PDA

Zobacz pełną wersję : FotoTaniej



Krasuski
31-05-2008, 20:28
wyciągnięte z innego wątku:

ja kupowałem u gościa z fototaniej (http://www.fototaniej.pl/)
cenowo ok, można coś utargować i ewentualnie wcześniej się na coś konkretnego umówić, gość trochę zakręcony ale ogólnie sympatycznie

Potwierdzam przedmówce :)
"łykłem" od gościa 16-35 2.8 L II i 24-70 2.8 L jestem zadowolony i z ceny i ze szkieł :)

sergi
31-05-2008, 23:16
ale jak z cashbackiem u niego? kilka razy chciałem coś kupić ale jak zapytałem o cashback to odpowiedz zawsze była negatywna

ryszard_ochódzki
01-06-2008, 00:12
kupiłem ostatnio body. Nawet można się było dogadać na pudełko z samym body lub body+kit. Cashback zrealizowałem. Jestem zadowolony.

mate00sh
01-06-2008, 20:13
Kupiłem tak samo 40D z zestawu z kitem. Na pudełku miałem kod, wyciąłem wysłałem, zamiast paragonu wysłałem ksero gwarancji i dostałem cashback. Polecam tego człowieka. Odkąd chadzam na giełdę foto w stodole (będzie już z 7 lat) to zawsze go widuję tam - to jest jeden z niewielu już stałych (charakterystycznych) sprzedawców z giełdy.

Allensteiner
05-06-2008, 12:21
buehhe, ja tu widzę niezły burdel (w Irlandii) - ciekawe, czy jakbyś wysłał metkę od "przedmiotu dmuchanego rekreacyjnego" to też byś dostał ;)

mate00sh
05-06-2008, 12:30
Nie no, na gwarancji wpisane było że to 40D i nawet cena była i data zakupu (wszystko wpisane ręcznie). Paragonu nie miałem, choć dostałbym gdybym podjechał do końca miesiąca do niego do sklepu, ale nie dałem rady.

Fotos
05-06-2008, 12:50
Gosc wyglada na solidnego, a ceny ma czasem nie do przebicia (trzeba dzwonic, bo to co na stronie WWW przewaznie jest nieaktualne). Ma za to sprzet z roznych dystrybucji i w roznej formie (np. bez pudelka i papierow).
Troche slabo z testowaniem przy odbiorze, mozna w Stodole, ale tam warunki do sprawdzenia sa slabe. Chyba najlepiej
podjechac do goscia jak kto ma czas.

Bulka
18-10-2009, 10:34
Hey, ozywie na chwile stary watek: czy ktos ostatnio kupowal cos u tego Pana? Chce zakupic 17-40L za 2300, prosze o jakies opinie ;)

marceliwroc
18-10-2009, 11:42
Kupowałem u tego Pana 70-200 F/2.8 L IS , i nie jestem zadowolony z transakcji. W mailach itp zawsze była informacja o fakturze podczas odbioru sprzetu faktury nie było, nie było nawet zwykłego paragonu fiskalnego tylko jakaś wypisana odręcznie gwarancja, zadzwoniłem na żytnią i na podstawie tego świstka nie realizują gwarancji. Otrzymanie odpowiedniego dowodu sprzedaży było bardzo kłopotliwe i ostatecznie moglem zaliczyc go w koszty w innym miesiącu niz planowalem pierwotnie co zupelnie zmianilo cala sytuacje. Do tego sam sprzet głównie pochodzi ze Stanów i Japonii (sprzedawca sam to przyznał w rozmowie telefonicznej - bardzo często pez pudełek - po jakiś wystawach ) więc ostatecznie sam nie wiem co się stanie kiedy obiektyw trafi do serwisu, czego wolalbym nie sprawdzac, wiec jesli komus nie szkoda nerwow i nie boi sie ryzyka to jest to sprzedawca dla niego... ja nie polecam!

Thomason2005
18-10-2009, 12:11
Ja dwa obiektywy u niego kupowałem. Jeden używany, drugi nowy (pochodzący z zestawu kit) i jestem zadowolony z zakupu.

Mariusz_C
18-10-2009, 15:26
Ja kiedyś (ze 2 lata temu) kupiłem od niego używanego canona 100-300 i był ok. Potem już tylko sprzedawałem mu sprzęt i też dostawałem całkiem dobre ceny.

Jago
18-12-2009, 12:47
Gosc wyglada na solidnego, a ceny ma czasem nie do przebicia (trzeba dzwonic, bo to co na stronie WWW przewaznie jest nieaktualne).........

Hmmmmmm ...... Z tą solidnością bym polemizował :!::!: Jakiś czas temu znalazłem na ich stronce interesujący mnie obiektyw i w mailu zaproponowałem, że go kupię dając w rozliczeniu swój inny. Otrzymałem odpowiedź, że nie mają w swojej ofercie interesującego mnie obiektywu. Z transakcji oczywiście nic nie wyszło.
A interesujący mnie obiektyw jeszcze przez długi czas był oferowany na ich stronie jako do sprzedaży.
Był to mój pierwszy i na pewno ostatni kontakt z tym sprzedawcą. W transakcjach wzajemnych lubię być poważne traktowany a zostałem potraktowany niesolidnie.
Na marginesie dodaję, że w otrzymanej odpowiedzi było też brak tego jednego magicznego słowa.

checiu
18-12-2009, 16:42
na stronkach to w ostatnim czasie to malo kto ma aktualna oferte. Koles jest zakrecony, ale moim zdaniem pozytywnie - trzeba się na telefon dogadac. Ja tam z zakupów u niego jestem zadowolony - kupilem tamiego 17-50 i mial wszystkie papiery itd.

A co do gwarancji to nie wiem czy czasem tam nie ma na stronie informacji ze naprawy gwarancyjne sa realizowane za jego posrednictwem.

Jago
18-12-2009, 18:13
na stronkach to w ostatnim czasie to malo kto ma aktualna oferte............

Częściowo się z Tobą zgadzam - parę dni temu w jednym z sklepów internetowych kupiłem Lowepro Rover Plus AV i rzeczywiście cena na stronce nie zgadzała się z tą, za którą faktycznie kupiłem ten plecak. Tylko, że powodem różnicy w cenie był świąteczny rabat na kupowane towary.
W każdym razie każdy sprzedawca dba o swoją reputację i zadowolenie klienta wg własnego uznania. Ja do sprzedawcy plecaka na pewno jeszcze wrócę - do handlarza z Stodoły na pewno już nie. Kwestia zadowolenia jest oczywiście subiektywnym odczuciem.

michal_sokolowski
24-05-2010, 17:07
no ja się niestety muszę wypowiedzieć na temat Fototaniej.

Nie polecam. A dlaczego ?
A dlatego że kupowałem tam starą 5d - i ta 5d miała ewidentny front focus - Pan przyznał że jest FF (sam wykonał test) i wymienił mi na drugą piątkę.
Ale ta wadliwa 5d poszła z powrotem na allegro... - to raz.

A dwa - pewien forumowicz napisał mi, że facet nie chce podać mu całego numeru seryjnego przez e-mail / tel...

mi to wystarcza żeby odradzić fototaniej.pl

Handelson
24-05-2010, 17:14
Kupowałem u Niego 16-35L II, odbiór osobisty. Potwierdzam, że gość zakręcony. Umówiliśmy się w miejscu całkowicie mi nieznanym gdzieś w Wawie), faceta na oczy nigdy nie widziałem a tu dzwoni Jego żona i mówi: musi pan się dobrze rozglądać bo mąż telefonu zapomniał :D
Ale koniec końców interes dobity - cena dobra, 16-35L II dobrze mi służył.

michal_sokolowski
24-05-2010, 17:16
JA TAM WIĘCEJ NIE KUPIĘ bo facet nieuczciwie postępuje.

i tyle.

Handelson
24-05-2010, 17:23
JA TAM WIĘCEJ NIE KUPIĘ bo facet nieuczciwie postępuje.

i tyle.

Pewnie myślałbym podobnie...
Szczerze to byłem wtedy lekko wkur.... ponieważ wyjechałem z Piły do gościa w sobotę o 4 rano, przyjeżdżam na miejsce i dzwonię przed Wawą a tu telefon wyłączony. No pięknie! Czekałem chyba z godzinę na miejscu zanim do mnie zadzwonił, że wyjeżdża z domu. A jak wyjechał to zostawił telefon w domu :D
Trochę nerwów ale skończyło się dobrze... Mimo wszystko wolę poukładanych ludzi ;)

LukasS
24-05-2010, 17:59
no ja się niestety muszę wypowiedzieć na temat Fototaniej.

Nie polecam. A dlaczego ?
A dlatego że kupowałem tam starą 5d - i ta 5d miała ewidentny front focus - Pan przyznał że jest FF (sam wykonał test) i wymienił mi na drugą piątkę.

Ja brałem od niego w grudniu 2009 5d, moze to do mnie trafila? czy brales w tamtym roku aparat?

_igi
25-05-2010, 17:01
Ja u niego kupiłem 5DII, 17-40, 24-70, 50L i teraz sie szykuje na druga piatke, albo 1DIII, z zadnym szklem nie mialem problemow, ceny ma dobre i jest uczciwy.

Ja zdecydowanie polecam.

michal_sokolowski
25-05-2010, 17:07
Ja u niego kupiłem 5DII, 17-40, 24-70, 50L i teraz sie szykuje na druga piatke, albo 1DIII, z zadnym szklem nie mialem problemow, ceny ma dobre i jest uczciwy.

Ja zdecydowanie polecam.

skoro wystawia walniętą puszkę drugi raz i liczy na to że ktoś kupi to nie jest uczciwy.
Ty miałeś szczęście, ktoś inny nie.

_igi
25-05-2010, 19:05
skoro wystawia walniętą puszkę drugi raz i liczy na to że ktoś kupi to nie jest uczciwy.
Ty miałeś szczęście, ktoś inny nie.

Zwrócę na niego uwagę następnym razem, w sumie jeśli zdoła mi skołować 1DIII/5DI w rozsądnej cenie. Zresztą, ten pierwszy coś strasznie podrożał ostatnio, 7 tysiaków za używaną puchę? Toż to z pół roku temu szły one za 5-6...

Sic
29-05-2010, 10:43
skoro wystawia walniętą puszkę drugi raz i liczy na to że ktoś kupi to nie jest uczciwy.
Ty miałeś szczęście, ktoś inny nie.

Pucha mogła przecież wylądować na żytniej na kalibracji i dopiero dalej na alledrogo.

Jago
29-05-2010, 11:37
Pucha mogła przecież wylądować na żytniej na kalibracji i dopiero dalej na alledrogo.

Tylko fakt, ze puszka zagościła już na Żytniej powinien być podany do wiadomości potencjalnym kupcom :!: Generalnie ten sprzedawca wygląda mi na "kramikowego" cwaniaka - coś z pod lady i okazyjnie a o szczegóły już nie pytaj 8)

Sic
29-05-2010, 14:50
Tylko fakt, ze puszka zagościła już na Żytniej powinien być podany do wiadomości potencjalnym kupcom :!: Generalnie ten sprzedawca wygląda mi na "kramikowego" cwaniaka - coś z pod lady i okazyjnie a o szczegóły już nie pytaj 8)

Nie do końca się z tym zgadzam. Taka procedura kalibracji jest w dzisiejszych czasach czymś standardowym i konieczność jej dokonania dotyka nie tylko puchy z niższej półki (niestety).
Do końca chyba niema też pewności czy wina leży po stronie puszki czy też obiektywu (Kiedyś wysyłałem tamrona z mocowaniem pentaxa, który miał koszmarny FF na krótkim końcu a BF na długim na K10D, a na K100D ostrzył w punkt, do kalibracji poszło samo szkło, body im nie było potrzebne. Po powrocie ideał zarówno na K100 jak i k10)

Jago
29-05-2010, 15:34
Nie do końca się z tym zgadzam. Taka procedura kalibracji jest w dzisiejszych czasach czymś standardowym i konieczność jej dokonania dotyka nie tylko puchy z niższej półki (niestety).
Do końca chyba niema też pewności czy wina leży po stronie puszki czy też obiektywu (Kiedyś wysyłałem tamrona z mocowaniem pentaxa, który miał koszmarny FF na krótkim końcu a BF na długim na K10D, a na K100D ostrzył w punkt, do kalibracji poszło samo szkło, body im nie było potrzebne. Po powrocie ideał zarówno na K100 jak i k10)

Kupujący z reguły zawsze się pyta o historię sprzętu, tzn jego wiek, przebieg, usterkowość i ewentualne wizyty w serwisie. Fakt, że sprzęt podlega kalibracji nie jest czymś nagannym a wręcz w przypadku niektórych producentów jest standardem - jednak zatajenie tego faktu przed potencjalnym kupcem uważam już za naganne.

Barthek1983
05-11-2010, 18:22
... aja mam przeboje z tym Panem...
Kupiłem od niego w marcu 2009 lampę Canon 580 EX II i obiektyw 24-105L -wszystko nowe.
Lampa i obiektyw zepsuły się teraz, czyli ponad rok po gwarancji producenta.
Niestety Pan z Fototaniej nie zna polskiego prawa nie poczuwa się do odpowiedzialności za sprzedany sprzęt. Otóż obowiązuje go Dzienni Ustaw Nr 141, poz. 1176, ze zm.
w wyniku, którego ponosi on odpowiedzialność za zgodność sprzedanego towaru z umową przez 2 lata. Pan z Fototaniej próbuje się wykręcić i nie ma zamiaru naprawiać mojego sprzętu - czeka mnie chyba droga sądowa albo z rzecznikiem praw konsumenta.
Mieliście z kimś już takie przypadki?
Rozmowa z nim przypomina kopanie się z koniem, jak coś jest czarne to on twierdzi, żę jest białe... POMOCY!
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
EDIT ...a ja mam przeboje z tymPanem...

foto-net
12-11-2010, 14:13
Mieliście z kimś już takie przypadki?
Rozmowa z nim przypomina kopanie się z koniem, jak coś jest czarne to on twierdzi, żę jest białe... POMOCY!
...a ja mam przeboje z tymPanem...

poczytaj dokładnie ustawę i nie myl jej z gwarancją. Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową (o ile jesteś konsumentem) i o ile ta niezgodność istniała w chwili wydania sprzętu. Do pół roku domniemuje się, że istniała i jeśli nie istniała musi to wykazać sprzedawca. Jeśli minęło pół roku, Ty musisz wykazać, że lampa w chwili wydania była niesprawna, co niestety zwykle jest niemożliwe, ponieważ z logicznego punktu widzenia jeśli lampa działała do tej pory i przez rok nic się z nią nie działo, w chwili wydania była sprawna w 100%. Ustawy są głupio skonstruowane pod całość rynku niestety i jest masa wyjątków, ale zapytaj rzecznika praw konsumenta,może poradzi coś.

Irek