PDA

Zobacz pełną wersję : pomoc w wyborze canona



lukson
25-05-2008, 11:51
witam
Będzie to mój pierwszy aparat cyfrowy, jestem amatorem ale mam aspiracje na "coś więcej", na początku napewno będę się posługiwał głównie AUTO i programami tematycznymi, ale zdecydowałem, że chcę mieć w aparacie również Manual-"na przyszłość". Aparatu będę używał praktycznie wszędzie, więc chciałbym, żeby był on wszechstronny. Zależy mi przede wszystkim na jak najlepszej jakości zdjęć. Wiele godzin poświęciłem na przejrzenie wielu for, czytanie poradników itp itd. i mój wybór padł na Canona... i tu zaczyna się problem...gdyż nie mogę zdecydować się na konkretny model, więc zwracam się do Was o pomoc.
W grę wchodzą:
a)A610 (okolo 380zl)- czytałem wiele pozytywnych opinii na temat tego aparatu, na plus napewno, że będzie najtańszy, na minus, że będzie to tylko używka, najpewniej będzie pochodził z zagranicy i będzie po przeglądzie
b)A620/A630 (około 440-500zł)- jw, więcej pixeli upchanych na tę samą matrycę, czytałem że to niedobrze, z drugiej strony, te aparaty są również polecane, ale również używka, minusem serii A6XX wydaje się tylko brak stabilizacji
c)A570is (około 500zł)- na plus: aparat będzie nowy, bardzo polecany, wad raczej brak
d)A590is (około 530-560zł)- prawie to samo co A570is, tylko nowszy, więc czy warto dopłacać?
e)A720is (około 600-650zł)- niestety przekracza budżet ale postanowiłem go tu umieścić, z opinii chyba najlepszy kompakt w tej cenie, ale czy warto dopłacić te 100-150zł?

Prosiłbym o wskazanie aparatu, który w zapisanych przeze mnie cenach wypada najlepiej (najlepszy stosunek jakości zdjęć do ceny)

z góry dziękuję za pomoc

bio3y
25-05-2008, 12:16
jak byś był zainteresowany A620 to daj znać na PW, bo mam takowego na zbyciu

LuMa
25-05-2008, 17:21
Ja bym się nie pakowała w używane. Wzięłabym albo A570 IS albo A720 IS. Sama się zastanawiam, który wybrać dla siebie i nie wiem.
-A570 IS ma mniej mega pikseli i lepszą jakość obudowy, zoom 4x.
-A720 IS ma więcej upchanych mega pikseli (na niekorzyść), większy zoom (6x) i gorszą jakość obudowy i kusi mnie tylko i wyłącznie tym zoomem 6x.
No i nie wiem, który wybrać.
pzdr

muszyk
09-07-2008, 09:22
a ta jakością obudowy się nie zgodzę, a720is ma lepszą, nie lata klapka od baterii, mam oba więc mam porównanie

co do jakości zdjęć to jest ona porównywalna, lepszy zoom i macro to główna przewaga a720 is, w a720 is są tez przyjemniejsze przyciski i ciszej chodzi obiektyw

a570 is jest wyprodukowany w Malezji a a720 niestety w Chinach

gwozdzt
09-07-2008, 09:45
nie mogę zdecydować się na konkretny model,
a)A610
b)A620/A630
c)A570is
d)A590is
e)A720is
Ze wszystkich wspomnianych tu aparatów wybrałbym A630. Obracany LCD to jest to!
Nad A610/620 ma on dodatko tą przewagę, że w 630 jest duzy. W najbliższym otoczeniu mam już trzy osoby (ojciec, brat, przyjaciel) bardzo zadowolone z tego wyboru.


Prosiłbym o wskazanie aparatu, który w zapisanych przeze mnie cenach wypada najlepiej (najlepszy stosunek jakości zdjęć do ceny)
jakość zdjęc to one mają wszystkie... taka samą. Kompaktową po prostu.
W omawianym przypadku największe znaczenie dla jakości Twoich fotografii będzie miał temat zdjęcia, swiatło, kompozycja, kadrowanie; a na koniec poprawne ich przeskalowanie do pokazania na monitorze.

Bierz A630 i zamiast oglądać na monitorze pixele w skali 100% ciesz się swobodą kadrowania na duzym obracanym wyswietlaczu!

A co do jakości obudowy, to ja powiem tylko tyle, że niedawno kupowaliśmy z żoną kompakt dla tesciów, chcieli jednak coś mniejszego niż A630, więc zainteresowaliśmy się serią A500 i skończyło się na... Nikonie P50. Plastik rzeczonych Canonów woła o pomstę do nieba i sprawia wrażenie, jakby się wzięło do ręki zabawkę z piaskownicy.

Podkreślam, że chodzi tylko wrazenia organoleptyczne; "jakość zdjeć" nie miała tu żadnego znaczenia, bo to nie są ludzie oglądający pixele w 100% powiększeniu; natomiast szalę na stronę Nikona dodatkowo przeważył eqv. 28mm oraz porządny tryb 2:3 bo rodzice zamawiają w labie odbitki 10x15, a nie mają ochoty kadrować na komputerze.

gokart
21-07-2008, 09:18
Witam serdecznie.Chciałbym zakupić w miare dobry aparat oczywiscie używany do 400 zł w grę wchodzą modele A710IS , A570IS , A620 , A700 i nie wiem który będzie najlepszy.Obecnie mam hp m437 5 mp i robi fatalne zdjecia co szczególnie widać na fotografowanych twarzacz osób plener wypada juz troszke lepiej ale nadal jest to nie do przyjęcia.Zalezy mi żeby zdjecia były możliwie jak najlepsze liczy sie bardz odla mnie szybkosc robienia zdjęc zeb yszybko łapał ostrosć fokus bo moją poprzednią małpką nie dało sie zrobić szybko zdjecia bo zanim złapał ostrosc itd to juz mojego celu dawno nie było.Ogólnie w 90 % bede robił zdjecia w trybie auto ale czasami chciałbym pobawić sie manualem.Co polecacie z wyzej wymienionych modeli ?.Dziękuje za odpowiedź.A moze ktoś ma jakies poglądowe zdjęcia z tych aparatów ?

gwozdzt
21-07-2008, 09:28
Chciałbym zakupić w miare dobry aparat oczywiscie używany do 400 zł w grę wchodzą modele A710IS , A570IS , A620 , A700...
Co polecacie z wyzej wymienionych modeli ?
A620, a najlepiej sprężyć sie na A630.


A moze ktoś ma jakies poglądowe zdjęcia z tych aparatów ?
http://www.dpreview.com/gallery/canona710is_samples/
http://www.dpreview.com/gallery/canona570IS_samples/
http://www.dpreview.com/gallery/canona620_samples/
http://www.dpreview.com/gallery/canona700_samples/