PDA

Zobacz pełną wersję : Formatowanie AA...?



Gabriel
07-05-2004, 13:44
Witam
W instrukcji jest napisane aby sformatowac ladujac 3 razy i rozladowujac czy jest to potrzebne??

Gabriel

Vitez
08-05-2004, 00:15
Po pierwsze formowanie nie formatowanie. Po drugie - tak, potrzebne by "ustalila" sie pojemnosc akumlatorkow tzn by wiedzialy na ile je stac - dlatego trzeba je w pelni naladowac (nawet dluzej niz w instrukcji o ile masz znosna ladowarke) 3 razy i tak samo w pelni rozladowac przed naladowaniem.

Aszu
01-06-2004, 10:22
Tak jak pisałem już w innych postach, formatowanie AA, czy AAA, czy innych zalezy w jakiej technologi zostały wykonane akumulatory. najlepiej kupić litowo-polimerowe, i choc sa drogie to nie ma z nimi problemów eksploatacyjnych. Są trwalsze, i ożna je ładować kiedy się tylko chce. Nie trzeba czekać aż się rozładują do końca.

czerela
20-02-2008, 03:09
Czy ktos posiada instrukcje po polsku do ladowarki bc-900U?

RNz
20-02-2008, 09:57
Witam
W instrukcji jest napisane aby sformatowac ladujac 3 razy i rozladowujac czy jest to potrzebne??

Gabriel

Nie, jest to spisek producentów energii, by cię naciągnąć na dodatkowe koszty, powstałe podczas ładowania aku...
Dodatkowo podejrzewa się, że autor instrukcji wraz z drukarzem i producentem papieru są w tą aferę zamieszani.

A tak poważne: rozumiem, że to twoja pierwsza W ŻYCIU bateria. Więc niezależnie od tego czy jest to komórka, laptop, czy same akumulatory, proponuję stosować się do instrukcji.

sp4xkp
20-02-2008, 22:24
Tak jak pisałem już w innych postach, formatowanie AA, czy AAA, czy innych zalezy w jakiej technologi zostały wykonane akumulatory. najlepiej kupić litowo-polimerowe, i choc sa drogie to nie ma z nimi problemów eksploatacyjnych. Są trwalsze, i ożna je ładować kiedy się tylko chce. Nie trzeba czekać aż się rozładują do końca.

No, chyba jednak nie zupełnie li-pol jest pozbawione efektu pamięciowego. Choć napewno jest on mniejszy. Za przykład podam telefon Nokia 6310i. Otóż, podczas normalnej eksploatacji, aku w niej trzymało prawie 10 dni. Natomiast, gdy zacząłem używać zestawu głośnomówiącego, czyli kilka razy dziennie była podłączana i odłączana, po jakimś czasie praca na akumulatorze spadła do trzech dni. Więc zalecałbym jednak ostrożność z tym doładowywaniem. Od tamtej pory nie doładowuję żadnych akumulatorów i problemu nie mam. Poprostu używam aż do wyłączenia się urządzenia i dopiero ładuję.

Kurde! Dopiero zauważyłem na jak starą wypowiedź napisałem swoją dywagację.
Ja to mam refleks...

RNz
21-02-2008, 17:17
Kurde! Dopiero zauważyłem na jak starą wypowiedź napisałem swoją dywagację.
Ja to mam refleks...

Ło matko! :oops:
tamte akumulatory już pewnie dawno trafił sz... :-)