PDA

Zobacz pełną wersję : Kompresja Fraktalna



radioel
22-05-2008, 19:16
Czy istnieją na naszym forum osoby które miały z tym doczynienia? Poprostu poszukuję plug-in'a do jakiejkolwiek wersji PS'a. Temat staje sie na tyle ciekawy, że na rynek coraz większymi krokami wchodzi format dejavu a starszy FIF posiada tylko kompilatory pod procki 486 ;D.i czesto wysypuja sie pod XP. Jeśli ktoś z was używa jakiegokolwiek plugina do jakiego kolwiek rodzaju kompresji fraktalnej pod PS, to bedę bardzo wdzięczny za podanie choćby nazwy. Szczerze to poszukuję czegoś na kilkurdzeniowe procki.
Pozdrawiam
Radekk z Elbląga

grzbiet
22-05-2008, 20:18
O czymś takim słyszałem dobre opinie:
http://www.ononesoftware.com/detail.php?prodLine_id=2

radioel
23-05-2008, 07:48
tak tak, ale to jest tylko nakładka służąca do interpolacji metodą fraktalną. I naprawdę rewelacyjnie działa. ale chodzi mi o taki format plików z rozszerzeniem *.FIF, gdzie takowy pliczek o rozdziałce 800x600 px odpowiada jakości conajmniej 3000x2000 px w najlepszej jakości JPG. A konkretnie szukam wtyczek do PS'a które mi to to obsłużą. Gooogle nie pomagają zbytnio.

werek
24-05-2008, 19:44
poszukalem w google i to co znalazlem:

oryginalnie format wprowadzila firma Altamira ktora pozniej zostala przejeta przez firme LizardTech (http://www.lizardtech.com/), glownym produktem Altamiry bylo wlasnie Genuine Fractals, o ktorych jest mowa (podejrzewam ze onOne odkupilo aplikacje od lizardtech bo aktualnie nir maja jej w ofercie), aktualna wersja tak jak powiedziales sluzy glownie do powiekszania obrazu bez straty jakosci ale poprzednie wersje(vide 1.0) zanim powieksza obraz musialy miec wlasnie plik FIF z ktorego mogly cos zrobic. Można sprawdzic dalej czy jest opcja zaczytania pliku FIF do plugina (niestety nie posiadam go, wiec tu prosba dla posiadaczy o odzew)

radioel
25-05-2008, 12:26
Czyli muszę jednak pozosać przy starym zewnetrznym sofcie Lizardtech'a. Wielokrotnie przeszukiwałęm googelki i nic poza onOne i nie znalzlem (z wyjatkiem djvu, ale to zewnetrzny program i w sumie robi konkurencję pdf a nie jpg) no trudno. Jak ktoś coś wie, lub się dowie, to niech pisze tutaj. :) Pozdrówka

HuleLam
27-05-2008, 07:37
ale chodzi mi o taki format plików z rozszerzeniem *.FIF, gdzie takowy pliczek o rozdziałce 800x600 px odpowiada jakości conajmniej 3000x2000 px w najlepszej jakości JPG.
Prawa Shannona pan nie oszukasz. Może co najwyżej być "trudny do rozróżnienia, gdy oglądany pobieżnie na ekranie, dla niektórych obrazów testowych"