PDA

Zobacz pełną wersję : 20D zakup i sprawdzenie



aqua
26-05-2005, 21:42
Macie kogos pewnego kto spredaje 20D i po niszej cenie?
Najlepiej w Warszawie.
Moze ktos przy kupnie by mi sprawdzil to body?

cogito
27-05-2005, 11:07
Witaj,

proponuję Allegro - znajdziesz tam "tanich sprzedawców". Z warszawy jest ich dość sporo, więc będziesz mogła (aqua - strzelam, żeś kobieta :) sprawdzić. Weź z sobą kartę CF i poprostu zrób kilka fotek....

I przy okazji moje pytanie:
Od tygodnia ma 20D.... i od samego początku na matrycy jest pełno paprochów.... czy możliwe, że to jeszcze "fabryczne" śmieci??? Aż tak nie dbają... w 300D matryca była czyściutka.

I jeszcze jedno:
Dlaczego matówka w 20D nie jest gładka. Jest jakby (zresztą sami wiecie o co chodzi) pokryta równomiernie piaskiem (nie śmiejcie się z tego określenia - nie mogłem znaleźć lepszego słowa). W każdym razie czemu ma to służyć?

pozdrawiam

Auwo
27-05-2005, 11:24
Wydmuchaj matryce gruszka i po sprawie - ostatnio canon daje ciala i w 350-ce i 20-ce pojawiaja sie paprochy.

p13ka
27-05-2005, 12:31
Od tygodnia ma 20D.... i od samego początku na matrycy jest pełno paprochów.... czy możliwe, że to jeszcze "fabryczne" śmieci??? Aż tak nie dbają... w 300D matryca była czyściutka.
Może dostałeś egzemplarz, który przeszedł przez kilka rąk i był testowany w różnych warunkach "naturalnych".


Dlaczego matówka w 20D nie jest gładka. Jest jakby (zresztą sami wiecie o co chodzi) pokryta równomiernie piaskiem (nie śmiejcie się z tego określenia - nie mogłem znaleźć lepszego słowa). W każdym razie czemu ma to służyć?
I bardzo dobrze, że tak jest. Ta namiastka mikrorastra ma ułatwić ręczne ostrzenie. Matówka gładka jak łza (co jest w poprzednich modelach) niezmiernie utrudnia MF.

Vitez
27-05-2005, 14:59
Macie kogos pewnego kto spredaje 20D i po niszej cenie?


Jest ich paru, poszukaj w temacie "Linki do tipow polecanych" .
Agito, UMT (umnietaniej) , interfoto, fotoit - to tylko przyklady.


Moze ktos przy kupnie by mi sprawdzil to body?

Moge sprawdzic 8)




I przy okazji moje pytanie:
Od tygodnia ma 20D.... i od samego początku na matrycy jest pełno paprochów.... czy możliwe, że to jeszcze "fabryczne" śmieci??? Aż tak nie dbają... w 300D matryca była czyściutka.

Zdarza sie - albo fabryczne brudy albo zarobione w hurtowni/logistyce/sklepie. W 300D czy 350D tez sie zdarzaly wiec nie probuj zwalac tego ze "20D tak ma" :p


I jeszcze jedno:
Dlaczego matówka w 20D nie jest gładka. W każdym razie czemu ma to służyć?


Moja tez nie jest zupelnie gladka - przydatne kropeczki czasem widac. Przydatne do namiastki manualnego focenia, widoczne szczegolnie przy zblizeniach na jednolitych, jasnych powierzchniach.

Kenso
27-05-2005, 17:44
a znacie może tego tipa: http://allegro.pl/show_item.php?item=52459009