PDA

Zobacz pełną wersję : Compact flash



passive
07-05-2004, 20:15
na wstępie witam wszystkich!

Od 2dni jestem szczęśliwym posiadaczem Canona A300 (zakupionego na all...pl za jedyne 699zł - nówka nie śmigana!!!) i interesuje mnie obecnie zakup większej karty pamięci.
Najbardziej odpowiadałaby mi karta Kingstona 256mb (199zł), ale zauważyłem że jest też trochę innych firm fuji i sandisk ( znacznie tańszych).
Pytania:
1.Która jest najlepsza (tzn. szybkość zapisu odczytu) i którą byście proponowali?
2.Czy jest sens płacić tyle za kingstona czy może kupić tańszą?
Czekam na wasze opinie
i pozdrawiam
:roll:

lukas_78
07-05-2004, 23:00
:D Powiem tak około poł roku temu też stałem przed podobnym dylematem serfowałem tu i tam żeby zebrać opinie na temat różnego rodzaju kart Compakt Flash. W końcu zdecydowałem sie na zakup Kingstona. Karty nie kupuje sie codziennie, a miałem praktycznie pewność że będzie najlepsza prawie pod kazdym względem. Ciekawą propozycję przedstawił równiez Media Markt oferując karty pamięci LEXAR (również bardzo dobre) w okazyjnej cenie zobacz ! 8)

Vitez
08-05-2004, 00:28
200zl za 256MB Kingstona to dobra cena. Kupujesz jakosc i szybkosc. Lexar podobnie. Tansze - sa wolniejsze po prostu i czasem bardziej wadliwe. Od razu odradzam noname czy jakies dziwne, nienznae firmy - sypia sie na ptoege bo zrobione sa z odrzuconych ukladow przez te lepsze firmy.

egzor
31-05-2004, 15:43
A jakie macie zdanie o kartach firmy SanDisk ?! Czy to coś porządnego ? Dają gwarancje 60 miesięcy ! :?:

Aszu
31-05-2004, 16:22
Pomyśl raczej o szybkich kartach, i to nie dlatego,że szybciej zapisują zrobione foty, ale dlatego, że później te foty trzeba przekopiować na PCta, czy też na DataBank.

Sandisk w swojej ofercie ma karty CF ULTRA II. Cena 256 na Allegro kształtuje się w okolicach 310 PLN, a 512 mozna już kupić za około 620 PLN.
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=25859840 - 256MB
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=25544679 - 512MB


A jakie macie zdanie o kartach firmy SanDisk ?! Czy to coś porządnego ? Dają gwarancje 60 miesięcy
A co do tej firmy to oni wymyslili technologię CF. Karty sa naprawdę dobre.
Ja zamiast PENDRIVE uzywam właśnie karty Sandisk ULTRA II 512MB, wraz z PCMCIA również firmy Sandisk.
Ich bezpośrednią konkurencją jest KINGSTON, ale jest o krok do tyłu z czasami odczytu, zapisu co bezpośrednio wiąże się z transferem - wolniej zapisują/odczytują dane.
Sandisk - wersja ULTRAII - charakteryzuję się również bardzo małą energożernością. Wiadomo aparat i notebook pracują na bateriach, więc wszelkie elementy peryferyjne powinny pobierac jak najmniejszą ilość energii.

Kostek
31-05-2004, 22:07
Ja polecam karty firmy Pretec. Kupiłem 256MB jakiś miesiąc temu. Karta jest szybsza od Kingstonów a dodatkowo ma dożywotnią gwarancję. Cenowo stoi pomiędzy Kingstonem a SanDiskiem. Kupowałem tutaj :arrow: http://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=1015

Aszu
02-06-2004, 13:12
Karta jest szybsza od Kingstonów
A jak to sprawdziłeś?
Pytam, bo ostatnio bardzo dużo słysze o tych kartach. Są dużo tańsze od Sandiska.

Kostek
03-06-2004, 20:21
Sprawdziłem porównując parametry kart w necie. Oprócz tego znajomy ma kartę Kingstona i miałem okazję na niej popracować.

egzor
04-06-2004, 11:31
Dlaczego ? Karta Pretec 64MB kosztuje około 103 zł (brutto) sandisk 64 MB w Auchan (promocja :wink: ) 139 zł, w mediamarkt sandiska 64 MB można kupić za 109 zł a FOTOJOKER za 99 zł. Więc nie wiem czy jest to DUŻO droższa karta od Pretec ? Natomiast karta 128 MB kosztuje 179 zł (prawie dwa razy drożej), trochę dziwna polityka (?!) :roll:

DoMiNiQuE
04-06-2004, 15:53
ja dzis kupilem kingston'a 256MB za 200 :)

Vitez
04-06-2004, 16:49
Natomiast karta 128 MB kosztuje 179 zł (prawie dwa razy drożej)

W MediaMarkt 128MB Lexar (dobra firma) kosztuj 149zl. Calkiem znosnie jak za ta firme ale mozna na Allegro znalezc taniej :roll: .

cezner
05-06-2004, 11:16
W Proline mają bardzo dobre ceny. Np Kingston CF 512 kosztuje 385 zł a CF 256 - 195 zl. To info dla tych którzy bywają w południowo - zachodniej Polsce

peterpan
06-06-2004, 18:45
Do markowych producentów kart pamięci (wg mojego rozeznania) co do ktorych nie miałbym wątpliwości przy zakupie stawiałbym firmy pt Kingston, Pretec, SanDisk, Lexar,
pewnie w drugim rzedzie pojawiłyby sie (na mojej liscie) firmy które są obecne w biznesie elektronicznym/fotograficznym: Olympus, Fuji, Samsung
do calkowicie nieznanych należałaby własnie TwinMos

Aszu
07-06-2004, 16:02
Wszyscy wiedzą, że pamięci produkuje kilka firm na świecie - i nie mam tu na myśli KINGSTONA< SANDISKA , LEXARA czy innych.
Ktoś te kości produkuje dla nich - nazywa się to OUTSOURCEING.
Na jednej taśmie produkuje się KINGSTONA, a na innej PRETECA.
Prawdą jest tez to że robi się to z innych surowców -krzemu.
Byc może sandisk płaci im więcej więc ma lepsze podzespoły i nowszą linie technologiczną.
SUMA SUMARUM JA UZNAJĘ SANDISKA.