PDA

Zobacz pełną wersję : [Kraków 13/15 czerwca]Piknikiem Balonowym „Niebo Otwartej Europy”



jpl
01-06-2008, 20:46
Będzie trochę zagadkowo. Jedyną informacją o tej imprezie znalazłem na stronach urzędu miasta. Ma to być część Krakowskiego Festiwalu Recyklingu.

krakow.pl (http://www.krakow.pl/kalendarium/?MODE=kalim&TYPE=show&IM_ID=6652):



VI KRAKOWSKI FESTIWALU RECYKLINGU
Błonia Krakowskie 13 – 15 czerwca 2008 r.

Miasto Kraków już po raz szósty organizuje Krakowski Festiwal Recyklingu. Krakowski Festiwal Recyklingu jest to impreza poświęcona promocji zbiórki surowców wtórnych oraz możliwości ich wykorzystania. Ideą Festiwalu jest promowanie recyklingu jako szansy na rozsądne i ekologiczne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi. Festiwal udowadnia, że tematyka „śmieciowa” nie musi być prezentowana w ściśle fachowy, hermetyczny sposób. Może być też, wbrew pozorom źródłem przyjemnych doznań estetycznych i dobrej, bezpiecznej zabawy.

Stałym elementem imprezy jest zbiórka surowców wtórnych. W ciągu pięciu edycji Festiwalu zebraliśmy: 113,7 Mg makulatury, 52,93 Mg szkła, 2,84 Mg puszek aluminiowych, 5,99 Mg butelek PET, 4,4 Mg zużytych baterii.

W roku bieżącym Krakowski Festiwal Recyklingu połączony będzie z Piknikiem Balonowym „Niebo Otwartej Europy”. Na scenie podczas wieczornych koncertów wystąpią m.in. Ania Dąbrowska, Tomek Makowiecki Band oraz zespół Alergen. W piątek, w ramach Pikniku Balonowego, odbędzie się nocny pokaz balonów, laserów oraz teatr ognia wśród dzwięków muzyki.


Podobna impreza odbyła się w 2007r. Wtedy nie była częścią innego festiwalu.
Niczego innego nie wygooglałem.

MrDeadhead
01-06-2008, 21:33
Czyli pewnie bedzie to samo co w tamtym roku ale poprostu podpiete pod ta impreze z recyklingiem i tyle. Nie widze w tym nic tajemniczego ;)

Mellan
01-06-2008, 23:08
Balony to w/g mnie super ciekawa sprawa. Zapewne gdybym mieszkał gdzieś w Małopolsce nie przepuściłbym takiej okazji.
Przy okazji mam pytanie odnoszące się do tematyki balonowej by nie dublować wątków. Najprawdopodobniej w lipcu uda mi się trochę polatać balonem w Alpach. Z ziemi wszystko wygląda super stabilnie, ale jak jest w koszu? Czy ktoś ma doświadczenia w fotografowaniu z balonu i spotkał się z jakimiś problemami technicznymi?

Nilborn
03-08-2009, 21:26
Przyłaczam się do watku. Czy ktoś latał balonem i może powiedzieć jakie są warunki dla fotografów?

Pozdrawiam

Nilborn