PDA

Zobacz pełną wersję : Error 02 w EOS 300D



Lenin
26-05-2005, 19:37
Witam!
Od pewnego czasu jestem szczęśliwym posiadaszem EOSa 300D, który, niestety, wywinął mi dziś niemiły numer.
Podczas pleneru aparat wyrzucił mi po wykonaniu zdjęcia błąd 2 (Error 02) - uniemożliwił mi jakąkolwiek ingerencję na karcie pamięci. Nie mogłem przeglądać zrobionych już zdjęć (wyświetał się ekranik corrupted data), nie mogłem użyć opcji kasuj wszystko, ani sformatować karty. Wszystko dawało Error 02.
Sprawdziłem później w instrukcji, iż pod tą nazwą błędu ukrywa się problem z kartą CF.
I teraz moje pytanie, co mam właściwie zrobić? Jak oczyścić kartę i przywrócić jej poprzedni, działający stan? Czy od razu iść do sklepu i ją reklamować? Czy często się tak zdarza?
Uprzedzając wcześniejsze pytania, karta to 1GB produkt firmy SanDisk.

Madroz
26-05-2005, 19:44
A od kiedy w 300D jest karta SD, może CF? :)
zobacz to
http://forum.pbase.com/viewtopic.php?t=10561
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=eos300d+error+02&spell=1
jak masz czytnik kart spróbuj formatować.

Lenin
26-05-2005, 19:56
Aj, cholera, faktycznie CF, nie SD. Przyzwyczajenie jeszcze ze starego aparatu ;-)

Dzięki za linki, zaraz się z nimi zapoznam.
Czytnika nie mam, ale próbowałem formatować w Empiku, razem z pracownikiem. Nie było żadnych błędów, lecz po odłączeniu i podłączeniu karty, wszystko było z powrotem na niej...

wieslaw27
27-05-2005, 00:08
Witam. Również miałem problem z tą kartą przyczyn upatrywałem w fakcie iż używałem zamiennie w 300d i g2. Po sformatowaniu w czytniku problem ustąpił i z ostrożności używam tylko z 300 d

ULTIMA PRIME
27-05-2005, 10:46
Ja również miałem ten błąd z kartą Pretek zmieniłem na Kingstona i problem zniknął.
Ja na twoim miejscu wymienił bym karte jeśli tylko masz taką możliwość.

Pozdrawiam

Lenin
27-05-2005, 18:54
Pojechałem do sklepu Canona, gdzie kupiłem kartę, bez najmniejszego problemu panowie zamienili mi kartę na nową.

Lenin
04-06-2005, 18:53
Cóż, jak coś ma się zepsuć, to się zepsuje.
Dziś w czasie sesyjki w Łazienkach na ekran mojego 300D po raz kolejny zawitał komunikat Err 02. Tym razem jednak nie po wykonaniu jednego zdjęcia, a po ponad 180.
Karta jest taka sama jak poprzednio: CF 1GB firmy SanDisk. Dobrze, że miałem 512tkę Kingstona w zapasie...

Czy jest to wina kart 1GB? Czy też Canon nie trawi SanDiska?
W przyszłym tygodniu mam zamiar udać się do serwisu Canona, ale nie chce im zawracać gitary, jeśli problem nie leży w sofcie aparatu...

McKane
04-06-2005, 19:34
Ah i gdzie w tym momencie sa zwolennicy Sandiskow i zacieci przeciwnicy Kingstonow? ;)

Mozliwe ze sa jakies problemy ze wspolpraca aparatu z tymi kartami (mialem kiedys na serwisie partie kart wprawdzie jakiejs firmy krzak i efekty byly podobne albo wieszaly aparat albo uszkadzaly zdjecia). Przypuszczam ze jest to jednak problem jednostkowy i sprawe zalatwi wymiana tej karty na Lexara/Kingstona.

Vitez
04-06-2005, 20:35
No to do listy 'kiepskich kart' dorzucamy Sandiska.
Czyli mamy: Kingston, Lexar, Sandisk ;)
Dobrze ze moja podstawowa to 1GB Pretec 8)

A powazniej - kazdemu sie kiks moze przydarzyc i pewnie masz pecha co do karty.

Lenin
04-06-2005, 21:09
Faktycznie pech, 2 razy pod rząd... Ciekawe tylko, czy mi wymienią kartę SanDiska na Kingstona. Zobaczę.

Vitez
05-06-2005, 00:42
Ciekawe tylko, czy mi wymienią kartę SanDiska na Kingstona. Zobaczę.

Popros o Preteca 8)

Lenin
05-06-2005, 02:37
Nie mają na stanie. Nie wymienią mi na coś, czego u siebie nie mają raczej.

sal
05-06-2005, 11:19
Nie mają na stanie. Nie wymienią mi na coś, czego u siebie nie mają raczej. Z ciekawości - to zwykły Sandisk, czy Ultra?

Lenin
05-06-2005, 14:29
Zwykły. Czyżby w związku z tą odpowiedzią nie powinienem się dziwić, że padło?

Parteq
05-06-2005, 15:19
Zwykły. Czyżby w związku z tą odpowiedzią nie powinienem się dziwić, że padło?

Mysle ze nie koniecznie, chyba faktycznie padles ofiara 'pecha'. Uzywam sandiska ultra II 1gb i nie mialem jeszcze problemow. Do tej pory uzywalem tylko sandiskow i nie moge powiedziec na nie zlego slowa. Tak na marginesie to o ile sie nie myle to chyba sandisk jest wlasnoscia canona ? Jak w kazdej rodzinie jednak trafi sie 'czarna' owca ;-)

Pozdrawiam,
Parteq

alicjag3
09-04-2009, 00:27
Witajcie

Włożyłam do mojego aparatu znaleziona karte pamieci. Sprzed nie dzialal i pojawil sie komuniak err 02. Nie da sie wlaczyc menu ani nic. Po wlozeniu mojej karty jest niestety to samo. Czy tamta mogla rozwalic moj aparat? Co teraz moge zrobic?

axk
09-04-2009, 01:25
Co teraz moge zrobic?

Skorzystać z pomocy serwisu.

nagor
09-04-2009, 10:36
a nie lepiej najpierw sprawdzić w instrukcji co oznacza ten błąd?

axk
09-04-2009, 11:39
...co oznacza ten błąd?

Problem z kartą CF.

Tomsarz
09-04-2009, 20:08
Witajcie

Włożyłam do mojego aparatu znaleziona karte pamieci. Sprzed nie dzialal i pojawil sie komuniak err 02. Nie da sie wlaczyc menu ani nic. Po wlozeniu mojej karty jest niestety to samo. Czy tamta mogla rozwalic moj aparat? Co teraz moge zrobic?

No to tylko pogratulować. Wszystko co znajdziesz pchasz od razu do aparatu? Może tej karty nikt nie zgubił tylko wyrzucił bo była uszkodzona. Ty ją wsadziłeś do swojej puszki a tu zonk zrobiła zwarcie i pewnie sfajczyła port CF.

KORD/EPKK
10-04-2009, 20:08
Moze ten kolega wyrzucil :) http://canon-board.info/showthread.php?t=46146
...

sebcio80
10-04-2009, 20:59
Ty ją wsadziłeś do swojej puszki a tu zonk zrobiła zwarcie i pewnie sfajczyła port CF.

nie port CF ale najprawpodobnie caly uklad zasilania aparatu

MacGyver
10-04-2009, 21:40
1. Wywalić trefną kartę
2. Wyjąć baterie z aparatu i odczekać 5 minut, czasami pomaga
3. Sprawdzić czy piny w gnieździe karty się ze sobą nie spotkały, wygięte da się anprawić własnoręcznie, byle bez zasilania.

cinek472
16-05-2009, 14:55
A ja nie mam serca wyrzucic karte ktora po pierwsze jest nowa po drugie to 8gb po ostatnie kupilam ja na allegro i nie moge jej wymienic . Jak ja sformatuje na kompie to zapisze sie jakies 50 fotek i informuje mnie o errorze2 i dalej juz pofocic nie moge ale z czytnika kart moge odzyskac zrobione zdjecia , znowu format i znowu zdjecia sa zapisywane do jakiegos czasu , czasmi to jest 20 a czasmi 70 lub wiecej . Boje sie , ze ona ktoregos dnia moze zwalic moj aparat . Czy to jest mozliwe i co wy sadzicie na temat tej karty .

axk
16-05-2009, 16:56
...co wy sadzicie na temat tej karty .

A czy podczas używania jej z innymi korpusami zachowuje się tak samo?

cinek472
16-05-2009, 19:24
A czy podczas używania jej z innymi korpusami zachowuje się tak samo?

mam canona 400d i 50d i w obu jest taka sama reakcja karty . W 400d zazwyczaj szybciej sie pokazuje blad niz w 50d

axk
16-05-2009, 20:20
mam canona 400d i 50d i w obu jest taka sama reakcja karty . W 400d zazwyczaj szybciej sie pokazuje blad niz w 50d

W takim razie rozwiązanie jest proste - wymienić kartę. Albo karta faktycznie uległa uszkodzeniu albo jest to po prostu najzwyklejsza w świecie podróbka.

kinio2000
01-07-2009, 22:35
Szukalem tego problemu, a raczej jego rozwiązania. Mam 500D i 4GB Sandiska Ultra II 15MB/s - dzisiaj w plenerze pojawil sie Err 02 i dup*! Całe szczęście, że tylko od momentu zonka przestał zapisywać foty na karcie, a te co już zrobilem dało się zrzucić na dysk (wbudowany czytnik w Acer Extensa 5220). Jednak karty nie da się sformatować ani w kompie (Win XP) ani w puszce. W kompie niby pojedyncze kasuje, ale po wyjęciu i włożeniu karty z powrotem znowu komplet zdjęć jest na karcie. Miałem szczęście, że pod ręką był zapas - Kingston (nówka, te same parametry i dopstrykałem plener do końca). Jednak został problem - jak tego SanDiska przeformatować? Aha i w kompie i w aparacie zaczyna format dobrze, ale wywala pod koniec - "Nie można dokończyć formatowania". Jakieś pomysły?