PDA

Zobacz pełną wersję : Zakupy w Hong Kongu/USA - oplaty celne.



konradl
26-05-2008, 00:59
Jako ze zastanawiam sie (i pewnie nie tylko ja) nad zakupem sprzetu z poza UE, doszedlem do wniosku ze moze statystyka troche rozjasnila by sprawe czestotliwosci nakladania oplat celnych... Tak wiec prosze tych ktorzy w przeciagu poltora roku robili zakupy w USA/HK zeby zaglosowali :)

yogi-bear
26-05-2008, 01:14
Hm... ankieta może dać sporo przekłamań. Dla przykładu mam dekle i (chyba) handstrapy od kea-photo, jednak ich wartość nie mogła nawet wejść na cło. Proponuję, żeby głosowały tylko osoby, których przesyłki miały znaczną wartość.

konradl
26-05-2008, 01:32
masz racje, chcialem zedytowac ale juz sie nie da... Prosze Admina zeby dopisal, ze dotyczy tylko obiektywow/body.

Teo
26-05-2008, 08:01
hej, ja kupowałem niedawno z US batterypacki do aparatów i lampy i żadnego cła nie było - paczka szła przez PolAmer albo PolUSA - już nie pamiętam... W ogóle najlepsze było to, że kurier zjawił się w niedzielę (!) w moje urodziny :)))

Vitez
26-05-2008, 18:31
ze dotyczy tylko obiektywow/body.

A masz pomysł jak tego upilnować?
W obecnych czasach różnych dowcipnisiów i anonimowości internetowej... taka ankieta może ci dać baaardzo niemiarodajne wyniki.

konradl
26-05-2008, 18:46
nie da sie... zakladam wiec ze mimo wszystko wieksza czesc osob na tym forum jest normalna... W koncu to nie forum onetu, a taka ankieta kazdemu moze sie przysluzyc :)

towersivy
01-06-2008, 08:48
Mało tych głosów :) Z własnego doswiadczenia dodam, kupujac w BH opłaty masz jak w banku, kupujac u kea jak cie dopadna to trzeba przykombinowac ale nawet wtedy da sie ominac duze stawki celne :) kupujac w digital-rev ryzyko podobne jak u kea z tym ze jesli paczke przeszukaja to juz nic nie da sie wykombinowac, chłopaki nie ida na takie układy jak kea :)

Pzdr.

BuRton
01-06-2008, 10:14
taka ankieta kazdemu moze sie przysluzyc :)

Szczególnie służbom celnym i podatkowym :???: . Może pod wpływem "takich" ankiet zaczną bardziej dokładnie przestrzegać przepisów :evil: . Po co to komu ?

pafek
07-06-2008, 17:34
Witam, wszystkich na forum jako nowy.

Słyszałem że opłaty celne da się ominąć w dość"prosty sposób".
Paczkę z US wysyłamy do UK a z UK do PL i po kłopocie. Nigdy tego nie robiłem, ale z zasłyszanych inf. wynika że USA-UK nie ma cła, i UK-PL też :).

A w UK chyba każdy ma znajomego ... :)

merger
07-06-2008, 17:56
moze chodzilo ci z hk do uk bez cla. z us do uk watpie.

zebata
07-06-2008, 18:15
Ja kupuję w Hong-Kongu ,tylko że czasowo jestem w Wielkiej Brytani i tu mi przysyłają. Kupowałem drogi obiektyw innym razem lampę i cła nie płaciłem ,firma jest solidnai polecam: http://www.onestop-digital.com/catalog/

pafek
07-06-2008, 20:59
Tak jak pisałem, o tym że cła nie ma między USA-UK tylko ze słyszenia wiem. Muszę się wypytać i pogooglować, moze coś znajdę. Jeżeli to prawda byłoby cudownie.