PDA

Zobacz pełną wersję : Informacje o IS w exifie



trigger
31-05-2008, 14:07
Zrobiłem obie parę zdjęć żeby zobaczyć jak działa IS w 24-105 i kurcze nie pamiętam teraz, które były z włączonym IS a które bez. Czy ta informacja jest zapisywana w exifie? Sprawdziłem w PS, DPP i nie mogę znaleźć.

werek
02-06-2008, 11:29
IS jest przeżroczysty, stad tez nie jest zapisywany

michalab
04-06-2008, 11:23
IS jest przeżroczysty, stad tez nie jest zapisywany
O ile pamiętam to w niektórych body któraś CF powoduje, że * można włączać i wyłączać IS. Więc informacja o IS powinna być przekazywana również z obiektywu do aparatu.

Misiaque
04-06-2008, 11:53
Moim zdaniem przenoszenie i zapisywanie takich informacji jest możliwe, nawet bez wiedzy aparatu o czymś takim jak IS. Kwestia tego, jak to zostało zaprojektowane.

Taki wycinek z pewnej strony internetowej (http://www.exiv2.org/tags-canon.html):

0x0022 34 Makernote Exif.CanonCs.ImageStabilization Short Image stabilization

Sugeruje, że jednak takie info gdzieś się pojawia/będzie pojawiało. Pytanie, czy to dotyczy kompaktów, czy luster, a jeśli tak, to jakich, etc. Jako, że ta pozycja mieści się w tabelce "Camera settings", może to sugerować, że tyczy się tylko ustawień aparatu (a więc raczej kompakty z IS), z drugie strony w tej tabeli jest też pole "Lens", które zawiera informację uzyskiwaną od obiektywu.

Taka informacja o IS byłaby przydatna również dla mnie.