-2005, 15:50
Jestem po pierwszej rozmowie i w sobote bede mial mozliwosc wprowadzenia 2 moze 3 (ze mna 3./4.) osob na plyte lotniska... widok z tamtad jest...hmmm inny niz z pkt widzenia publicznoci czy VIP al za to tuz przy samolocie AN-2 i skoczkach... jeszcze kombinuje z VIP access ale to bedzie trudniejsze..... a najtrudniej bedzie zdecydowac kto ma ze mna wejsc :mrgreen: wziol bym wszystkich chetnych ale sie nie da... :-(
Wiec kto chce ? :mrgreen:

EDIT: chociaż pogoda (http://uk.weather.com/weather/local/PLXX0028?x=0&post=post&code=code&y=0) moze niedopisac...zobaczymy w piatek...

Vitez
01-06-2005, 17:09
Pogode zapowiadaja taka ze moze byc raz dobrze raz zle. Parasolki, pokrowce, kaptury obowiazkowe, ale ma byc 24 stopnie i burze - wiec pogodna jak w letni, burzowy dzien - moga byc sliczne tecze 8)

Tomasz Golinski
01-06-2005, 17:57
Mnie kolega namawia, żebym jechał w niedziele (bo on w sobotę nie może), ale jeszcze nie wiem, jak wyjdzie.

Jac, a można cyklicznie? Po kolei się wymieniać?

Jac
01-06-2005, 19:55
Moze i byc cyklicznie raczej nie ma problemu tylko ktos bedzie musial chodzic z ID i wpuszczac (wychodzic mozna bez ID)- przeciez jak sie wejdzie na zaplecze to wiadomo ze mozna w kazdej chwili z tamtat wyjsc i pojsc na miejsca dla publicznosci i sie przepychac... ale publika ma pod swiatlo a na zapleczu swiatlo w plecy pas startowy jest mniej wiecej Płn-Płd widownia na wsch- hangary na zach.. i tam bedzie An-2 mniejwiecej tak jak stanowisko dla smiglowca ratowniczego.... BTW u mnie Przyjzdni maja Pierszeństwo :-)

VDR
02-06-2005, 11:01
Co do miejsc parkingowych -- na przydroznych lakach zazwyczaj pojawiaja sie parkingi ;] ;] W zeszlym roku chyba bylo po 10zl za miejsce...Z rana (powiedzmy okolice 9:00 am) spokojnie mozna bylo znalezc, ruch w okolicach Goraszki -- tragedia -- rowniez dlatego, ze wydzielone sa ciagi dla pieszych podazajacych na pokazy...Wiec samochody suuunnaa powoli...Dojazd specjalna linia 200 z Centrum Warszawy -- lepiej wsiadac gdzies na poczatku trasy -- pozniej tlumu przybywa i przyjemnie juz nie jest -- jesli sie miejsc siedzacych nie ma ;]
Jesli juz to polecalbym przyjazd jak najwczesniej - raz ze tlumu nie ma i spokojnie mozna statyczna sfocic, bez pakujacych sie w kadr gapiow, a dwa w pozniejszych godzinach nadciaga wiecej ludzi i ruch wzrasta...

muflon
02-06-2005, 11:07
Co do miejsc parkingowych -- na przydroznych lakach zazwyczaj pojawiaja sie parkingi ;] ;] W zeszlym roku chyba bylo po 10zl za miejsce...
I to jest k[cenzura] różnica między normalnym krajem i Polską :-( Opłata za możliwośc wjazdu na kawałek łąki...

A cała reszta się zgadza :)


Z rana (powiedzmy okolice 9:00 am) spokojnie mozna bylo znalezc, ruch w okolicach Goraszki -- tragedia -- rowniez dlatego, ze wydzielone sa ciagi dla pieszych podazajacych na pokazy...Wiec samochody suuunnaa powoli...

Oooj, tak.. jak ja lubię zawsze po airshow iść sobie swoim standardowym tempem wzdłuż drogi - wyprzedzając samochody jadące średnio dwa razy wolniej :mrgreen: :-D

Tomasz Golinski
02-06-2005, 13:24
I to jest k[cenzura] różnica między normalnym krajem i Polską :-( Opłata za możliwośc wjazdu na kawałek łąki...
No właśnie tu Polska jest normalna! Trudno, żebym setki samochodów komuś łąke orały za darmo... Przecież ta łąka ma właściciela.

muflon
02-06-2005, 13:26
No właśnie tu Polska jest normalna! Trudno, żebym setki samochodów komuś łąke orały za darmo... Przecież ta łąka ma właściciela.
Hmm, idę o zakład, że te setki hektarów dookoła Payerne też mają :)

Jac
02-06-2005, 13:41
no, moze lotnisko byc wlascicielem wykup gruntow w jakims tam pasie od lotniska.. :-)

muflon
02-06-2005, 13:43
no, moze lotnisko byc wlascicielem wykup gruntow w jakims tam pasie od lotniska.. :-)
.. zwłaszcza jesli jest to lotnisko wojskowe :)

Tomasz Golinski
02-06-2005, 13:50
Hmm, idę o zakład, że te setki hektarów dookoła Payerne też mają :)
I tam, być może, te łąki są wynajmowane od właścicieli przez organizatorów. Tylko, że po co? Czemu koszt parkingu ma być wliczony w cenę biletu, skoro mogą to zrobić prywatne osoby?

muflon
02-06-2005, 13:52
Czemu koszt parkingu ma być wliczony w cenę biletu, skoro mogą to zrobić prywatne osoby?
Z płatnymi toaletami też sie jak rozumiem zgadzasz? :)

Jac
02-06-2005, 13:56
platne w cenie biletu wstepu czyli 25zl i sikasz do woli :-)

Tomasz Golinski
02-06-2005, 14:13
Z płatnymi toaletami też sie jak rozumiem zgadzasz? :)
Jasne!

Dolek
02-06-2005, 19:04
no to generalnie jak to będzie, sobota czy niedziela i ewentualnie o której, bo w zoo to były gibony a tutaj co IŁ 62 przy lewym śmigle? :mrgreen:

Jac
02-06-2005, 20:19
bede w sobote planuje od 9:00, w okolicach parkingu VIP...po przedłużeniu pasa po stronie północnej...

trzastek
03-06-2005, 00:13
bede w sobote planuje od 9:00, w okolicach parkingu VIP...po przedłużeniu pasa po stronie północnej...

Będziesz z parkingu robił? ;-) Moje plany się zmieniły i dotrę w sobotę od rana . Znak rozpoznawczy 186 cm/100kg + czapeczka HELI air :)

Pozdrawiam,


Trzastek

Stryjek
03-06-2005, 08:57
Witam
Tak sie składa że mieszkam nie opodal od Góraszki i bywałem co roku.
Wiec może kilka informacji dla wybierajacych sie z moich obserwacji.

1 . Lepiej wybrać dzień pierwszy ( sobotę ) na wyprawę, dużo mniej ludzi niż w niedziele.
2. Nie ma co przyjeżdzać z samego rana, optymalnie to godzina 11. większość ciekawych poazów odbywa sie własnie od tej godziny.
3. Co do zaparkowania samochodu to bym sie nie obawiał. Piknik jest organizowany od wielu lat i mają dużo doświadczen, w koło jest dużo gospodazy którzy udostepniają za opłatą miejsce parkingowe na swoim polu.
Więc przyjezdzajcie furami śmiało :))
4. Teren jest rozległy jest gdzie wypic, zjeść i odpocząć. W koło pełno namiotów z paszą i napitkiem.
5. Atrakcje dla dzieci : "małpi gaj" "dmuchane miasteczko"
6.Wejscia na płytę lotniska i podejscia do samolotu nie ma mozliwości bez Viposkiej przepustki.
7. Wskazane obiektywy tele.
8.Góraszak jest połozona przy ruchliwej drodze Warszawa Lublin, własciwie w szczerym polu. Od strony drogi jest kilka gospodarstw, gdzie udostępniane są miejsca parkingowe. Całoscią i tak steruje policja.

muflon
03-06-2005, 09:07
2. Nie ma co przyjeżdzać z samego rana, optymalnie to godzina 11. większość ciekawych poazów odbywa sie własnie od tej godziny.
Hmm, to znaczy, że nie ma rytualnej walki o dobre miejsce przy barierkach? :)

Stryjek
03-06-2005, 09:12
Lotnisko w Góraszce i teren jest własnością prywatną P. Niemczyckiego.

Program pokazów jest praktycznie identyczny w Soboty i w Niedziele co najwyżej moga róznić sie kolejnością.

Czasami bywają wyjątki jeżeli któryś z zaproszonych samolotów przyleci w ostatniej chwili.

Pokazy są rózne,raz ciekawe innym razem mało interesujące.
Piszę to w perspektywie ostatnich kilku lat. Wszystko zalerzy kogo uda im sie ściągnąć na pokazy.

Na mnie najwieksze wrażenie zrobił kilka lat temu Being 767 Linii Lotniczych Niemczyckiego "White Eagel" przelatujący na bardzo niskim pułapie nad płytą lotniska.

Przez ostatnie kilka lat były zawsze problemy z pogoda w czasie góraszki.
Wszystko zapowiada sie że i w tym roku nie bedzie pieknie.

Stryjek
03-06-2005, 09:14
Hmm, to znaczy, że nie ma rytualnej walki o dobre miejsce przy barierkach? :)
Zaręczam Ci poradzisz sobie :))

muflon
03-06-2005, 09:17
Zaręczam Ci poradzisz sobie :)
Niestety nie będę miał przyjemności - ale na pocieszenie w weekend do Genewy przylatuje Super Constellation :) Już sobie wyobrażam te tłumy przy pasie i samochody zatrzymujące się z pytaniem "co się stało, jakiś wypadek?" :mrgreen:

Tomasz Golinski
03-06-2005, 13:27
Więc będę jednak w sobotę, ale na konkretną godzinę nie mogę się umówić, bo nie wiem, jak dojadę, pewnie będzie to koło 9-10 skoro nie ma wojny o miejsca :>

Jak się na miejscu zbierzemy? Po awatarach będziemy się poznawać?

Stryjek
03-06-2005, 15:13
No, widze dzisiaj od rana przelatujące nad moim domem ciężkie śmigłowce wojskowe, oraz kilka cywilnych mniejszych maszyn. Dwa takie skurczybyki bojowe zatrzęsły szybami w mojej chatce i wystraszyły moje kociambry.

Pawel Woo
03-06-2005, 15:44
To co, macie jakiś pomysł na rozpoznanie się?

snow
03-06-2005, 16:08
Jakby były koszulki "Canon-board.info photo team" to by nie było problemu ;)

VDR
03-06-2005, 16:27
2. Nie ma co przyjeżdzać z samego rana, optymalnie to godzina 11. większość ciekawych poazów odbywa sie własnie od tej godziny.

Co do programu:
http://www.piknik-goraszka.pl/piknik_program.php

No nie wiem czy tak optymalnie, biorac pod uwage ruch w okolicy godziny 11 to moze juz byc po kilku fajnych pokazach -- np. Anakondy (wiem, Ci co bywaja na pokazach widzieli setki razy ;P) -- choc ponoc Anakondy moze nie byc (nie potwierdzona informacja). O Mustangu juz nie wspomne :> Coprawda o 15:45 ma byc powtorka ale pogoda znow moze byc tak "wspaniala" jak w zeszlym roku -- progrnozy nie sa zbyt ciekawe (oby sie nie sprawdzily)...
Co do pchania sie do barierek -- wcale tak pieknie nie jest -- do dzis mam zdjecie pukla wlosow zamiast 2 amerykanckich zolnierzy na blackhawku ;] ;] O statycznej juz nie wspomne... z rana zdecydowanie sa lepsze warunki aby nie miec nikogo w kadrze bo i tlumu jakby troche mniej. Ale to moje zdanie a na Goraszce jestem od 4 lat ;]

KuchateK
03-06-2005, 18:06
Jakby były koszulki "Canon-board.info photo team" to by nie było problemu ;)
Albo chociaz jakies plakietki czy naklejki...

Tomasz Golinski
03-06-2005, 18:17
mmsza, myśle, że tam będzie 10x więcej ludzi z Canonami niż nas :>

snow
03-06-2005, 18:19
A jak ktoś przyjdzie z Zenitem? ;)

snow
03-06-2005, 18:21
mmsza, myśle, że tam będzie 10x więcej ludzi z Canonami niż nas :>

Chyba że Vitez weźmie swoje wiewiórki z parku i się przy wiewiórkach spotkacie :mrgreen:

KuchateK
03-06-2005, 18:39
Wytnij se z kartonu po dwudziestce :mrgreen:
Canon'a to ja biala elka moge reklamowac... Ja bym chcial jeszcze Canon-Board podreklamowac :D


Nie rozumiem, wszyscy z Was bedą tam z Canonami - to czego jeszcze potrzebujecie do rozpoznania? Zółtej czapeczki z napisem "I Hate Nikon"? :mrgreen:
Moj mistrzu... Swietna idea... Jutro ide szukac zoltej czapki :twisted: :mrgreen:

Vitez
03-06-2005, 18:51
Proponuje nie rozpoznawac sie po gabarytach czy sprzecie bo na pewno kilkudziesieciu jak nie kilkuset tam moze sie znalezc wzrostu ok 190cm wagi ok 100kg z bialymi szklami itp :?

Lepszym sposob to albo ustalona godz w ustalonym miejscu (kto sie z kim zna niech wymieni komorki), albo... rozpoznawac sie po charakterystycznym elemencie stroju.

Ja np postaram sie byc w koszulce z takim logo: http://butik.pl/b1/commodity?groupId=113029&l=pl

Jesli do tego dodac informacje uzupelniajace jak: 195cm, ok 85kg, czarne buty, czarne dzinsy, jak bedzie padac to granatowa kurtka z wytartym napisem CIVPOL z tylu, torba LowePro 650AW to sadze ze da sie mnie znalezc 8) .

Bede staral sie dotrzec na miejsce ok godz 10tej - komunikacja miejska. Chyba ze ktos jedzie o tej godz samochodem z Warszawy i moglby mnie zabrac? :D

Vitez
03-06-2005, 19:03
No dobra - kurtka z logiem Motorola i plecak LowePro
(jak nie kurtka to na pewno coś z tym logiem :mrgreen: )

Telefon z tym logiem w kieszeni?

Obejrzalem mapke ( http://www.piknik-goraszka.pl/piknik_mapka.php ) - bede ok 10 krecil sie przy wejsciu numer 2.

Anvers
03-06-2005, 19:50
Chyba że Vitez weźmie swoje wiewiórki z parku i się przy wiewiórkach spotkacie :mrgreen:

Z wiewiórek to ta jest moja ulubiona :-D

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.airgunsofarizona.com/Gamo%2520-%2520Squirrel%2520Target.gif&imgrefurl=http://www.airgunsofarizona.com/Gamo%2520Field%2520Target.html&h=314&w=468&sz=39&tbnid=kfDRr4d-NsUJ:&tbnh=83&tbnw=125&hl=pl&start=11&prev=/images%3Fq%3DField%2BTarget%26hl%3Dpl%26lr%3Dlang_ pl%26sa%3DG%26as_qdr%3Dall)

Polaco
03-06-2005, 20:09
Wytnij se z kartonu po dwudziestce :mrgreen:
Nie rozumiem, wszyscy z Was bedą tam z Canonami -
Hehehe, mam nadzieje ze przyjeda Ci co byli w Atenach (pamietacie tego linka ??), tez wiekszosc byla Canonami i niekoniecznie byli to grupowicze ;)


to czego jeszcze potrzebujecie do rozpoznania? Zółtej czapeczki z napisem "I Hate Nikon"? :mrgreen:
Przez Ciebie mam opluty monitor :evil: ;-)

Ale pomysl koszulek bardzo mi sie podoba !!

KuchateK
03-06-2005, 20:16
Pewnie ze pamietamy...
http://www.pbase.com/vthian/athens_olympics_2004&page=all

http://www.pbase.com/iannisrigakis/image/38352231 < a tutaj ladnie zagospodarowana oslonka ;)

No i to: http://butik.pl/b1/commodity?groupId=113029&l=pl < oni maja... a my?

Stryjek
03-06-2005, 20:29
Proponuję do paska od aparatu przywiazać wstażke z kokardką moze być czerwona od koloru logo ulubinej marki sprzetu :)). Jeżeli zobaczę gościa z kokardką z wstązki na pasku od sprzetu będe wiedzial że to swojak .

Anvers
03-06-2005, 20:31
Ze wstążką to Cię mogą wziąć za "lewego" ;)

Tomasz Golinski
03-06-2005, 21:48
Mój pasek sam wygląda jak wstążka :> Poznacie mnie po cyfrówce z antycznym paskiem :>

muflon
03-06-2005, 22:32
Heh, no to pozostaje mi tylko życzyć Wam wesołej zabawy i fajnych fot :)

tpop
03-06-2005, 22:40
Heh, no to pozostaje mi tylko życzyć Wam wesołej zabawy i fajnych fot :)a przede wszystkim POGODY!

Jac
03-06-2005, 23:51
pogoda ma byc do okolo 13 :-) tyle ze wiatr silny to moze pare pokazow zepsuc... szczegolnie spadochronowych :-(

Tomasz Golinski
03-06-2005, 23:55
albo urozmaicic :twisted:

Jac
04-06-2005, 00:25
aaa i jeszcze jedno info

w sobote 16:05 Akrobacja wyczynowa – Peter Besenyei – samolot Extra 300S

to trzeba zobaczyc!!!

Tomasz Golinski
04-06-2005, 00:36
To tak dla ogrzania krwi przed wyjazdem:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://labfiz.uwb.edu.pl/~tomaszg/foto/rozne/samolot-panning.jpg)

VDR
04-06-2005, 00:52
Frecce nie bedzie...ale Peter to jeden z najmocniejszych punktow programu ;)

Tak bylo 2 lata temu ;)
http://www.airliners.net/open.file/357413/L/
http://www.airliners.net/open.file/356091/L/

Polaco
04-06-2005, 07:04
Frecce nie bedzie...ale Peter to jeden z najmocniejszych punktow programu ;)

Tak bylo 2 lata temu ;)
http://www.airliners.net/open.file/357413/L/
http://www.airliners.net/open.file/356091/L/
Hmmmm, ten samolot wyglada jak na pilota (radio control - zeby nie bylo niedomowien ;) ).

Na pewno juz jestescie w trakcie ostatnich przygotowan, ladnych fotek i takiej samej pogody Wam zycze.

Jac
04-06-2005, 07:35
Kiedys byl taki zespol 'Zelazny' na Goraszce - http://www.zelazny.azl.pl (dwoch pilotow zginelo z mies po goraszce w 2003r.).... ale co oni robili!?!?! Startowali na trzech roznych typach samolotu Zlin polaczonych lancuchami za skrzydla (pewnie plastikowe lancuchy) ale wracali z akrobacji z niepozrywanymi!!.... Mistrzostwo Swiata !.... no ale my tu gadu-gadu a tu trzeba wychodzic na plenerek :-)

Vitez
04-06-2005, 08:50
Z racji pogody moj stroj z opisu nieco sie zmienil - nie bedzie czarnych d\zinsow a kremowe shorty 8) . Ale pewnie i tak nikt nie przeczyta a koszulke najlatwiej rozpoznac. Aha - NIE mam napisu DIGITAL na pasku 8)

Pawel Woo
04-06-2005, 14:54
No i po wszystkim - więcej stania niż strzelania.
O dziesiątej przy bramce 2 nie było nikogo ze sprzętem, nie licząc faceta z Nikonem. To byłeś ty Vitez?

Vitez
04-06-2005, 20:15
No i po wszystkim - więcej stania niż strzelania.
Hmmm... ja tam 5GB zdjec przynioslem :roll:.


O dziesiątej przy bramce 2 nie było nikogo ze sprzętem, nie licząc faceta z Nikonem. To byłeś ty Vitez?

Ta... wnerwilem sie na brak szkla 17-80 dobrej jakosci w Canonie i zmienilem system :lol:

A tak serio to bylem raczej "okolo 10" a dokladniej 10:30 :roll: i bramka nr 1 wchodzilem.
Po koszulce naprawde bylo mnie latwo poznac ;)

Jac
04-06-2005, 20:26
Malo strzelania? ja mam okolo 800 fotek jeszcze nie policzylem bo musze zrobic miejsce na dysku :-) ciezka noc sie zapowiada :-), na plyte lotniska nie wszedlem bo wlasciwie nie bylo to dobre miejsce do focenia, czesc pokazu byla by za plecami patrzac na pas... jedynie statyczną wystawke mozna by bylo pofocic... ale statyczna mnie nie pociaga... :-).. i obstawialem jedno miejsce czyli poczatek pasa tam gdzie byly starty przez wiekszosc dnia bo kolo 16 zmienil sie wiatr i starty byly z drugiej strony...

NIe byla to najlepsza Goraszka ale byla to ciekawa Goraszka co prawda nie AirShow a tylko piknik :mrgreen: ale dania na pikniku wysmienite.. choc malo i bywaly momenty ze nic sie nie dzialo po 30 min... a jutro ma padac i niskie chmury :-)

Vitez
04-06-2005, 20:41
a ja sie coraz powazniej nad Poznaniem zastanawiam... maja byc fajtery 8) . Ale to juz OT.
Zdjecia swoje z Goraszki pokaze... za tydzien? (moze ze dwa, trzy apetizery wczesniej)

muflon
04-06-2005, 20:54
Malo strzelania? ja mam okolo 800 fotek
No, 800 fotek z airshow to jest mało :mrgreen:

Jac
04-06-2005, 20:58
No, 800 fotek z airshow to jest mało :mrgreen:
po pierwsze primo to jakies 6GB - mi narazie wystarczy.. a po drogie primo to nie byl AirShow tylko Piknik Goraszka :mrgreen:

Tomasz Golinski
04-06-2005, 22:26
Wróciłem. Opalony i z 1.3k zdjęć. Może kiedyś coś pokażę ;)

Troche inna klasa niż Payerne, nawet ludzi pod barierkami mniej :> A F-16 zupełnie zawiodły. Przyleciały i poleciały. NIC nie zrobiły!

I tank jeszcze nawalał! Przez 30min chyba z nim walczyłem, jeśli nie lepiej.

Jac
04-06-2005, 22:43
Oj ja najwczesniej to sie jutro zabiore z obrobke zdjec... ale juz widze kilku kandydatow do pkoazania..
A co do slonca to nie tylko ciebie przypieklo, chociaz reasumujac pogoda (jak na to co zapowiadali) to byla super

Tomasz Golinski
04-06-2005, 22:55
W drodze powrotnej za to miałem ulewę... Ale fajnie było.

snow
04-06-2005, 23:17
Nie bądźcie tacy i pokażcie tym co nie byli :!: ;-) Tyle zdjęć narobić i żeby żadnego nie pokazać? :) chociaż jedno byście ładne pokazali a nie... :twisted: ;)

Jac
05-06-2005, 00:14
klatka 100% (bez cropa) ruszone tylko 'Levels' w PS

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://myphotosign.com/inne/goraszka_01_CB.jpg)

rowniez klatka 100% (bez cropa) ruszone tylko 'Levels' w PS

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://myphotosign.com/inne/goraszka_02_CB.jpg)

EDIT: zeby nie nabijac licznika postow :-)

klatka 100% lekko ruszone 'levels' w PS

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://myphotosign.com/inne/goraszka_03_CB.jpg)

klatka 30% (mocny crop) lekko ruszone 'levels' + pare parametrow

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://myphotosign.com/inne/goraszka_04_CB.jpg)

dzi
05-06-2005, 10:32
dajcie tego ciut więcej :) w końcu każdy po pare GB zrobił to na pewno coś sie z tej masy coś da zaprezentować = mnie nie było :( więc chętnie bym coś jeszcze zobaczył

Tomasz Kolorowy
05-06-2005, 10:41
Byłem, obejrzałem, pofociłem ;)
W sumie miałem do dyspozycji tylko 1024 + 256 MB, ale jakoś musiało wystarczyć ...

Ale eFy mnie zawiodły, równie dobrze mogłoby ich tam nie być, mieli 10 minut a przelecieli dwa razy, z czego pierwszy raz niespodziewanie :|
Dali ciałą z tymi eFami

BTW ciekawe, czy kogoś z Was złapałem w kadr ... :)
A tych Canon'ierów kręciło się tam very mnogo :D

Tomasz Golinski
05-06-2005, 12:05
BTW ciekawe, czy kogoś z Was złapałem w kadr ... :)
A tych Canon'ierów kręciło się tam very mnogo :D
Very mnogo? Właśnie niewielu. Myślałem, że obstawa będzie dużo lepsza... L-ki to na palcach jednej ręki chyba mogę policzyć :>

A zdjęcia zaraz wrzucę.

Tomasz Kolorowy
05-06-2005, 12:37
Very mnogo? Właśnie niewielu. Myślałem, że obstawa będzie dużo lepsza... L-ki to na palcach jednej ręki chyba mogę policzyć :>

A zdjęcia zaraz wrzucę.

A to tylko CI z L'kami się liczą ?? :>

Wiesz, pierwszy raz byłem, może faktycznie poprzednie pikniki były lepiej obstawione :)
Poza tym Nikon'owców widziałem paru 8-)

A to moja przykładowa fotka (kadr 100%) :


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://tomasz.kolorowy.net/__temp/_MG_1484_x680.jpg)


Pomijając "pokaz" F-16'tek było całkiem fajnie.

EDIT:

I jeszcze jedna (kadr 100%):


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://tomasz.kolorowy.net/__temp/_MG_1439_x680.jpg)

Tomasz Golinski
05-06-2005, 12:54
To i ja:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://labfiz.uwb.edu.pl/~tomaszg/foto/rozne/heli.jpg)

adamek
05-06-2005, 17:56
hihi.
Mój brat ma prawie identyczną jak Ty Tomku. :D
Możę stał koło Ciebie?
;P
(300D i podpięte 70-200/4)

Anvers
05-06-2005, 18:02
Z tym odnajdywaniem się, to jak w konspiracji. Przypomina się film "Wielka włóczęga" :D

Tomasz Golinski
05-06-2005, 18:17
hihi.
Mój brat ma prawie identyczną jak Ty Tomku. :D
Możę stał koło Ciebie?
;P
(300D i podpięte 70-200/4)
Trudno wyczuć. Parę osób z takim zestawem pewnie było... ale nie zauważyłem nikogo w bezpośredniej bliskości.

FOTOGRAF
05-06-2005, 18:51
fotki macie swietne! a moze byscie pokazali cos wiecej?

KuchateK
05-06-2005, 18:55
No, to przytargałem 2,5 GB teraz przystępuję do selekcji 8)
Dawaj dawaj...

Wiele osób z Canonem to dzisiaj nie widziałem, ale podeszła do mnie babeczka z prośbą żebym jej Nikuna sprawdził bo jakieś "Err" jej się ciągle pojawia i focić nie może :twisted:
Ma szczescie ze na mnie nie trafila :twisted:

Vitez
05-06-2005, 19:46
Dwie selekcje za mna... nadal ponad 100 zdjec zostalo :? (ok 20% calosci) .
Chyba podziele na trzy podkategorie i jednak zamieszcze az tyle :roll:

Jac
05-06-2005, 19:48
Vitez wrzuc chociaż jedno :-)

Vitez
05-06-2005, 20:40
Part 1
"Helikoptery"

http://vitez.ceron.pl/goraszka/helikoptery

Stryjek
05-06-2005, 20:56
Witam, ja dzisiaj byłem ( niedziela ) i też mam około 1 GB. Piękne dzisiaj chmury nad lotniskiem sie pojawiły.

Pawel Woo
05-06-2005, 20:59
No to może parę z południowego końca pasa (koło Orca).

http://www.camerac.internetdsl.pl/goraszka2005/

Niestety większość mam jeszcze w RAW...

Pozdr

Pawel Woo

Auwo
05-06-2005, 21:03
Pawel Woo - bardzo ciekawe zdjęcia !

Tomasz Kolorowy
05-06-2005, 21:07
W sumie to tam nie tylko samoloty tańcowały na niebie ... :roll:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.tomasz.kolorowy.net/__temp/_MG_1324_x600.jpg)



https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.tomasz.kolorowy.net/__temp/_MG_1337_x600.jpg)

Auwo
05-06-2005, 21:12
to ja juz wole samoloty:D

Vitez
05-06-2005, 21:19
Part 2:
"Inne"

http://vitez.ceron.pl/goraszka/inne


Trzecia czesc - akrobacje, jutro albo pozniej.

Tomasz Golinski
05-06-2005, 21:29
Part 1:
"Helikoptery"

http://labfiz.uwb.edu.pl/~tomaszg/foto/05goraszka/heli

Wkrótce część druga: akrobacje :twisted:
Trwało to długo, bo rozgrzebałem na swoje potrzeby skrypt Muflona.

Anvers
05-06-2005, 21:32
Pawel Woo - w serii z koniem nie bylo trzeciego zdjecia? Az sie prosi o final tej "awantury" :D

Polaco
05-06-2005, 21:57
Co sie stalo z tym koniem ??

Tomasz Golinski
05-06-2005, 21:58
Part 2:
"Akrobacje"

http://labfiz.uwb.edu.pl/~tomaszg/foto/05goraszka/acro/index.html

Powoli zbieram się do zdjęć z panoramowaniem, ale dziś już mi się nie chce.

snow
05-06-2005, 22:01
Jak narazie Tomka "akrobacje" mi się najbardziej podobają a szczególnie img_1644.jpg
:)

Chyba najwięcej w nich dynamiki z tych które do tej pory sie ukazały :wink:

Vitez
05-06-2005, 22:15
Jak narazie Tomka "akrobacje" mi się najbardziej podobają a szczególnie img_1644.jpg
:)
Chyba najwięcej w nich dynamiki z tych które do tej pory sie ukazały :wink:

To dlatego ze jeszcze ja swoich akrobacji nie pokazalem :twisted:

muflon
05-06-2005, 22:25
Trwało to długo, bo rozgrzebałem na swoje potrzeby skrypt Muflona.
A coo psujesz?

Jac
05-06-2005, 22:29
spoko, moze do konca czerwca zrobie strone to sie pochwale :-)

a 1644 rzeczywiscie jest mocne!

Pawel Woo
05-06-2005, 22:30
Trzecie zdjęcie z koniem było ponad moje siły - kulgałem się ze śmiechu.
Cała zabawa zaczęła się przy lądowaniu Mi24.
Trochę uzupełniona stronka:

http://www.camerac.internetdsl.pl/goraszka2005

Vitez
05-06-2005, 22:34
Tomek Golinski - nie dziala ci 'next' po otwarciu dowolnego zdjecia. Trzeci helikopter poruszony calosc, akrobacje - pierwsze trzy tez poruszone.
Pawel Woo - "You don't have permission to access /goraszka2005/ on this server."

Pawel Woo
05-06-2005, 22:41
Powinno być ok - z TPSA bywa różnie...

http://www.camerac.internetdsl.pl/goraszka2005/index.html

Tomasz Golinski
05-06-2005, 22:44
A coo psujesz?
Chciałem dodawać najnowsze rzeczy na początku, a to kończy się przebudową wszystkich jpgów. łatwo to ominąć renumerując katalogi, ale to psuje wszystkie linki np. z forum do strony. więc skrypt teraz zostawia oryginalną nazwę katalogu/pliku. Przy okazji, jak czujnie Vitez zauważył, zepsułem Prev/Next :twisted:

Vitez, pierwsze 3 z akrobacji to moje poważne niedopatrzenie, zapomniałem czas po panoramowaniu przestawić :cry:

gonzo44
05-06-2005, 23:29
Tomek mysle ze jakby sie dalo wyostrzyc na 1643 samolot to ja chce miec taki plakat i chyba nie tylko ja :D Zdjecie jak dla mnie genialnie oddaje to co w akrobacjach najwazniejsze - czyli dynamike :-)

tpop
05-06-2005, 23:47
mam jedno pytanie do Tomka wlasnie na przykladzie zdjecia nr 1643. Czemu takie dosc karkołomne nastawy? 220mm 1/160s i f29

Tomasz Golinski
05-06-2005, 23:53
pierwsze 3 z akrobacji to moje poważne niedopatrzenie, zapomniałem czas po panoramowaniu przestawić :cry:
Czyli mój błąd :evil: Za dużo się na raz działo, żebym nadążał...

tpop
06-06-2005, 00:01
aa sorry nie doczytalem.

Jac
06-06-2005, 00:03
pozwole sobie jeszcze wrzucic dwa zdjecia, mniej wiecej identyczna faza lotu jak u Tomka na IMG_1643 ale widziane z innego miejsca... przez dwie osoby :-)
wiecej bedzie na www...ale nie wiem kiedy :-) 'tylko' czas mi jest potrzebny

from Heaven

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://myphotosign.com/inne/goraszka_06a_CB.jpg)

from Hell

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://myphotosign.com/inne/goraszka_06_CB.jpg)

Vitez
06-06-2005, 00:11
Uwagi techniczne co do robienia zdjec - tak juz po fakcie i obejrzeniu kilkuset wlasnych gniotow:

- zbieram na 100-400 L :roll:
- AF nie centralnym punktem ale sprobowac automatyczny wybor punktow AF, oczywiscie na Servo
- IS mode 2 bardzo ladnie sie sprawia 8)
- Samoloty 1/400 , helikoptery 1/125 , Tv
- RAW przydatny
- databank i/lub duuzoo kart BARDZO przydatne (moj zniosl zgranie 7 kart 1GB ale nie bul w pelni naladowany)
- pipka ze mnie bo zapomnialem ze jak duzo nieba w kadrze to trza dac +1 mimo pomiaru skupionego

tpop
06-06-2005, 00:22
- pipka ze mnie bo zapomnialem ze jak duzo nieba w kadrze to trza dac +1 mimo pomiaru skupionegojesli robisz na tle chmur. Bo jesli na pieknym niebieskim niebie to nie ma potrzeby.

Vitez
06-06-2005, 01:38
Last but not least... (a wrecz odwrotnie):

http://vitez.ceron.pl/goraszka/akrobacje

tpop
06-06-2005, 01:43
Last but not least... (a wrecz odwrotnie):

http://vitez.ceron.pl/goraszka/akrobacjedzis robilem http://www.tomaszp.neostrada.pl/IMG_8538.JPG ekspozycja na zero

Polaco
06-06-2005, 07:03
Last but not least... (a wrecz odwrotnie):

http://vitez.ceron.pl/goraszka/akrobacje
Vitez, pytanka:
- IMG_2005.jpg: Nie daloby sie wyciagnac z RAW'a szczegoly samolotow ??
- Pierwsze 3 zdjecia (F-16), dlaczego takie nieostre ?? szczegolnie 2 i 3-cie.

Na pewno to cropy (mowilesz ze zbierasz na 100-400), duze musiales wyciac ??

Ps.: Teraz zobaczylem, zdjecie IMG_2005.jpg czy samolot po lewej nie ma hot pixela ?? (zielona kropka).

sfw
06-06-2005, 13:15
Witam,

No to i ja się dorzucę z paroma knotkami z Góraszki.
http://lotnictwo.net/galselect.php?p=0&ui=133&ti=150&mi=52&quer=autor.autorname&selectby=fotoID%20DESC&wpis=rogucki

pzdr

Arkan
06-06-2005, 13:24
Witam,

No to i ja się dorzucę z paroma knotkami z Góraszki.
http://lotnictwo.net/galselect.php?p=0&ui=133&ti=150&mi=52&quer=autor.autorname&selectby=fotoID%20DESC&wpis=rogucki

pzdr
To są najlepsze z prezentowanych tu zdjęć. Gdyby można było dołożyć jakieś informacje o sprzęcie i ustawieniach to z całą pewnością pomogło by to w nauce jak robić takie zdjęcia. Gratulacje :-)

muflon
06-06-2005, 13:50
To są najlepsze z prezentowanych tu zdjęć.
Zdecydowanie! To pierwszy zestaw fotek, który sprawił, że zrobiło mi się żal, że nie byłem :)


Gdyby można było dołożyć jakieś informacje o sprzęcie i ustawieniach
Równiez poprosze - zwłaszcza jakie szkło, bo reszty można się wtedy próbować domyśleć ;-)

piotr.23
06-06-2005, 14:06
Witam,
No to i ja się dorzucę z paroma knotkami z Góraszki.
http://lotnictwo.net/galselect.php?p=0&ui=133&ti=150&mi=52&quer=autor.autorname&selectby=fotoID%20DESC&wpis=rogucki
pzdr

Wow: extra! Piękne tło i dym (coś jakby się palił?) http://lotnictwo.net/foto.php?id=117231 a tutaj śmigłowce http://lotnictwo.net/foto.php?id=117228

Nawiasem mówiąc, Andrzej Mroczek w wielokrotnie tutaj polecanej książce o fotografowaniu pisze o tym, jak fotografować obiekty ze śmigłami tak, aby nie sprawiały wrażenia, że zatrzymał im się silnik... Oraz, że najlepszy plan dla śmigłowca to tak powiem, "w mordę"... Mam wrażenie, że udało Ci się to pefekcyjnie, gratulacje!

Pozdr | Piotr

Jac
06-06-2005, 14:17
są exify
350D i ogniskowa do 200 mm (exify nie podaja jaki obiektyw :-( )


EDIT: ale jakie perspektywy w zdjeciach! szczegolnie to pierwsze z wilga! chyba musialo byc zrobione z innego samolotu

piotr.23
06-06-2005, 14:26
Part 1:
"Helikoptery"

http://labfiz.uwb.edu.pl/~tomaszg/foto/05goraszka/heli

Wkrótce część druga: akrobacje :twisted:
Trwało to długo, bo rozgrzebałem na swoje potrzeby skrypt Muflona.

Wszystkie bardzo mi się podobają... Masz "czuja" i oko. Szkoda że helikopter na tak maskującym tle http://labfiz.uwb.edu.pl/~tomaszg/foto/05goraszka/heli/img_2182-lv-cr.jpg.html

Prev/Next nie działają; może warto zerkąć na http://jalbum.net/?skin=ExhibitPlus

Napisałbyś więcej o technice: statyw? jakie nastawy? workflow?

Pozdr i gratulacje | Piotr

sfw
06-06-2005, 14:29
To są najlepsze z prezentowanych tu zdjęć. Gdyby można było dołożyć jakieś informacje o sprzęcie i ustawieniach to z całą pewnością pomogło by to w nauce jak robić takie zdjęcia. Gratulacje :-)

Odnośnie parametrów to chyba exify nie zostały zamazane? (przynajmniej tak mi się wydaje, nie sprawdzałem). Sprzęt?
350D + 70-200/2,8 + odrobina praktyki ;)

Część z tych fotek była przekadrowana i cropowana ale nie więcej jak na oko 10%.

Jac
06-06-2005, 14:56
350D + 70-200/2,8 + odrobina praktyki

a gdzie mozna kupic trzeci element zestawu ;-)
ale biegaliscie z aparatami po calym lotnisku i chyba nie tylko pare kadrow jest jak by z powietrza... to moze troche podpowiedzi jak sie poruszac po lotnisku :-)

Tomasz Golinski
06-06-2005, 16:00
Wszystkie bardzo mi się podobają... Masz "czuja" i oko. Szkoda że helikopter na tak maskującym tle http://labfiz.uwb.edu.pl/~tomaszg/foto/05goraszka/heli/img_2182-lv-cr.jpg.html
Takie maskujące tło wydawało mi się zabawne, gdyż oddaje istotę działania tego helikoptera. Może rzeczywiście troche za mało jest to wyraziste...


Prev/Next nie działają; może warto zerkąć na http://jalbum.net/?skin=ExhibitPlus
Wiem, ale to dlatego, że chwilowo przerabiam skrypt. Takie automaty jak jalbum to nie dla mnie.


Napisałbyś więcej o technice: statyw? jakie nastawy? workflow?Nastawy są pod zdjęciami, ale w miare dowolne i do tego źle ustawiane czasami z mojej winy. Bez statywu, obiektyw 100-300 USM. Obróbka w gimpie, troche cropowania, levele i curvy (niebo bylo bure).

BTW. Ja stałem prawie cały czas w jednym miejscu. Pilnowałem miejscówki pod barierką.

piotr.23
06-06-2005, 16:26
Nastawy są pod zdjęciami, ale w miare dowolne i do tego źle ustawiane czasami z mojej winy. Bez statywu, obiektyw 100-300 USM. Obróbka w gimpie, troche cropowania, levele i curvy (niebo bylo bure).


Chyba dostaniesz bana za obsceniczny język?

A w jakim trybie -- rozumiem, że continuous? Łapałeś ostrość na single AF czy wszystkie, czy A-DEP?

Czy ekspozycja na niebo i AE lock?

Podziel się, w końcu to było trudne technicznie a wyszło Ci przefajnie! To wszystko jest w EXIFie...

Ps. Gimp - cudo. Żeby tak jeszcze były fajne "akcje" - ale znalazłem jedynie LAB sharpen...

Pozdr | Piotr

Tomasz Golinski
06-06-2005, 16:35
Chyba dostaniesz bana za obsceniczny język?Sam sobie zdejmę wtedy :twisted:


A w jakim trybie -- rozumiem, że continuous? Łapałeś ostrość na single AF czy wszystkie, czy A-DEP? Czy ekspozycja na niebo i AE lock?

JPG, Tv, AF centralny w trybie AI (bo nie ma servo). Drive continuous, serie często do bólu a nawet dalej. Ekspozycja jak wyjdzie, ogólnie na niebie +1 a na trawie 0, ale czasami inaczej, bo nie zmieniłem. Zresztą niewielkie błędy w ekspozycji gimpowałem. Efekt mniej przez dobre ustawienia, co przez późniejszą selekcję (czytaj: wywalenie 99,99% zdjęć) ;)


Ps. Gimp - cudo. Żeby tak jeszcze były fajne "akcje" - ale znalazłem jedynie LAB sharpen...True, ale najbardziej chyba brak 16bitów na czas obróbki...

sfw
06-06-2005, 16:40
EDIT: ale jakie perspektywy w zdjeciach! szczegolnie to pierwsze z wilga! chyba musialo byc zrobione z innego samolotu

Te które wyglądają jak z powietrza były robione z wieży kontrolnej (na kilka minut pozwolono mi wejść na taras).

pzdr

sfw
06-06-2005, 16:44
a gdzie mozna kupic trzeci element zestawu ;-)
ale biegaliscie z aparatami po calym lotnisku i chyba nie tylko pare kadrow jest jak by z powietrza... to moze troche podpowiedzi jak sie poruszac po lotnisku :-)

Robię tego typu fotki od ładnych paru lat i generalna zasada jest taka (moja zasada) " ... idź tam gdzie jest jak najmniej fotografów!". Można korzystać z niej do woli nie będę rościł prawa do własności ... ;)

pzdr

muflon
06-06-2005, 17:11
Gimp - cudo. Żeby tak jeszcze były fajne "akcje" - ale znalazłem jedynie LAB sharpen...
Da się - można całkiem przyjemnie pisać skrypty. No, powiedzmy że względnie przyjemnie ;-) bo Lisp nie jest szczytem intuicyjności :) Ale można się przyzwyczaić...

Vitez
06-06-2005, 17:19
- IMG_2005.jpg: Nie daloby sie wyciagnac z RAW'a szczegoly samolotow ??

Probowalem. Nie dalo sie bez sporej straty jakosci (kropeczki, pikselki, szumiki mimo iso100). Czyli - skopalem naswietlanie na nich :roll:



- Pierwsze 3 zdjecia (F-16), dlaczego takie nieostre ?? szczegolnie 2 i 3-cie.
F-16 przelatywaly szybko i dosc wysoko... ich predkosc oraz wyciecie fragmentu spowodowalo kiepska ostrosc.


Ps.: Teraz zobaczylem, zdjecie IMG_2005.jpg czy samolot po lewej nie ma hot pixela ?? (zielona kropka).

Na pewno nie jest to hot piksel skoro pojawil sie tylko na jednym zdjeciu z ponad 600 :roll: . Wg mnie to jakas lampka.

Vitez
06-06-2005, 17:22
Nawiasem mówiąc, Andrzej Mroczek w wielokrotnie tutaj polecanej książce o fotografowaniu pisze o tym, jak fotografować obiekty ze śmigłami tak, aby nie sprawiały wrażenia, że zatrzymał im się silnik... Oraz, że najlepszy plan dla śmigłowca to tak powiem, "w mordę"... Mam wrażenie, że udało Ci się to pefekcyjnie, gratulacje!



A mi? A mi? (dziecieca zawisc mode ON ;) ): http://vitez.ceron.pl/goraszka/helikoptery/pages/IMG_2080.htm

piotr.23
06-06-2005, 17:24
Da się - można całkiem przyjemnie pisać skrypty. No, powiedzmy że względnie przyjemnie ;-) bo Lisp nie jest szczytem intuicyjności :) Ale można się przyzwyczaić...

No nie wiem, dla przeciętnej inteligencji to troche abstakcja... Na przykład, contrast blending http://www.erik-krause.de/index.htm?./blending/ albo contrast masking http://www.erik-krause.de/index.htm?./contrast/index.htm -- to by było super, dwie IMO najcenniejsze akcje PSa...

Tryb 16bitowy... jakoś w codziennym uzytkowaniu nie widzę zastosowania

Pozdr | Piotr

Tomasz Golinski
06-06-2005, 18:07
Tryb 16bitowy... jakoś w codziennym uzytkowaniu nie widzę zastosowania
Zrób kilka(naście) różnych ruchów na levelach, krzywych itp i zobacz histogram... Grzebyczek murowany.

Vitez
06-06-2005, 21:31
Zrób kilka(naście) różnych ruchów na levelach, krzywych itp i zobacz histogram... Grzebyczek murowany.

Potwierdze. Swego czasu gluuugo jechalem na 8bitach JPG i ledwie kilka ruchow levelami, curvesami, contrast itp a histogram sie rozbiegal jak stadko kurczakow.
16bitowy TIFF daje sporo lepszy komfort pracy i efekty koncowe :)

piotr.23
06-06-2005, 22:00
Zrób kilka(naście) różnych ruchów na levelach, krzywych itp i zobacz histogram... Grzebyczek murowany.

Może dlatego tak nieczęsto używam leveli (które, BTW, są chyba bardziej do obrazków B&W niż kolorowych) i krzywych. Jeśli zdjęcie z RAW nie jest OK, to stosuję tylko raz curve (upps!) i to na masce!, ale najczęściej nawet to nie jest konieczne. IMO sztuka polega raczej na dobrym przetworzeniu RAWa niż na grzebaniu w levelach i krzywych.

Tomku, a jakiego używasz konwertera RAW -- do GIMPa pojawiło się sporo nowego... Sorry za off-topic, ale wymieniamy doświadczenia

Pozdr | Piotr

Tomasz Golinski
06-06-2005, 22:09
Tomku, a jakiego używasz konwertera RAW -- do GIMPa pojawiło się sporo nowego...
Nie używam... jeszcze dobrze nie umiem, więc robie jpgi. Najbardziej pasował mi UFRaw lub PTJ Rawphoto.

Polaco
07-06-2005, 07:37
Probowalem. Nie dalo sie bez sporej straty jakosci (kropeczki, pikselki, szumiki mimo iso100). Czyli - skopalem naswietlanie na nich :roll: Nie pocieszyles mnie tym, ale w takim razie mozna powiedziec ze to zdjecie jest raczej nie wykonalne, bo jakbys zwiekszyl ekspozycje o 1 to bys przepalil niebo :roll:


F-16 przelatywaly szybko i dosc wysoko... ich predkosc oraz wyciecie fragmentu spowodowalo kiepska ostrosc.
Przypuszczam ze USM uzywales i nadal efekty kiepskie...

muflon
07-06-2005, 08:24
Jeśli zdjęcie z RAW nie jest OK, to stosuję tylko raz curve (upps!) i to na masce!, ale najczęściej nawet to nie jest konieczne. IMO sztuka polega raczej na dobrym przetworzeniu RAWa niż na grzebaniu w levelach i krzywych.
To jest zdecydowanie prawda :) ale głównie właśnie dlatego, że Gimp nie ma tych 16bit :) Ja też staram się jak najwięcej zrobić w konwerterze RAW - głównie z tego powodu.


Tomku, a jakiego używasz konwertera RAW -- do GIMPa pojawiło się sporo nowego...
(ja nie Tomek, ale też używam :mrgreen: )
Eee sporo.. raptem dwa nadające się do czegoś ;-) Natomiast jest Bibble - i to chyba jest to o co chodzi. Chyba zastanowię się nad zakupem, kosmiczne pieniądze to nie są, a wygoda nieporównywalna. Tak naprawdę, to do pełni szczęścia w Bibble brakuje mi tylko przycinania do fixed aspect ratio (mam taki kaprys żeby zachowywać 3:2 :) ) i lepszego wyostrzania. Gdyby nie te dwie rzeczy, to właściwie nie musiałbym już w większości przypadków używać Gimpa.

Tomasz Golinski
07-06-2005, 09:06
Eee sporo.. raptem dwa nadające się do czegoś ;-) Natomiast jest Bibble - i to chyba jest to o co chodzi. Chyba zastanowię się nad zakupem, kosmiczne pieniądze to nie są, a wygoda nieporównywalna. Tak naprawdę, to do pełni szczęścia w Bibble brakuje mi tylko przycinania do fixed aspect ratio (mam taki kaprys żeby zachowywać 3:2 :) ) i lepszego wyostrzania. Gdyby nie te dwie rzeczy, to właściwie nie musiałbym już w większości przypadków używać Gimpa.
Też bym używał być może, ale niestety bibble jest wobec mnie niekulturalne i mówi, że powinienem wydać parę tys. na nowy sprzęt (brak SSE).

Stryjek
07-06-2005, 16:35
Do Rawów polecam Capture Pro 3.7.

Tak apropo jak można wrzucić na forum kilka fotek ?

Vitez
07-06-2005, 21:58
Nie pocieszyles mnie tym, ale w takim razie mozna powiedziec ze to zdjecie jest raczej nie wykonalne, bo jakbys zwiekszyl ekspozycje o 1 to bys przepalil niebo

Dobry grafik by cos wiecej z tego zdjecia wyciagnal... ja nad nim siedzialem krocej niz 2 minuty :roll: .


Przypuszczam ze USM uzywales i nadal efekty kiepskie...

USM nie jest remedium na kazda nieostrosc - zalezy od tego jaka ta nieostrosc jest. Tu wynika z leciutkiego poruszenia (predkosc samolotow) + wyciecia fragmentu - USM nie daje rady.

Polaco
08-06-2005, 07:38
Dobry grafik by cos wiecej z tego zdjecia wyciagnal... ja nad nim siedzialem krocej niz 2 minuty :roll: .
No ale przeciez nie chodzi o to zeby az tak ingerowac w zdjecie. Coz, za pare dni u nas beda latac, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Tomasz Kolorowy
08-06-2005, 16:48
F-16 przelatywaly szybko i dosc wysoko... ich predkosc oraz wyciecie fragmentu spowodowalo kiepska ostrosc.


To fakt, śmignęły za szybko, mi się udało tylko dwa kadry zrobić:



https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://tmfoto.net/data/media/28/samolot_019.jpg)



https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://tmfoto.net/data/media/28/samolot_020.jpg)

mały update musiałem, bo pliki mi się poprzestawiały 8-)

Jac
24-06-2005, 11:08
no to jeszcze z goraszki jak BOR/UOP robi dokumentacje pikniku :-)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://myphotosign.com/inne/goraszka_7_CB.jpg)

Tomasz Golinski
24-06-2005, 14:54
To ja w podobnych (trochę) klimatach, niesamolotowych. Oczywiście z Góraszki.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://photos.photosig.com/photos/66/25/1552566-add6b35c14b18674.jpg)

mxw
24-06-2005, 15:22
To ja w podobnych (trochę) klimatach, niesamolotowych. Oczywiście z Góraszki.
no q..de, dla mnie bomba! :shock:
normalnie normandia :twisted:
fajne te okularki ;)
gratulacje!

zabol
25-06-2005, 16:18
Tomasz Golinski wypas, fotka wygląda jaby była z planu filmu "szeregowiec Rayan"